CMOs Back Digital Advertising

G1

הפוסט הנוכחי ממוקד במידע אותו אני מייבאת מהאתר של גרטנר- אשר עוסק באבולוציה של עולם השיווק באמצעים הטכנולוגיים דיגיטלים, ומסמן מגמות שאנשי שיווק בכל העולם מכוונים אליהן. אחשוף את הדברים המשמעותיים, ואף אוסיף אינסיייטים ותובנות משלי.

הנתונים שגרטנר מציפים מראים כי סמנכ”לי שיווק מגבים את השיווק והפרסום הדיגיטלי, שני שליש מתכוונים להשקיע יותר- זאת על חשבון המדיה המסורתית- 67 אחוז מסמנכ”לי השיווק מעידים עי הם מתכוונים להרים את ההשקעות שלהם בכל הקשור ל-Digital Advertising.

למרות חששות סביב שיווק בדיגיטל שכולל הוֹנָאָה, תַּרְמִית במספרים המוצגים וווליום שהאנשים שרואים בפועל את הפרסומים, ולמרות העובדה שאנשים עושים אדבלוקינג למודעות טורדניות- אנשי שיווק נוטים להשקיע את כספם בשיווק הדיגיטלי, הערוצים המסורתיים הם אלו שנפגעים בצורה הקשה ביותר שכן- CMOs מעתיקים את תקציבי הפרסום שלהם לדיגיטל, יותר מחצי אומרים כי הם ימשיכו לעשות זאת. 2223

המעבר מהערוצים המסורתיים לדיגיטליים, משקף את השינוי בצריכת התוכן של אנשים, עברנו מהרגלי מדיה להרגלי טק- וצריכת המדיה שלנו באבולוציה, או יותר נכון ברבולוציה נודדת למסכים הדיגיטליים.

Picture1

סמנכ”לי שיווק מסתכנים בשינוי בערוצים שבהם הם משווקים- וזאת לפעמים במבוסס תְּחוּשַׁת בֶּטֶן, מתך הבנה עמוקה שהמסע של הצרכנים השתנה ומשפיע על הדרך שבה הם צורכים בפועל- כמו גם על סט קבלת ההחלטות וההתנהגויות שלהם. המסעות הללו כוללים ערוצים דיגיטלים וטאץ פוינט, אשר יותר ויותר הופכים להיות לחלק אינטגרטיבי מהחיים.

ההשקעות גדולות בערוצים הדיגיטלים, כולל מיקוד באתרים- 61 אחוז מסמנכ”לי השיווק שענו למחקר של גרטנר אומרים כי הם יגבירו את ההשקעות שלהם לאתרים (נכסים בבעלות), 59 אחוז מעידים כי יגבירו את ההשקעה שלהם למובייל, ובנוסף ישנה התגברות חזקה אל עבר השקעה בסושייל מרקטינג- 64 אחוז אומרים כי יגדילו השקעות.

2017 זו השנה שבה הפרסום באינטרנט הפך למדיום עם ההשקעה הגדולה ביותר, עם נתח של- 41% מסך עוגת הפרסום העולמית, כשיותר ממחצית מתוכו מתבצע על גבי פלטפורמות מובייל- אני מצטטת מכתבה נהדר של אמיר וייס מנכ”ל יוניברסל מקאן דיגיטל- Link.

26551848_10156143261447764_2126252654_n

אנשי שיווק הולכים רחוק יותר מהשקעה בערוצים הדיגיטליים, ומחפשים ליצור מטריקות לפרפורמנס בערוצים, אשר תעזורנה להם לעשות אנליזה ולוודא שהם משקיעים במקומות שמייצרים- ROI.

על מנת להתקדם נכון במשימת השיווק הדיגיטלי, אנשי שיווק צריכים לפעול סביב כמה עקרונות והמלצות :

צריך לדעת להגדיר את המטריקות הנכונות שעוזרות להבין את המצב הקיים- כמו גם את הדרך לשפר את הביצועים של הקמפיינים והמהלכים. ישנה חשיבות גדולה בהבנה אילו קמפיינים עובדים תחת מדדים ברורים שהחברה מעוניינת להזדהות איתם ככאלו שתומכים בביזניס, המדדים יכולים להיות : התפיסה של הצרכנים את המותג, מעורבות וכמובן גם פעולות- לידים, הרשמות, או קנייה בפועל. חשוב להבין שהמדדים שהפלטפורמות מנגישות לנו אינם משקפים את הצורך האמיתי של החברה בדרך כלל, ויש לבנות סט של מדידה עצמאי שיעזור בפיתוח המהלכים וההמשכיות שלהם.

צריך לעשות דיפלוימנט למודלים מתקדמים שיעזרו לעשות אימפקט על העבודה בערוצים הדיגיטלים- המודלים חייבים לכלול את הריץ’ לתוכן, אנליזה של העלויות מול התוצאות, זאת לטובת הבנת המדיה והמיקס שלה עוד לפני שאנחנו מקבלים החלטות כבדות- ובכך לבסס בצורה נכונה את ההשקעות בערוצים השונים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.