Content in The Digital Space

Co33

מהו מותג כיום ? תוצאת החיפוש שלו ברשת, וכיצד אנשים מחפשים כיום ? יותר מחמישים אחוז מחפשים דרך המובייל. לכן, מותגים מבריקים שיודעים באמת לבנות את עצמם בעידן הנוכחי צריכים לחשוב על מספר דברים מרכזיים : לחשוב מובייל, להבין כיצד אנשים נחשפים למידע במרחב הדיגיטלי, ולבנות את הנגיעות בורטיקלים  בתפיסה של-Magic Moments.

הפוסט הנוכחי יעסוק בנושא זה, כיצד  אנחנו יכולים להבין את האבולוציה שעברנו בשנים האחרונות ומה הם הדברים הנכונים לטובת בניית מותג בצורה חכמה בעידן הנוכחי, ואיך אנחנו יכולים לקחת את כל אחת מהנקודות אותן מניתי בתחילת הרשומה ולהבין אותן לעומק על מנת שתהפוכנה ליוטיליטי אפקטיבי בסל כלי העבודה שלנו.

נקודה ראשונה > צריך לחשוב Mobile First- ולפעמים Mobile Only, זאת כמובן תלוי מותג וקהל יעד. כשבונים מותג בעידן הנוכחי משמעותי להבין איפה האנשים נמצאים, מכיוון שהמספרים מעידים על כך שאנשים נחשפים יותר ויותר למידע במובייל (בסטטיסטיקה יותר מחמישים אחוז מהתוכן)- מבצעים בפועל רכישות דרך המובייל (המספרים של סוף שנת הפעילות הקודמת עמדו על כמעט 30 אחוז)- ולבטח כשהם נמצאים ברשתות החברתיות ובמוד של- Scroll המסך העיקרי שלהם הינו מובייל (לפייסבוק למשל נכנסים 70 אחוז מהמשתמשים דרך המובייל).

העובדה הזו מכריחה אתכם לחשוב בתפיסה של תוכן שמותאם למסכים קטנים ולסוג מסויים של קשב, וחשוב להתעכב על כך שהתאמת תוכן למסך המובייל אינה מתחילה ונגמרת בכך שיהיה ריספונסיבי- אנחנו צריכים לקחת בחשבון את סוג התכנים שנרצה לצרוך במובייל : ההגשה, האורך, סוג התוכן והקישוריות ממנו למקומות אחרים.

CO2

נקודה שניה > כיצד אנשים נחשפים היום לתכנים -שלושת האופנים המרכזיים לחשיפה לתוכן במרחב הדיגיטלי הם : Scroll, Search ו-Push, ואם תבינו כיצד אנשים נחשפים לתוכן תוכלו להיות הרבה יותר רלוונטים בחיים שלהם. ישנו הבדל גדול מאוד בכוונות שלנו כגולשים כשאנחנו נחשפים לתוכן ב-Scroll בפידים השונים, מול התוכן שאנחנו צורכים כשאנחנו מחפשים במנועי חיפוש שונים. הקשב שלנו, הזמן שאנחנו מקדישים והשעה ביום בה אנחנו נמצאים בכל אחד מהמודים השונים משתנה !

העובדה הזו מכריחה מותגים לחשוב היטב על סוג התכנים שמתאימים ל-Scroll בפידים של הרשתות החברתיות השונות ואפליקציות המסרים, על סוג התכנים שיופיעו כתוצאת חיפוש במנועים כמו גוגל ויוטיוב, ולא פחות על מה אנחנו נייצר כתוכן בדחיפה-Push ופה נדרשת אקסטרא זהירות בכל מה שקשור לחוקי נגיעה.

Search- כשאנחנו במוד של חיפוש, הקשב שלנו נמצא במקום גבוה, סביר שנצרוך תוכן ארוך יותר- ישנה חשיבות גבוהה לתאימות בין מה שאנחנו מחפשים למה שאנחנו מוצאים, זו גם נקודה בזמן בה ניתו לחבר אותנו לתכנים נוספים באמצעות כלים כמו אאוטברין וטאבולה.

Scroll- כאנחנו מדפדפים בפיד שלנו- Whatsapp, פייסבוק, אפליקציות Messaging שונות-  הקשב שלנו יחסית נמוך, אנחנו מעוניינים בתכנים סנאקבילים, כותרות מהירות שעוזרות לנו להבין מה חשוב, הכל צריך להיות קליקבילי ומהיר להבנה. המוד הזה יכול להתחבר בפאנל למוד יותר מעמיק של Search בשלבים ייותר מאוחרים- וזאת אמירה חשובה לבניית הפאנל שאנחנו מעצבים.

Push- תוכן בדחיפה, המשמעות שלו היא שהוא נכנס בין עשרות התכנים שאנחנו מקבלים בPush מהמעגלים הקרובים לנו בבית ובעבודה- זו הבמה המרכזית ביותר והחשובה ביותר אבל היא מחייבת חוקי נגיעה סופר זהירים שכן כל מה שלא עונה לצורך, בקונטקסט ובזמן הנכון יחשב כספאם.

CO66

נקודה שלישית > חשוב לבנות את הנגיעות בכל שלושת הורטיקלים- בתפיסה של Magic Moments, כי אנחנו לא צריכים את אותם דברים בכל נקודה בזמן, ומידת היכולת שלנו להתאים את המידע לתוצאת החיפוש או הדיפדפוף (בטח ובטח כשמדובר בפוש)… כך נהיה יותר רלוונטים.

אמר זאת בצורה מקסימה אדם סינגולדה בכנס– IGNITION Business Insider בו נכחתי בניו יורק לפני כמה שבועות-Link, פעם אדם חשב שפרסונליזציה זה “אני ביחס לאחרים” – ואז הוא הבין “שפרסונליזציה זה אני ביחס לעצמי בשעות שונות של היום ובמצבים שונים”. על מנת שתוכלו לבנות תוצאת חיפוש נכונה של המותג שלכם בכל אחד מהורטיקלים- אתם צריכים לחשוב על צרכים משתנים ולנסות ולבנות הקשרים חכמים בין התוכן שאתם יוצרים אל החיפוש או הגילוי בפועל של האנשים. 

מילת סיכום. הפוסט הזה מהווה חלק מסדרת תכנים העוסקת בעולם של- 2016 Content Marketing ואמור לעזור לכם לפתח שרירים חדשים ולחזק קיימים, שכן הפלייסמנט הופך מיום ליום לתוכן והאתגר נהיה מורכב ונדרשת חשיבה עמוקה באשר לפתרונות.

במניפת התכנים הצפויים כחלק מהסדרה אפרסם בפעם הבאה רשומה המדברת על- Content First Brands הכוללת קייסים שיאפשרו לכם לקבל השראה מהמותגים החכמים ביותר בעולם אשר מבצעים בפועל את הtransition הזה ומייצרים שיטת עבודה חדשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.