Interesting Numbers & Insights on Tourism & Digital

הקצב.מה שקורה בעידן הנוכחי הוא שהמהירות של הדברים היא בצורה דרמטית הרבה יותר גדולה מאי פעם, בכנס המובייל בברצלונה בשנת 2018 שמעתי את האמירה הזו שהקצב של הדברים לעולם לא יהיה- איטי כמו היום, זה קצת אוקסימורון אבל זו המציאות, אנחנו כל הזמן זזים יותר מהר.

מהר. בוקינג שזו חברה שקמה כולה ב1996 (ונמכרה לפרייסלין ב2005) וכבר עכשיו מרגישה שהיא נמצאת בשיבוש, שמעתי את המנכ”לית של החברה גיליין טנס מדברת על במת DLD ומספרת שבוקינג זו חברה שמשתנה באמצעות קריאת מגמות ועל ידי ניתוח הדטה. למשל, הם הבינו שחייבים לפתח מהר מאוד את סגמנט הדירות באתר, כי Airbnb יכולה למעשה “לאכול” אותה. כיום יותר מ35 אחוז מהמלאי באתר הוא של דירות. 

יש עוד שינוי משמעותי, לאנשים יש יותר ויותר טראסט בטכנולוגיה, וזה גורם לכך שהם מזמינים חופשה ב”טייק האווי” בדקה התשעים, הרבה מהתעבורה בבוקינג קורית כמו שהם קוראים לזה On the Fly בטווחים של 48 שעות מזמן החופשה. חשוב גם להבין שבוקינג יודעים לזהות באמצעות הדטה שצרכנים מחפשים יותר ויותר חוויות לוקאלית, וזה תת סגמנט למוצר המרכזי שלה שמתפתח מאוד מאוד מהר.

סטורי אקונומי. בעיני הדבר הכי חזק של התקופה הנוכחית עבור תעשיית התיירות, הוא העובדה שאנשים משקיעים יותר בחוויות ממוצרים. תראו את המספרים כאן ממחקר של Airbnb משנת 2018, יותר מ3 מתוך ארבע מילניילז יבחרו להשקיע את הכסף שלהם בחוויות וזאת על חשבון נכסים.  

חוויות, השקעות. ואולי אף יותר משמעותי הנתונים האלו של גוגל שמדברים ישירות על התעשייה של התיירות- שוק הטיולים המאורגנים והאטרקציות גדל בקצב יותר מהיר מכל דבר אחר בעולם של תיירות, מדובר במספרים משנת 2019 שמראים שעד שנה הבאה השוק הזה יעמוד על 183 מיליארד דולר סה”כ גלובאלית. 

חוויות מבוססות דטה. ויש גופים שממנפים על התובנה הזו, ויוצרים מוצרי חוויה מיוחדים, כמו שיתוף הפעולה הזה בין Airbnb ו23&me חברה שבודקת את הDNA שלנו ועל בסיס הDNA ושורשים האישיים מתאימים חופשה פרסונאלית, אפרופו מה שאמרתי לכם מקודם על חשיבותה של הדטה בעולם התיירות.

מערכת הפעלה של תיירות. ובואו נלך עם הדימיון עוד יותר רחוק- תחשבו על אובר שיכולה להפוך להיות מערכת ההפעלה של עולם התיירות אם תחשבו על זה, Uber יכולה להפוך ולהיות לשחקן שמוכר לי לא מונית- אלא את כפתור ההזמנה ל- “ניו יורק” אם הם ידעו לעשות חיבור בין הנקודות של העדפות שלי, היכולת הכלכלית והזמן- הOS שיוכלו לבנות מאפשר להם לתת לי הרבה יותר מאת הנסיעה לשדה- הם יוכלו להיות החוט המקשר בין השדה,טיסה, הנסיעה-והמלון עצמו.

הציפיות של האנשים הן שהדברים יהיו מתוך חוויה, זה מה שמייצר מעורבות, ומעורבות מייצרת לויילטי , תראו למשל את ההברקה הזו של איר פרנס, שייצרו שירות מיוחד לאנשים שנסעו לפסטיבל הסרטים של קאן, מי מאיתנו לא נמצא במצב הזה שאנחנו טסים רואים את הסרט, ואז מסתיימת הטיסה אבל אנחנו עוד לא ראינו את סוף הסרט, תראו איך איר פרנס ניצלו את השלב הזה במסע הלקוח, הם איפשרו לנוסעים לראות את הסוף של הסרט במכשיר המובייל שלהם לאחר הנחיתה של הטיסה!

הפאנל התיירותי– מסע הלקוח של התייר הוא לא לינארי, הוא לא פאנל, יש את השלב ההשראתי, השלב בו אנחנו מזמינים, השלב של זמן הטיול עצמו, והשלב שבו הצרכן צריך אותנו וחשוב לספק לו שירות. 


אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.