Like – Newest Ad

 

 

בשבוע שעבר התפרסמו בכל הבלוגים החשובים פוסטים וכתבות שעסקו בנושא החידושים של Facebook בתחום המוֹדעוֹת לינק. התוכן המוצג לפניכם ברשומה זו מבוסס על המאמר בלינק המצורף ומסתמך על המידע שהוא מספק. תוך כדי הסקירה  אשלב הערות לחידוד הנושא ואת נקודת מבטי על השירות המוצע. אתייחס בעיקר לחשיבה על האפשרויות המעשיות שהנושא פותח ליצירת עסקים ברשת.

המטרה : למסחר את הLike ולהפוך את הבחירות שלנו כגולשים למסר שיווקי אשר יצוף כמודעה בFeed המודעות של מעגלי החברים שלנו והגולשים אשר באים איתנו במגע של. בדרך זו המסר משתקף במודעות פרסומיות אשר “מושכות” את תוכן הגולשים והופכות אותו לכוח פרסומי.

תיאור השינוי : יחידת הפרסום החדשה תאפשר למותגים לקשור פעילויות של אוהדים שעשו Like או צ’ק אִין לעסק בצורה משמעותית וגלויה לעין, על ידי הוספת התוכן לתוך המודעות שתופענה בפועל בFeed המודעות של האוהדים. למשל, אם סטארבקס תרכוש יחידה כזו, התוצאה שתתקבל היא : הסטאטוס של אותם אוהדים שעשו צ’ק אין או שנכנסו לעמוד יופיע פעמיים. פעם אחת בNews Feed ופעם שנייה בצורת מודעה שנרכשה – כאשר יוגדר מעל המודעה במפורש כי זו מודעה ממומנת. בעקבות זאת, הכוח שנוסף על ידי משיכת התוכן של הגולש והפיכתו למודעה בפני עצמה מייצר קישור מושלם בין פעולת התעדוף של בסיס האוהדים לבין מינוף פעילותה המסחרית של החברה. התוצר הפרסומי יאפשר למעשה ארבעה אופנים שונים של שימוש : אפשרות למשוך תוכן מגולשים שעשו Like לעמוד, מגולשים שעשו צ’ק אין, מאפליקציות של משחקים ופוסטים בעמודים.

שימוש באפליקציה | המנגנון יעבוד כך : אם למשל אוהד ייכנס לאפליקציה של חברה מסויימת, והחברה מצידה מפעילה אפליקציה שקוראת לגולשים להעלות תמונות – הרי כתוצאה מכך הסיפור “המספונסר” שיופיע כמודעה אומר שהגולש שהעלה את התמונה באפליקציה עשה בה שימוש.

פוסטים בעמודים | השימוש ביחידת הפרסום סביב פוסטים בעמודים יתקיים כשהארגון או החברה המפרסמים פוסט בעמוד מעוניינים למעשה שיותר ויותר גולשים יראו את התוכן עצמו. בכך היא למעשה יכולה לרכוש זמן פרסום מספונסר על מנת שהתוכן יוצף הלאה אל בסיס אוהדים רחב יותר. באופן זה התוכן יופיע פעמיים – פעם אחת בFeed הרגיל ופעם שנייה כמודעה, עדיין במקום הרגיל של המודעות אך בצורה של תוכן.

הLike והתוכן כשפה, כסמלים המבטאים בחירה אשר משפיעה על מעגלי החשיפה. צריך לקחת בחשבון ששימוש ביחידת פרסום מסוג זה מגביר את עוצמת הקשר הישיר בין הפעילות החברתית לפעילות הפרסומית. זיקה זאת מחזקת למעשה את הפריים ווֹרְק הטבעי של הגולש מעצם יכולתו לייצר WOM לגבי העדפותיו. כרגע השירות עדיין לא פתוח לכולם, אך ישנן חברות מסוימות שמתנסות בו ועל פי הדיווחים השירות יורחב ויהיה פתוח לכולם.

משמעות : הקשירה והשזירה בין הפעילות הפרסומית לבין פעילות השיח המסתמלת בהעדפת האוהדים תומכות את הקישוריות ברשת החברתית. המערכת הקישורית היא זו שלמעשה מכפילה את העוצמה הפירסומית ומאפשרת למסרים להפוך לויראליים ברשת. עצם החיבור בין עולם התוכן של החברה לבין פריצות השידור הפרסומיות מאפשר לחברה ליצור קשר ישיר הממונף על ידי העדפות הגולש ובכך למעשה לחזק את מעמדה על ידי המלצה של צד שלישי.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.