Amazing Digital Projects | 17

זה הפוסט ה- 17 של אריאלה דניאלי ושליזהר אוריין. אנחנו חוזרות אליכם עם עשרות דוגמאות המציגות פרויקטים דיגיטליים מרתקים וחכמים מכל רחבי העולם. חלקם מייצגים זירות שדרכן מותגים עושים עסקים טובים בדיגיטל, כשכמה מהפרויקטים מציגים קמפיינים נקודתייםוחלקם ממחישים מה ניתן לעשות עם ההזדמנות הגדולה שטמונה בעולם הדיגיטל מובייל, ווב וסושייל. אנחנו מאוד נהנינו לאצור עבורכם את כל הפנורמה שמרכיבה את הפוסט הנוכחי, ומקוות שתלמדו ממנו, שתיהנו ותעשו גם אתם מהלכים דיגיטליים חכמים עבור המותגים שלכם.

אפליקציה מרהיבה מטעם מותג שעוני היוקרה מון בלנק – שמאפשרת לגולשים לצלם קטע חשוב לתיעוד -התמונות מועלות לאתר שמציג בזמן אמת גלריה מדהימה של תמונות  שצילמו גולשים מכל העולם, האתר פשוט יְפֵהפֶה – חובה להיכנס ולא להחמיץ !

 

מהלך מבריק של סמסונג – דיגיטל פיזיקל עד הסוף. שלט חוצות בו מוצג אדם שמנהל שיחות עם אנשים שעוברים ברחוב ומצייר אותם. כל זה בכדֵי להשיק את הסמסונג נוט ולהפגין הלכה למעשה את היכולות שלו לעיני העוברים ושבים.

פעם, נהגנו להצטלם לתמונות משפחה חד מימדיות – כמה משעמם. עכשיו תוכלו להצטלם לתמונה תלת מימדית – עולם המדפסות התלת מימדיות מתחיל לגעת ביום יום שלנו -חובה לראות את הסרטון הזה כדי להבין במה מדובר !

אני אוהבת מהלכים  של מותגים בFacebook –ובמיוחד את המהלך הזה שיזמו M&S. הרעיון – כלי שעוקב אחר המשאלות שיַּענו לאורך השנה ועוזר לנו להגשים את ההחלטות שלנו. פתרון מבית מרקס אנד ספנסר. תסתכלו – לא רע בכלל, ראוי לקחת בחשבון שהכלי בנוי על עולם התוכן שהוכן להדגמת המעורבות של M&S מול הגולשים שהתקיימה בשנת 2012 – היא למעשה בנתה את עולם התוכן סביב מהלך זה.

סמסונג החליטה לכבוש את עולם העתיד – באמצעות טכנולוגיות מקוריות אחד הפיתוחים המרשימים שאותם היא חוקרת מסכים גמישים. הסרטון הבא מראה לכם את הפיתוח האחרון שלה אותו הציגה בכנס בארה”ב.

אפליקציה מדהימה שמראה לנשים איך הן תיראנה – בעוד כמה שנים ומה הנזק שתגרום לנו השתייה כשנזדקן. מסר חזק ! כלי חכם 

קו הטלפון הראשון שמאפשר לגולשים לקיים שיחות דרך Twitter- במקום שנצייץ אחד לשני אפשר פשוט להתקשר זה לזה דרך החשבון הטוויטרי שלנו. 

עוד מבית סמסונג ששואפת לעצב את העתיד דרך הטכנולוגיה – כאן נוכל לראות את הדור הבא של חלונות הראווה. העיצוב המתקדם הזה ישנה את עולם הקמעונאות מקצה לקצה – עם האפשרות לשקף על חלון או על מסך מסרים שונים ולייצר סיפור מרתק ואינטראקטיבי. 

ריו דה ז’אנירו הופכת את התיירות לחוויה דיגיטלית- על ידי שתילת ברקוד על מדרכות העיר המאפשר לתיירים לסרוק וללמוד את ההיסטוריה של  המקום ותוך כדי כך לקבל המלצות על אתרי הסביבה. 

אתר ואפליקציההמרכזים לנו למעשה את כל המקומות הקולינריים מסביבנו ושואבת לתוכה את כל ההמלצות שנאספו מטעם החברים שלנו מהרשתות החברתיות השונות. סושייל גרף ככלי מעשי וכיוטיליטי שמכיר לנו מסעדות באזור שלנו ועוזר לנו להחליט לאן כדאי ללכת.

קראוד סרוסינג מבריק מבית KLM חברת התעופה ההולנדית שממשיכה להפתיע בדיגיטל יצאה במהלך שקורא לגולשים להעלות הצעות הממוקדות לקהל הצעיר. האתר כל כך יפה שממש אסור להחמיץ !

אלו צוות השופטים של המהלך 

במסגרת המאמץ של מקדונלדס – להפוך למותג שמשדר בריאות היא  משיקה אפליקציה שמאפשרת לצרכן לצלם את הקופסא של המוצר ולקבל מידע מפורט על תכולתו ומאין הגיעו הרכיבים. שקיפות זה שם המשחק. 

פומה פונה אל הקהל הצעיר שלה – ומייצרת למענו אפליקציה שמאפשרת למותג להפוך את קהל האוהדים שלה לקהילה מובחנת. דרך נהדרת להשתמש במובייל ככלי מחבר בין מותג לקהל היעד דרך פנייה לערכים המובילים של הקהל והבנה עמוקה של תחומי העניין שלו.

טארגט השיקה תצוגת אופנה חברתית. הרעיון לתת לגולשים לצייץ מה דעתם על המוצרים, ובשלב הבא הדוגמניות בחרו את הציוצים המצחיקים ביותר והקריאו אותם בפומבי

פרסומת מקסימה של סטארבאקס – שכולה מבוססת על המוצרים של החברה.  רעיון ממש מדליק.

תחנת רדיו מבוססת קראודסורסינג – המאפשרת למאזינים לבחור את המוסיקה שהם רוצים לשמוע באמצעות אפליקציה. המאזינים יכולים להשתלב בפתיח של 10 שניות שבמסגרתו הם מקליטים את עצמם לפני השמעת השיר המבוקש.

איך קידמו דודג’ את דגם הדארט שלהם ? באמצעות אתר שפועל בדומה לאתר רשימת בקשות לחתונה. השוני ? הרשימה מיועדת למוצר אחד בלבד – המכונית. גולשים רשאים לעצב דארט כראות עיניהם ולפרסם בין חבריהם באמצעות סושייל מדיה בקשות למימון חלקים מהרכב.  תודה למעין דר על הדוגמא.

יותר ויותר מותגים מייצרים מהלכי קרוס צ’אנלס – ואם זה נשמע לכם מסובך, קחו בחשבון שלפעמים הדבר הוא פשוט למדי, הנה לכם מספר דוגמאות למותגים מובילים שמשקפים את פעילות האינסטגרם שלהם ואת התוכן הויזואלי שהמותג מעלה – בFacebook.  חכמה יכולה לבוא גם במנות קטנות והמהלך הפשוט הזה אכן חכם !

שימוש באוגמנטד ריאלטי – בעיתון יומי על מנת להגיע לקהל המטרה של ילדים. חברות מסחריות כבר עושות פרסומות אוגמנטד עבור הילדים. האם אלה יהיו פני הפרסום בעשורים הבאים של שנות  2000.

דלתא ארליינס מספקת חוויה שלמה של נסיעה לחו”ל באמצעות חיבור לרשתות החברתיות, כולל המלצות, התאמת יעדים בהתאם לאופי הנוסע, וכיוצא באלה. העולם הולך לקראת פרסונליזציה בעסקי בשירותים.

מסעדה אופנתית שלקחה את רעיון הטאץ’ והטאבלטים עד הסוף. היא מאפשרת ללקוחות להזמין את המנות ולראות אותן לפני שהן מגיעות אל שולחנם, ובכך למעשה הופכים את חווית המסעדה לאינטראקטיבית. למהלך הזה מצורפים עוד הרבה פיצ’רים נוספים, למשל, לפני סיום הארוחה אנחנו יכולים להזמין דרך שולחן המגע מונית הביתה – ועל זה נאמר “חשיבה על המסע על הלקוח מקצה לקצה”. 

VINE אפליקציה חדשה שנרכשה על ידי טוויטר ומאפשרת לגולשים לצייץ סרטונים קצרים של 6 שניותישירות לTwitter. הכול כמובן מבוסס על העובדה שלכולנו יש כיום מצלמת וידאו בסמארפון שלנו. אומרים שזהו האינסטגרם של הווידיאו. והנה כמה מספורי המותגים על מה שכבר עשו באפליקציה זו..

איך לא חשבו על זה קודם ? דורקס משיקה אפליקציה חדשה שמאפשרת לספק קונדומים באמצעות שליח כשאתה תקוע וממש זקוק לכך. בנוסף מעלה בFacebook תחרות שמאפשרת לצרכנים לבחור באיזו עיר יינתן השירות.

שיווק מהסרטים  פיקסאר בחרה ברעיון מדליק: לשווק את הסרט “אוניברסיטת המפלצות” ולכבודו השיקה אתר אקדמי לחלוטין שמזמין את הצרכנים להתרשם מהאוניברסיטה, מתוכנית הלימודים, מחוגי הספורט. ממש מביא חשק  להירשם.

רשת הטלוויזיה TNT – ממשיכה עם תאטרון הרחוב שלה בהולנד ומזמינה צרכנים ללחוץ על הכפתור, השאר זה חתיכת  סרט.

ננעלתם מחוץ לחדר ? לא נורא, כל מה שעליכם לעשות הוא לרכוש את הכיסוי הנ”ל לאייפון וראו איזה פלא ! המנעול נפתח.

ספורה משתמשת בתמונת הקאבר שלנו כדי שנבין שאנחנו שלט החוצות של עצמנו – וחשוב שנטפח אותו. היא עושה זאת על ידי יוטיליטי פשוט שמאפשר לנו לבחון מראש איך נֵירָאֵה מזוויות שונות. חכם, פשוט.

See You Next Time

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.