Facebook Card | Gift Card

בFacebook לא נחים לרגע – כל הזמן עמלים ושוקדים על רעיונות שמייצרים עבור כולנו סיבה טובה לשהות הרבה ככל האפשר בפלטפורמה ומן הסתם גם מייצרים עוד דרכים מתוחכמות עבור צוקי להרוויח כמות לא מבוטלת של דולרים. אמנם אפשר להסתכל על התופעה באופן שלילי ולראות בה שיטה שקצת משחיתה לנו את הנוף החברתי עם אוסף של פרסומות – אבל למען הכנות ברור לנו שבכדי שFacebook תמשיך להתקיים היא מן הסתם צריכה לטפח את האינטרס הכלכלי שלה. אני בוחרת לראות בהתפתחות של הזירה מהלך שראוי ללמוד ממנו, כדרך חכמה להישאר ערניים ולהמשיך בעקביות ביצירת חדשנות עסקית על בסיס קבוע. בעיני, הם מודל לחיקוי הודות לדבקות במטרה עד הסוף שמתבטאת ביצירה בלתי פוסקת של רעיונות, ועל כך שאפו.

הפעם, אני רוצה לדבר על חידוש שFacebook מכניסה לנוף החברתי והוא – הקארד של Facebook שהוא למעשה מעין גיפט קארד עליו הוכרז בסוף חודש ינואר 2013. להודעה הרשמית של החברה – Link. אעבור אתכם על דברים עיקריים שנגזרים מההודעה המקורית של החברה, וכן אדאג להוסיף לכם את נקודת מבטי על ההזדמנות ולפרט למה פיתוח “מוצרים דיגיטליים” מסוג זה יכול להועיל לכם עסקית ולחבר הלכה למעשה את הסושייל לביזנס.

Facebook הכריזו על המהלך הזה – שמאפשר לגולשים להעביר מהאחד לשני “גיפט קארד” המקושר למספר שחקניות קמעונאיות שלוקחות חלק במהלך. אופציה זו עדיין אינה קיימת בישראל אבל בעיני חשוב לבחון אותה. באחת המצגות המרהיבות של הBusiness Insider על מצב האינטרנט ועל ההיבטים העסקיים שניתן למצוא בכל אחת מהפלטפורמות המתקדמות הם תיארו את Facebook כמקום בו אנחנו נפגשים למסיבה, לאירוע מכונן בחיים כמו גם לפאן לשם פאן. נקודת מבט זו היא שגרמה לי להבין שפעילות של סחר אלקטרוני בFacebook  וכל מה שקשור למכירות יניבו ככל הנראה אפקט הרבה יותר חזק דרך עורקי התנועה האלו.

הגיפט קארד מושתת בדיוק על התובנה הזו. אנו נוהגים להיכנס לFacebook מדי יום, נחשפים לנקודות זמן משמעותיות של חברים שלנו – הטיים ליין שלהם משקף לנו בדיוק את זה : חתונות, ימי הולדת, לידה של ילד, סיום תואר באוניברסיטה ועוד. מעצם העובדה שאנחנו יכולים להשתמש בפלטפורמה ודרכה להעביר הלאה את “המתנה” שלנו דרך גיפט קארד נוצר בעיני חיבור מושלם שמשרת את הגולש כיוטיליטי וכלי עזר לכל דבר ודבר.

Facebook Gift Cards

צירפתי לכם צילום מסך אותו פרסמו Facebook שמראה איך המנגנון פועל – אנחנו למעשה בוחרים את הGift Card מתוך מגוון ההצעות הקימות.

Facebook Gift Cards

בוחרים את המוצר הרצוי לנו ומשלימים את הקניההחבר שזכה בגיפט קארד יקבל גם נוטיפיקישן שמגיע מאיתנו, והגיפט קארד יועבר אליו דרך המייל אותו יוכל להשמיש בחנות. כל מי שזכה בגיפט קארד יוכל למצוא את אישור הזכאות בתוך הפרופיל שלו ולנהל משם את הזכאות – גם דרך הדסקטופ וגם דרך המובייל.

Facebook Gift Cards

מילת סיכום – אלו בדיוק המהלכים שאנחנו צריכים ללמוד מהם ולקחת מהם תובנות. העובדה שFacebook משקיעה בכיוונים הללו מעידה על כך שהחיבור בין הסושייל והביזנס ברשת החברתית “מעורבב” מטבעו עם אלמנט חברתי. תמונת המהלך שממחיש איך אנחנו יכולים להעביר הלאה את הרכישות שלנו, ולמקם את הקניות שלנו סביב אירועים משמעותיים – מהווה ניתוח מעניין של הזירה ומספרת על היתָכְנוּת תפקודה כפלטפורמה שגם מוֹכֶרת !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.