Free Cool Internet Tools

כתבתי בעבר פוסט על כלים חינמיים ברשת כללתי בו כלים פשוטים זמינים ודי טריוויאליים שלהפתעתי הרבה אנשים לא מודעים לקיומם. בעקבות ההדים שקיבל הפוסט התרשמתי שהצפיות הרבות מעידות כפי הנראה על חשיבותו ועל הצורך שעליו הוא עונה. החלטתי לעשות מעשה ולייצר פוסט המשך. הפעם, אני בוחרת להציג מבחר כלים די מיוחדים ומסוגים שונים המדגימים לעיניכם מניפה שלמה של שירותים חינמיים או כמעט חינמיים העומדים לרשותכם ברשת.

אדגים באמצעות כמה מהכלים שאני עובדת איתם  איך בפועל, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיות עקשניים ולחפש. המסר העיקרי של הפוסט הזה לא נעוץ דווקא בכלים הספציפיים שאותם אני מציעה לכם, שהרי מן הסתם לכל אחד יש הרגלים אישיים ובהתאם לצרכים שונים.  הפוסט בא לקרב לתודעתנו, דרך ההמחשה, כי קיימות לא מעט הזדמנויות חינמיות ברשת העומדות לרשותכם ואתם כקהל צרכני פיקח חכם וחדשני צריכים להרוויח מההזדמנויות הללו ! כל שנשאר הוא להעיז ולבקש.

למען הגילוי הנאות גם אני לא מכירה את כל האופציות ולכן אני משתמשת על בסיס קבוע בחוכמת ההמונים ובניסיון החברים שלי במתחמים השונים, כדוגמת Twitter וFacebook ומהם מקבלת המון רעיונות ופתרונות. לדעתי כדאי מאוד שתאמצו את הגישה של השיתוף ואף להפוך אותה לשיטה, ובאם מצאתם כלי מעניין בתחומכם עדכנו את החברים. במקביל, אם אתם נתקלים בצורך של מישהו אחר בכלי מסוים תֵרָתמו מצידכם לעזרה,לכם זה לוקח בדיוק דקה ולשני אתם יכולים לחסוך שעות של חיפושים. בחרתי לשם ההדגמה בעשרה כלים מעניינים וכמו כן קלים לתפעול, ואני מקווה שתיהנו ותיישמו באמצעותם את החלומות שלכם ברשת …

Yousendit | לשלוח קבצים כבדים קיימת מודעות גבוהה יחסית למתחם זה אך מדי פעם אני נתקלת באנשים שלא מכירים אותו, אז לכל אלו שעדיין לא יודעים עליו – חובה עליכם להכיר. זהו כלי המאפשר לכם לשלוח קבצים כבדים מאוד ללא עלות (המשלוח החינמי מוגבל ל100 MB) והוא מאוד מתאים למשלוח של מצגות כבדות הכוללות סרטונים או תמונות. שימו לב שגם האופציות שעולות כסף אינן יקרות כלל ולפעמים כדאי ועדיף להפעיל שיקול דעת ולהשתמש באופציה זו, במקום שתצרבו על CD ותשלחו עם שליח.

 Dvdvideosoft | יישום מצוין המאפשר להוריד קבצים YouTube ועוד ...אין ספק שעבורי זהו אחד מהיישומים החביבים עלי ברשת. קל ונוח להתקנה, קל לתפעול ועושה פחות או יותר כל מה שנרצה עם קובץ מהרשת. אחד השימושים העיקריים המשרתים אותי במתחם זה הוא הורדת קבצים מYouTube לקבצי Offline, לרשותנו כלי שמאוד מתאים למי שרוצה לגבות עצמו בהרצאות ולשריין קבצים ודוגמאות מהרשת כקובץ פיזי, למקרה שלא יהיה חיבור לאינטרנט במקום.

Expresspdf | להפוך קבצים למשל Word To Pdf  כלי מופלא, חינמי לחלוטין, וכמו כן יש לו יתרון נוסף : אין צורך להוריד אותו למחשב אלא כל ההתנהלות כולה נעשית בWeb. ניתן להעלות את הקובץ הרצוי לכם, לבקש שיהפוך לקובץ בשם אחר והוא שולח לך את הקובץ לכתובת שאותה סימנתם לו.

 Viddler | הYouTube למתקדמים חיפשתי רבות מתחם בו ניתן להעלות קבצים ארוכים וכבדים במתכונת חינמית, נכון שיש אופציות נוספות, כייפיות ומאוד נעימות מבחינה חזותית כמו Vimeo וגם הן לא עולות יותר מדי, אבל למי שמחפש אופציה חינמית לחלוטין זו אופציה טובה מאוד. שימו לב כי בYouTube קיימת מגבלה של 10 דקות לסרט ואילו במתחם זה ניתן להעלות קבצים שאורכם שעה ואף יותר.

Prezi | יופי של מתחם המאפשר לייצר מצגות מאוד מאוד מתוחכמות אם אתם מעוניינים ‘לעלות כיתה’ בתחום המצגות והפרזנטציות יכול להיות שהמתחם הזה יספק לכם את התשובה, ניתן לייצר כאן מצגות מרהיבות, וכמו כן המתחם מספק הדרכה די כייפית ואפילו קצת משעשעת לדרכי השימוש. כמובן שלא כל האופציות ניתנות בחינם אבל ההיכרות עם המתחם בהחלט מאפשרת לפתוח את הראש ולרצות לבחון יישומים חדשים בתחום הפרזנטציה ומשם לקבל החלטה על רכישה של מודל מורכב יותר.

Strutta | מתחם ליצירת תחרויות למען הגילוי הנאות הוא לא לגמרי חינמי, ישנה כאן אפשרות של שבועיים ניסיון אבל ככלי הוא שוב אמצעי ששווה בדיקה. גם ברמת הטכנולוגיה וגם ברמת הרעיונות שהוא יכול לייצר עבורכם. הכלי במתחם זה מאפשר שיתוף גולשים ותחרות ביניהם אשר מנוהלת טכנולוגית. המתחם מעודד תחרויות של גולשים בקבצי וידיאו או סטילס וניתן לערבב ‘גם וגם’. יתרון נוסף למתחם זה הוא שקיימת בו הדרכה בוידיאו שהיא מאוד קלה ונוחה. שווה קפיצה וביקור בכל מקרה. זה כאמור פותח אתכם לרעיונות מוטרפים שניתן לעשות ברשת.

 Effectmatrix | להפוך מצגת לקובץ סרט כלי כייפי, מאפשר לכם לארגן מצגת שלמה עם טכסטים תמונות וכולי, ומשם להכניס את הקובץ ולהפוך אותו לקובץ סרט על פי הצורך שלכם, שימו לב לכך שהוא “אוכל” טוב יותר קבצי PPTX. מבחינתי זה גילוי אמיתי, אני עובדת עם Premiere של Adobe ולמי שמכיר עריכה בPremiere של טקסט היא הרי על גבול העינוי. לכן, סרטים קצרים הכוללים טיפוגרפיה יכולים לעבור עריכה בכלי זה ולאחר מכן תוכלו להוסיף את הקובץ לתוכנת העריכה ועליה להוסיף קבצי אודיו להשלמת הסרטון

Dryicons  | גרפיקות, איקונים ופתרונות עיצובים בחינם במקום אחד  כלי חינמי טוב שיועיל לכל מי שמחפש מקורות לגראפיקה ברשת זהו אתר מצוין שמכיל כמות מאוד גדולה של גראפיקה מבוססת ווקטורים. ניתן למצוא שם כמות לא מבוטלת של אייקונים, תבניות מוכנות לכרטיסי ביקור וגראפיקה מכל הסוגים והמינים. השימוש הוא חופשי ובחינם תמורת קרדיט בצורת לינק חזרה לאתר. בין השאר תוכלו למצוא שם גם תבניות יפהפיות לWordPress מומלץ בחום יונתן קליין |

Free WebinarTool | Dimdim  | שני לינקים לכלי Webinar  אני כותבת פוסט יעודי על דרכי השימוש בכלי הוובינר אשר יפורסם בשבועות הקרובים. אלו שניים מהכלים הקיימים ברשת המאפשרים לכם לייצר סמינר או כנס וירטואלי ולתזמן אותו מול קהל של משתתפים. עד כמה שאני יודעת אין אופציה שהיא חינמית לחלוטין. לכל אופציה קיימים גם הסייגים שלה, והדבר הטוב בשתי האופציות שצירפתי לכן הוא ששתיהן גם יחד נותנות בידכם  את האפשרות לבחור האם הכלי מתאים לכם בסט הכלים השיווקיים שלכם ורק לאחר מכן לרכוש את זמן האוויר בכל כלי. קחו בחשבון שגם הרכישה עצמה אינה כרוכה בעלויות גבוהות . כלי אחד מאפשר לכם התנסות של 20 התנסויות וכלי שני המאפשר לכם אופציה להתנסות חודש בחינם.

Animoto | להפוך תמונות לסרט דרך נפלאה אותה שאותה גיליתי בזמן כתיבת הרשומה הזו, להפוך תמונות לסרטים. נראה לי שתוכל להתאים לכל אחד שלא ממש מעוניין להתעסק בעריכת סרטים מורכבת. שימו לב לתועלת שניתן להפיק משלל האפשרויות המעשיות הנפתחות כאן, למשל : זה יכול להוות כלי נפלא ליצירת שנה טובה מיוחדת עבור לקוחות החברה . או לחילופין סרטון אישי על תינוק שנולד לכם ועוד … הכול בגבול החשיבה הקריאטיבית ואם רוצים הרי אין גבול ליישומים בשטח.

הוספתי לכם סרטון מיוחד באדיבות  הדס אדלר אשר הפיקה אותו במיוחד עבור הפוסט, על כלי נחמד וחדש יחסית שיצא בYouTube…

לסיום, אלו כמובן רק חלק מזערי מהכלים החינמיים הקיימים ברשת, וכמו שאני נוהגת לומר : רציתי לאתגר אתכם במדגם פראקטי שימחיש את הדרך הטובה להשתמש במודל התגובות ולתת מהידע שלכם ומהמפגשים המעניינים שלכם עם מוצרים אפשריים . אשמח לשמוע גם אינפוטים על הכלים שאותם הצגתי לכם וגם לשמוע ולהיחשף לכלים חדשים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

29 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.