LinkedIn Company Pages – How To

 

 

כתבתי לפני יומיים פוסט על עמודי החברה בLinkedIn  לינק וכמובטח החלטתי לכתוב פוסט המשך המסביר לכם צעד אחר צעד איך תוכלו לפתוח עמוד חברה משלכם. אמנם אין זה ממנהגי לעסוק בכתיבת פוסטים הדרכתיים אך הפעם ראיתי את החשיבות שבדבר. אמנם, לתועלתכם, בד בבד עם ההדרכה הטכנית אקפיד להצביע על הנקודות המרכזיות תוך הדגשת הצעדים שיש לנקוט לשם ניכוס  כלי המתחם בעמוד החברה שאותו בכוונתכם לפַתֵחַ. אדאג להנחות אתכם ביצירת העמוד אבל יותר חשוב מכך להבהיר מהי המשמעות של כל פעילות שלכם דרך המתחם.

פתיחת העמוד | כל אחד למעשה יכול לפתוח דף של חברה בLinkedIn ואין זה כרוך בתשלום, ואף אין צורך בידע נרחב בהעמדת העמוד ברמת עיצוב מיוחדת. צריך לקחת בחשבון שהמוען יופיע בכתובת המייל של חברה ולא בכתובת המייל האישית (הדף לא מקבל למשל Gmail). העמוד הראשון בו תפגשו בפתיחת המתחם ייראה כפי שמודגם להלן בצילום מסך, ואליו אפשר להגיע מהבר העליון בעמוד הפרופיל שלכם דרך Companies. עם זאת, ממש כנהוג ב-Facebook גם כאן לא תוכלו לפתוח עמוד של חברה מבלי שיהיה לכם עמוד פרטי. חשוב מאוד – אם אתם עובדים בחברה רצוי שהיוזר שפותח את העמוד יזדהה על ידי פרסונה מוכרת בחברה וכן חשוב שהיוזר ימנה גם אחרים להיות האדמינים של העמוד על מנת שהבעלות של העמוד לא תשען על מפעיל אחד, הערה זאת כאמור רלוונטית רק למי שעובד בחברה מרובת עובדים. שימו לב לכך שקביעת שם החברה היא משמעותית כי השם לא ניתן לשינוי לאחר מעשה. לעומת זאת המייל שאתם מספקים במעמד פתיחת העמוד רלוונטי אך ורק לגבי אישור המתחם – ומייד לאחר מכן המייל הבלעדי לניהול העמוד הוא המייל של היוזר שפתח את המתחם : באמצעותו למעשה תיכנסו לעמוד ותנהלו אותו על כל נדבכיו.

אפשרויות להפעלת נדבכים בעמוד | ניתן למעשה לעצב שלושה נדבכים במתחם שאתם בונים עבור החברה או הארגון שלכם. הנדבך הראשון מספק מעין סקירה על העסק, ואליו ניתן להכניס את הלוגו של החברה שיופיע בעמוד וגם את הלוגו שיופיע בתוצאת החיפוש ב LinkedIn חשוב מאוד לדייק ולהתיישר לגדלים המוצעים לכם בהעלאת תכני התמונה על מנת שלא יצאו מעוותים. הנדבך השני – עניינוֹ מִשְׂרוֹת. קחו בחשבון שזה השירות היחיד שכרוך בתשלום בפועל. ולבסוף הנדבך השלישי – מאוד עשיר, מפרט בהיצע של שירותים ומוצרים, ואליו תוכלו להכניס מגוון של סוגי מידע, תמונה ווידיאו – על כך ארחיב בהמשך.

Overview | העמוד הראשון שבו תוכלו לטפל בצורה מעשית הוא דף הפתיחה המוקדש לתיאור של החברה שלכם. שימו לב, בעמוד זה אתם יכולים לקבוע את האדמינים של העמוד. יש לפניכם שתי אופציות : הראשונה – לקבוע את האדמין על פי המייל הכללי של החברה. כלומר, כל מי שיירשם לעמוד פרטי בLinkedIn דרך המייל של החברה יוגדר אוטומאטית כאדמין. האופציה השניה :  לקבוע מי יהיו האדמינים המובהקים של העמוד. ההמלצה שלי – תדאגו לבחור יותר מאדמין אחד. במסגרת אופציה זו אתם למעשה מזינים את עולם התוכן של החברה – מס’ עובדים, לינק לאתר הבית, תאריך מיסוד החברה וכולי… כמו כן, יש לכם כאן גם אופציה להכפיל את הלוגו של החברה. קחו בחשבון שלוגו אחד כבר מופיע בעמוד הפתיחה של המתחם והלוגו הקטן יותר יופיע בתוצאת החיפוש הכללית של העמודים בLinkedIn.

שירשור בלוג וTwitter | אתם יכולים לקבוע באם הבלוג שלכם והסטרימינג של הTwitter שלכם יופיע בעמוד הראשי של המתחם שלכם. קחו בחשבון שעל מנת שהבלוג שלכם אכן יופיע באותו העמוד, עליכם “לצרוב” אותו בפיד ברנר ורצ”ב ההנחיה המפורטת : לינק. חשוב לציין כי “לוקח” למערכת משום מה 24 שעות לקלוט את האינפורמציה מרגע שהכנסתם למתחם את הלינק של הURL הצרוב. לעומת זאת את הTwitter שלכם תוכלו לשלב ישירות על ידי הכנסת שם היוזר שלכם בלבד.

 

התוצאה : לאחר שתבחרו בכל הפרמטרים שמגדירים את החברה שלכם תיראה התוצאה פחות או יותר כמו בצילום מסך הבא. קחו בחשבון שמאחר שתוכלו לשקף כאן את שרשור התוכן של הבלוג שלכם ואת התכנים מהTwitter הרי במידה שהתכנים זהים אין טעם להביא את שניהם ! שימו לב שכאן אתם רואים מי עוקב אחרי העמוד, כמה מבין העוקבים הינם גולשים אשר נמנים על עובדי החברה ומאידך – כמה מבין העוקבים הינם גולשים שאינם מועסקים על ידי החברה. אין לשכוח שמי שירשום בפרופיל האישי שלו שהוא מועסק בחברה באופן בו הוא מזדהה בעמוד ייכנס באופן אוטומאטי במפקד העוקבים של המתחם.

משרות : את חלקן של המשרות אסקור בכמה מילים מכיוון שזהו חלק שאינו חשוף ואין הוא פתוח לכולם, כך שהדבר דורש השקעה כספית פיר פרסום מודעת דרושים. מחובתי לציין כי לגבי חברות גדולות אשר מוצאות בLinkedIn מעגלים נרחבים אשר מעניינים אותם מומלץ בכל זאת להסתפח לבמה שלהן ולפרסם בה, למרות העלויות. הסיבה פשוטה : זוהי זירה שממצבת את הפעילות שלה במקום גבוה והיא נגישה לקהל בכיר של מקבלי החלטות ולמעגלים חשובים במערכי הגיוס. כמו כן, קחו בחשבון כי ניתן לייצר אפ גרייד בסקשן זה ולהכניס בתשלום סיפורי טסטמוניאלס של עובדים המספרים על הרמה התעסוקתית של החברה. שוב – למרות העליות הייתי בודקת זאת ברצינות הראויה מכיוון שזו אמירה משמעותית בבחינת סטייטמנט שיכול לעזור לנו להטביע את דריסת הרגל המיתוגית בהופעה הדיגיטלית שלנו. בפוסט הקודם שפרסמתי על יתרונותיה של זירה זו הצגתי דוגמאות מוצלחות של חברות שונות המשתמשות באופציית פרסום המשרות ובאופציית שדרוג הפתוחה להוספת סיפורי הטסטמוניאלס. אני חוזרת וממליצה לראות ולהתרשם ומעמדה זו לקבל החלטות.

מוצרים ושירותים | החלק העשיר ביותר והמגוון ביותר מבחינת העריכה הוא מדור השירותים והמוצרים. מכֵּיוָון שאישית איני עוסקת בפועל בהיצע של מוצרים מוגדרים, שילבתי תכנים שיציגו בפניכם מה ניתן לעשות עם העמוד אך באופן מעשי ניתן להגיע לשלב הרבה יותר משמעותי מבחינת הנראות כשיש לכם בפועל מה להציג בדיספליי זה. העמוד כולל שלושה באנרים שאותם תוכלו להכניס כתמונת JEPG לתוך תשתית העיצוב כשבפועל שלושת הבנרים ייראו בסופו של דבר כבאנר אחד המיועד לדפדוף. תוכלו לפגוש את התוצאה בצורה מוחשית בעמוד שלי בסוף דף הקריאה של הפוסט או לחילופין בצילום המסך שהכנסתי עבורכם בפסקת הסיום כדי להדגים את מראה העמוד לאחר הבנייה. קחו בחשבון שLinkedIn מאופיין לפרטיו על ידי קהילת מקבלי החלטות, מנכ”לים, סמנכ”לים ומעגלים של בכירים ובהחלט שווה שתשקיעו ברצינות הראויה בכל האפשרויות העומדות לרשותכם לשם מינוף השירותים והמוצרים שלכם. תכננו היטב את התכנים שתבחרו להכניס לעמוד זה על מנת שתגיעו לתוצאה המרבית והאיכותית ביותר להצגת החברה שלכם.

מוצרים ושירותים | שימו לב לדף הבא בצילום מסך. זהו מרכז השליטה דרכו תוכלו לעצב את עמודי השירותים והמוצרים. קחו בחשבון שכל עיצוב שתבחרו תוכלו להקדים ולראות כפריוייו לפני הפיבלוש, וכמו כן, זיכרו שאתם תמיד יכולים לחזור ולתקן ולשנות כל פרט ופרט. אתם יכולים לתת כותרת למוצר שלכם, להוסיף עליו תמונה, למלא אותו בטקסט כתוב וכניספח לכל מוצר אתם יכולים לצרף סרטון משורשר מיוטיוב המכניס רובד חדש של תוכן למימד החזותי, שהוא כידוע חשוב ביותר !

מוצרים ושירותים | לכל עמוד של שירותים ומוצרים אתם יכולים לצרף רשימת אנשים רלוונטיים מתוך הארגון באם הם רשומים בLinkedIn. אתם יכולים להוסיף מעין טיזר קטן על המוצר שיצוף לכם בפרונט של עמוד השירותים וישמש לכם כאינטרודקשן חכם להיכרות ראשונית.

מוצרים ושירותים | באותה מידה, כפי שאתם רואים בצילום מסך המובא להלן, אתם יכולים לקבוע את מבחר התכונות שתציגו לשם תיאור המוצר ולהוסיף בסוף העמוד דיסקליימר – במידת הצורך כמובן.

מוצרים ושירותים התוצאה : קחו בחשבון שמרגע ש”פיבלשתם” את עמוד השירותים והמוצרים הוא יראה כמו בצילום מסך הבא, מבחינת המבנה והUI של המתחם. תוכלו לראות את הבאנר המוביל שכזכור הוא מתדפדף וניפרס לשלושת הבאנרים שהכנסתם מלכתחילה. תוכלו לראות את לוגו החברה ואת הפרטים שאותם שילבתם בו. כמו כן, מתחת לבאנר המתחלף יופיעו בטור כל השירותים והמוצרים שאותם הכנסתם – ועד כמה שראיתי אין מגבלה על מספר המוצרים אותם ניתן להציג על במה זו כאשר כל אחד מהם הופך למעשה לדף מעוצב בפני עצמו. הקפידו לא להתפזר אלא לדבוק בכלל החשוב האומר להיות ממוקדים ולהכניס מידע שקשור במובהק לקהילה שסובבת על ציר הזירה שהקמתם. עומס יתר – גם אם אפשרי וניתן בנדיבות לא בהכרח מומלץ ולכן יש ערך רב בהשקעת מחשבה לגבי התכנים העיקריים ובעלי הערך לקהילה הנדונה.

מי עוקב אחר העמוד | חשוב להיות מודעים לכך שכל אחד יכול לעקוב אחר העמוד ובכך הוא יתעדכן בכל השינויים שתעשו : משרות חדשות, הוספת מוצרים ושירותים וכולי. יש צורך שתשווקו את העמוד בכל האמצעים העמודים לרשותכם על מנת שקהלים שונים ייקחו חלק במתחם ויחוו אותו באופן קבוע.

להוציא את העמוד שיווקית החוצה | אחת מהשיטות לשווק את המתחם היא להוציא אותו החוצה לנכסים דיגיטלים אחרים אותם אתם מתפעלים. LinkedIn מספקים לכם פלאגין אשר “משתדך” עם זירות אחרות ולמשל תוכלו לראות את השירשור בדוגמא הבאה בבלוג שלי. יש עוצמה חזקה מאוד ברשת לקישוריות ולשירשור זירות באופן אינטגרטיבי – חשוב שתשקיעו בכך מאמץ כי זו דריסת הרגל האיכותית המספרת את הסיפור השלם שלכם ברשת.

מה הלאה ? במהלך כתיבת הפוסטים האחרונים אכן התברר לי שזנחתי את הזירה הזו זמן ארוך מדי, ולכן אמשיך ואפַתֵחַ את הנושא כראוי לו. בכוונתי להוסיף ולכתוב על השינויים, התוספות, האפשרויות העומדות לרשותכם במתחם זה. יש לא מעט דברים שכדאי לכם לדעת על הכלי הזה כאחד מהכלים בסט כלי הדיגיטל הקיימים והמאפשרים לכם להפוך לאנשי דיגיטל מיומנים. מעמדת אנשי נטוורק תוכלו לאפיין בצורה נאותה גם את הארגון בו אתם עובדים ולהפכו למתחם מעודכן כהלכה.

זה עמוד החברה שפתחתי לעצמי בLinkedIn פתחתי אותו בעיקר בשביל שאוכל לחקור ולכתוב את סדרת הפוסטים הנוכחית. אבל מי יודע, אולי עם הזמן יתפתחו בו דברים : שווה שתעקבו | www.linkedin.com/company/zohar-urian

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

 • אלהNo Gravatar says:

  זהר, תודה על הפוסט המעולה. הרגע שתפתי בקבוצת הסושיאל בדיון קשור.
  זכרתי שפרסמת את הפוסט הזה, וכמו שחשבתי, היה קל מאוד למצוא אותו כאן. הניווט בבלוג נח ונהדר!

  יש לך תובנות לגבי פרסום ממומן בלינקדאין? או פוסט קרוב בנושא?

  תודה

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אהלן אלה – תודה רבה על השיתוף לגבי פרסום – זה ממש לא התחום שלי …

Leave a Reply

Your email address will not be published.