The Intersection of Marketing & Growth Hacking

e9f85e72c622bf17460333401d324b44

במסגרת שיחה שחשוב לי להעמיק אתכם סביב המושג– Growth Hacking אני רוצה הפעם להתעכב על ויזואליזציה שמציגה את ההקשרים בין : שיווק, Content Marketing ו-Growth Hacking. אציף לטובת הרשומה מתוך השרטוט את הדברים העיקריים אשר מגדירים את לב “החיכוך” בין שלושת האתגרים ואנסה דרכם להעביר מחשבות ותובנות.

לטובת ההתמצאות, אני מוסיפה לכם את ההגדרה של- Growth Hacking מהפוסט הראשון שכתבתי על הנושא- על מנת שתתחברו למהות של הרעיון : 

הדרך הטובה ביותר להבין- Growth Hacking ומה- Growth Hackers עושים בפועל הינה קודם כל להבין את המושג- Hacker. האקר, הינו מישהו שעסוק מאוד בלהשיג יעד- מטרה, ומשם הוא קובע לעצמו את הדרך להגיע אל המקום אליו הוא חותר. במילים אחרות, האקרים דואגים יותר להתמקד במה שהם צריכים להשיג ופחות בדרך להגיע לשם. כתוצאה, האקרים הרבה מאוד פעמים מגיעים למסקנות מאוד אינובטיביות של דרכים חדשות אשר משיגות את המטרה. אם כן, כל התנאים הבאים אותם אציין צריכים להתכתב עם התיאור הזה.

Content | תוכן מהווה למעשה מהות וכלי סטיקינס אשר גורם לאנשים לחזור שוב ושוב ומייצר את הנאמנות החדשה והיא : נאמנות אשר מוטמעת אל תוך הפלטפורמה, כזו שמהווה חלק אינטגראלי מהכלי. אם בעבר הנאמנות הייתה למותגים, שכן כיום הנאמנות יותר ויותר מוסטת אל עבר פלטפורמות שיודעות לייצר חזרתיות וזאת באמצעות תוכן רלוונטי עבור המשתמשים.

לכן- יש הלימה בין תפקידו של השיווק, התוכן המרקטיאלי וה-Growth Hacker שאמון על משימת הצמיחה והגידול של הפלטפורמה. תוכן צריך להיות בנוי בצורה כזו שמהווה תועלת אמיתית וססטינבילית בתוך כלי שאתם יוצרים וזאת כפועל יוצא ייצר : צמיחה, חזרתיות וויראליות שיווקית.

Funnel Knowledge | בשביל שבאמת תוכלו לעבוד בצמיחה מבוססת- Growth Hacking תצטרכו לשנות את קו החשיבה לכזה שאינו לינארי- וזה, לא קל…אבל ישנה משמעות לבניית פאנלים ולהכרתם, כמו כן בניית פעולות שאינן לינאריות לטובת צמיחה שכן זה מבטיח שאתם ריספונסיבים למצבים שונים ומשתנים, מגיבים מתוך מגוון סיפורים שונים שמתאימים לקהילות שונות ויודעים להבנות סוג של אלגוריתם חכם לפעילות שלכם באופן שיוצר מינוף למכלול ההזדמנויות.

הפאנל והבנתו שייכים לשלושת האתגרים : שיווק, Content Marketing ואתגר הצמיחה- וככל שתדעו לאפיין את המסלול שלו- מתוך הבנה שהוא מתעקל, משתנה ומתפתח כך הסיכויים שלכם לייצר נצחונות חוזרים יעלו.

Effective Calls to Actions בתוך המשימה המשלושת של שלושת הגורמים ישנה חשיבה עמוקה שיוצאת מהמוצר אל עבר אתגרי השיווק וה-Content Marketing בכל הקשור לאפקטיביות של המניע לפעולה, בנקודה זו צריכים לקחת בחשבון את הפאנל שכן הוא מגדיר את הסוגים השונים של מניעים לפעולה וטריגרים שניתן לייצר בכל שלושת הממשקים.

חשוב גם להבין שכשבונים מוצר “המניע לפעולה” אינו מתחיל ונגמר, הוא חלק מרעיון הפלטפורמה ונמצא כמנוע חי כמהות האתגר כל הזמן- כי הוא זה שמייצר את הנגיעות ומגדיר מחדש בכל פעם את החזרתיות והנאמנות שבכך הופכת לארוכת טווח וססטינבילית.

Multivariate testing | בדיקה מרובת משתנים זו טכניקה שמאפשרת לבחון היפותזות שונות עם- Variables רבודים, המטרה של בדיקה זו היא לבחון איזו קומבינציה מייצרת את הפרפורמנס ומוציאה את התוצאה הטובה ביותר. אתרים ואפליקציות בדרך כלל כוללים קומבינציות של אלמנטים שונים שכולם מהווים אתגר, השיטה הזו מאפשרת לבחון את האלמנטים השונים, ולהבין אילו תמונות עובדות, כותרת נכונה ועוד- כל זאת בוריאנטים שונים.

זו פרקטיקה שצריכה להשען על שלושת היכולות של : מומחה הצמיחה, איש השיווק ואיש הContent Marketing כי לכל אחד מהם יש יכולת להשפיע על כך שהתרחישים השונים שנבדקים ייצרו את התוצאה הטובה ביותר.

Customer Understanding | הבנת הלקוח היא הבסיס לכל אתגר שיווקי ולכל פלטפורמה אותה אתם בונים, בניית הפאנל, האפקטיביות של המניע לפעולה, התוכן- כל אלו למעשה צריכים להיות מוגדרים על היכולת שלכם להבין את הלקוח ואת צרכיו.

שימו לב ששיטות שונות של טסטינג ומינוף של אסטרטגית הקשבה כמו כן אנליזה כדרך חיים- עליה ארחיב בנקודה הבאה. כל אלו יחד עוזרים לכם להגדיר טוב יותר ותוך כדי תנועה את ההבנה שלכם על הלקוח, ככל שתבינו אותו יותר כך אתגר הצמיחה יושבח ויתפתח לאורך זמן.

General Analytics במציאות של היום, אנליזה צריכה להפוך מבחינתכם לחמצן שדרכו אתם יודעים להתנהל, לפתח, להבין ולהצמיח את האתגרים שלכם. כלי אנליזה חשובים מאוד לאימוץ בכל אחד מהוקטורים שאחראים על משימת הצמיחה- אבל לא פחות חשוב אנליזה זו תרבות ודרך חיים !

לכל אתגר בין אם אתר, אפליקציה או נכס דיגיטלי אחר חייבת להיות תרבות יומיומית ולפעמים אפילו שעתית שעוזרת לכם להבין את הדופק של הדברים וממנפת עבורכם תובנות של זמן אמת שעוזרות לכם הלכה למעשה לצמוח ולגדול.

מילת סיכוםאני מקווה שהסקירה שלי בנקודות שבחרתי להתמקד בהן מפקסת אתכם על הקשר בין האתגרים השונים ומאפשרת לכם לחבר בין הנקודות ובפועל לייצר- קסמים. צירפתי את הויזואליזציה המקורית על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם ולקחת ממנה אינסייטים נוספים שיאירו בפועל את דרככם.

e9f85e72c622bf17460333401d324b44

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.