The Store Of The Future | Retail In 2030

באתר הנהדר CB insights התפרסם דו”ח שמנסה להעריך כיצד יראה עולם הקמעונאות העתידי- לקחתי את הדברים ויבאתי אותם לכאן, עם הסברים והרחבות משלי. אז, תהדקו חגורות ובואו ניסע לעתיד, כיצד הדברים יכולים להראות בשנת 2030 (או ליתר דיוק, עד שנת 2030). למי שרוצה להכיר את המקור מצרפת לכאן לינק-Link זהו מקור ידע סופר חשוב ויש בו הרבה דברים נהדרים שממש חשוב להכיר.

מהרגשות של הצרכנים שאפשר לזהות בתוך רצפת המכירה, ועד למחסנים רובוטים העתיד של הקמעונאות לא יהיה בדיוק אותו דבר. תחשבו על שנת 2030 איך תראה החנות העתידית? מה אנחנו מדמיינים?

לפני שצרכן נכנס לחנות הוא מקבל הודעת סמס מעובד– “החולצה שהזמנת הגיעה והיא מחכה לך”. ברגע שתהיו בפנים, אולי תצפו ברובוט שמרחף מעל למדף הממתקים, או שאולי אנחנו הולכים בתוך החנות כשמעלינו יש Drone שמרחף מלמעלה. אולי בכלל מה שבולט לנו הוא מה שאנחנו לא באמת רואים- יציאה החוצה מהחנות ללא קופות (כן, כן כמו אמזון גו).

לא משנה איזה עתיד קמעונאות עתידי אתם מדמיינים, בעולם של אופנה, מוצרי צריכה ומזון ואלקטרוניקה- זה יבנה על בסיס של התשתית הטכנולוגית שקיימת היום בטעימות קטנות (תרתי משמע)! ההבדל הוא שזה לא יהיה בקטן, אלא התשתית כולה תתנהג כך- וההבדל הנוסף הוא שהכל יתנגן ביחד במנגינה אחת.

העליה בשימוש בטכנולוגיות 5G והדרישה לשימוש ביכולות דיגיטליות גמישות ולהיות נגיש למידע וחוויות בתוך החנות אלו דברים שיכתיבו את העתיד, וכבר שנים שחלק מהדברים נחקרים לעומק על ידי קמעונאים שונים. אין ספק שהקורונה הצליחה לעזור להאצה של אותן חדשנויות ויצירה של חוויות בתוך החנות על מנת למצוא דרך חדשה לייצר יעילות ומצד שני להביא פרודוקטיביות. אז מה יכול להיות חלק מהחנות העתידית? זה יכלול מיקס של טרנדים שונים שמדברים עליהם בשנים באחרונות: רובוטיקה ברצפת המכירה, רובוטיקה בשרשרת אספקה, יציאה ללא נגיעה מחוץ לחנות, פרסונליזציה בתמחור ועוד.

תחשבו על עולם בו אנחנו יכולים לנתח את סוג הלקוח שנכנס לחנות, ולהציע לו מוצרים ותמחורים מבוססי יכולת פיננסית (מפחיד נכון, אבל זה הכיוון אליו הולכים)- היכולת לעשות אנליזה בזמן אמת על הלקוחות ועל הרגשות שלהם תהפוך לכלי הכרחי עבור קמעונאים ביכולת שלהם להשפיע על קבלת ההחלטות והצריכה. נוחות, פרסונליזציה, וחיבורים דיגיטלים יהיו הדברים בהם קמעונאים ישקיעו יותר ויותר על מנת להשפיע על האופרציה בחנות על השיווק ללקוח ועל הדרך שבה נבנה המודל הקמעונאי מעכשיו ולעתיד. וכמו שאמרתי מקודם, השפיץ ברעיון הוא היכולת לנגן את כל אלו ביחד כתזמורת אחת.

עם יכולות טכנולוגיות חדשות ופיצ’רים חכמים, החנות של העתיד תהיה כזו שתספק יותר חוויה ופחות חיכוך על מנת לשפר את המעורבות עם הצרכנים בדיוק בזמן. שימו לב לדברים שמגדירים את הלקוח/ לקוחה של העתיד ברצפת הקמעונאות:

Omnichannel customer service extends the store’s reach– שירות לקוחות שמבוסס רב ערוציות ומרחיב את הטווח של החנות הפיזית לעוד מימדים.

Store returns add convenience, cut costs, and drive sustainability– החזרות לחנות שמוסיפות נוחות, חותכות עלויות ומובילות לססטינביליות.

Inventory planning tech serves online and offline shoppers– תכנון מלאים בחיבור לטכנולוגיות- משרת את הלקוח גם און ליין וגם אוף ליין.

Display technology collects shopper data– שימוש בטכנולוגיות שאוספות נתוני לקוחות ומציגות אותם.

Mobile technology engages in-store shoppers– טכנולוגיות מובייל שעוזרות למעורבות עם הלקוח בתוך החנות.

Customized manufacturing allows in-store personalization– קסטומיזציה של המפעלים שמאפשרת לייצר פרסונליזציה בתוך החנות.

Automated checkout eliminates payment friction– צ’ק אאוט אוטומאטי שמסיר את החיכוך של התשלום ביציאה מהחנות.

Micro-fulfillment and tiny robotic warehouses make filling orders faster and cheaper– מיקרו מחסנים לוגיסטים ומיקרו מחסנים מבוססי רובוטיקה שממלאים הזמנות מהר יותר, קרוב יותר וזול יותר.

Driverless vehicles and drones automate last-mile delivery– כלי רכב ללא נהג ומזל”טים הופכים את המסירה בלאסט מייל לאוטומטית.


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.