GSMA 2016 | Media & Video

gsma 2016

אני ממשיכה בסדרת הפוסטים על ועידת המובייל הגדולה בעולם, ה- GSMA Mobile World Congress 2016 בברצלונה. הפוסט הרביעי בסדרה יעסוק במדיה תוך מיקוד בדברים משמעותיים. אקח אתכם לטיול במוחם של אנשים חשובים- אשר מכתיבים עבורנו את מפת הדרכים בדרך בה אנחנו צריכים לבחור על מנת שנוכל לבנות בצורה חכמה מותגים, ובצורה בה אנחנו יוצרים תקשורת יזומה ומעצבים נכסים ססטניבילים. ננסה לבחון יחד- כיצד למעשה המדיה משתנה ומה הם הדברים שאתם צריכים לקחת בחשבון- ובפרט נמקד את המבט שלנו על וידיאו כשחקן משמעותי בסיפור.

Mark Zuckerberg אמר על במת הכנס שמובייל ו-Video הינם הקטליזטורים המשמעותיים ביותר עבור חברת פייסבוק כגוף אחזקות לפלטפורמות שונות בשנים הבאות. מובייל מהוה את הדרך בה אנשים מתנהגים וצורכים את המדיה, והתוכן שהם צורכים במובייל הוא- Video. מבחינת מארק בתוך שנים ספורות וידיאו יהווה יותר מ-75 אחוז מהתוכן שנצרוך בפלטפורמה.

צריך לקחת בחשבון שוידיאו יכול להשפיע מאוד גם על הדרך בה אנחנו מתקשרים, כמו כן על הקשר שנוצר בין מותגים מסחריים לצרכנים, קחו למשל את ה-Messenger שיכול להפוך לכלי עוצמתי בידיים של מחלקות שירות הלקוחות באמצעות הכוח של הוידיאו- השיחה דרך Video מבססת אמון רב וגורמת לכך שאנחנו מכניסים אנושיות אל תוך המימד הדיגיטלי.

G21

מנכ”ל BuzzFeed ומייסד הפלטפורמה– Jonah Peretti ממנו כל מותג צריך ללמוד על הדרך שבה מייצרים תוכן ועל השיטות דרכן יוצרים מעורבות עם משתמשים בעידן הנוכחי- דיבר על כך שהוא לא האמין בתחילה במובייל ובטח ובטח שלא האמין ב-Video כי לא חשב שתהיה יכולת טכנולוגית לתמוך את הרעיון, המובייל נראה לו כמסך קטן וקשה להעברת מסרים. כיום, הוא אומר שהוא שגה- ובעיניו המיקס בין- מובייל, סושייל ווידיאו אלו הדברים שלמעשה קובעים את חזותה של המדיה- וזאת צריכה להיות הדרך דרכה אנחנו בונים מערכות יחסים ומעצבים מותגים בעידן הנוכחי.

G13

ישנם שלושה טרנדים שמתמזגים אחד בשני : Social, Video, ו-Mobile- וחשוב להדגיש כי תוכן למובייל ולסושייל לא יכול להיות זהה לזה שהעלתם לטלווייזיה. Jonah Peretti אומר שמותגים חייבים לדעת לבנות את עצמם בפלטפורמת המובייל, באותה נשימה כל מהלך צריך להיות כזה שמאמבד בתוכו שכבה של סושייל ואפשרות לאנשים להביע דיעה, לעשות Internet meme, לשתף ולדבר על הסיפור- ווידיאו כיום מהווה את הדרך בה אנשים רוצים להיות באינטראקציה.

G25

תחשבו על כך– Millenialls נמצאים בקבוצה הגדולה ביותר שעשויה לעשות ad blocking לתכנים במרחב הדיגיטלי- אבל מצד שני מחקרים של פובליסיס העולמית משקפים שהם מהווים גם את הקבוצה הגדולה ביותר שרוצה להיות מעורבות עם תוכן טוב ולשתף אותו במידה ויהיה רלוונטי להם (64 אחוז)- זו הזדמנות אדירה ואם יודעים לנצל אותה בפלטפורמה הנכונה (דיגיטל) במדיה הנכונה (מובייל) ובתוכן הנכון (וידיאו)- אפשר לייצר שיח חדש ומבדל על המותג.

G14

ניתן לראות את ההשפעות של המובייל ווידיאו על פלטפורמת BuzzFeed לאורך השנים– העולם של BuzzFeed כפלטפורמה ומדיה השתנה לחלוטין בארבע שנים בלבד, היא הפכה להיות למדיה גלובאלית שעושה reach להרבה יותר משתמשים, הפלטפורמה שלה הפכה ל- Cross Platform עם דגש על מובייל ווידיאו שהפך להיות לכלי משמעותי בכל אחת מהנוכחויות שלה. חשוב גם להדגיש כי ההשתנות היא כל כך מהירה שכפי הנראה זה לא יהיה המצב בעוד ארבע שנים- ולכן יש חשיבות עצומה לשים לב לדברים שמשתנים ולהבנות מתוכם.

G15

ומהי היא האסטרטגיה של BuzzFeed ?  באזפיד מקפידה לייצר הרבה מאוד תכנים שרלוונטים לאפליקציות המובייל, לMobile Web ולאפליקציות צד שלישי כמו- יוטיוב, פייסבוק, Vine ועוד. את כל אלו היא למעשה “זורקת” למרחב הדיגיטלי, בוחנת על בסיס שעתי מה עובד ומה לא ובכך היא מקנה לעצמה את הכלים להבין מהו תוכן ויראלי ועל איזה ציר צריך לעבוד ולהמשיך לפתח. זה גוף שחושב ממש בתפיסה של A/B Testing כל הזמן ועל פי החיכוך אל מול המשתמשים הם קובעים מה רלוונטי ומה ניתן להרחיב לסקייל רחב יותר.

G16

David Black מ-Google דיבר על העוצמה של המוביל, כמו כן, על המהפכה של Video עבור מותגים- ההערכות הן שעד 2020 וידיאו יהווה תשעים אחוז מהתוכן במרחב הדיגיטלי. משמעותי להבין שההתנהגות של האנשים משתנה- אנחנו כבר לא הולכים לצפות בתוכן במובייל אנחנו חיים את החיים שלנו דרך המובייל. המסך הקטן שולט, ולמעשה ה- WWW מקבל משמעות חדשה : What you want –Where you want When you want.

G17

כולם היום יכולים ליצור ולצרוך תוכן מתי שהם רוצים, והשיווק של מותגים כיום צריך לעבור למובייל ולווידיאו, Brand Marketing זה- Mobile Marketing וב-Mobile Marketing – וידיאו זו הדרך לבנות את המותג. כשאנשים בוחרים לראות אתכם בווידיאו במובייל הם הרבה יותר מרוכזים ומותגים צריכים להיות באון ליין וידיאו במובייל- כי זה אומר שהם מבינים את השינוי בהתנהגות של האנשים ונמצאים איפה שהם צורכים מידע.

מותגים צריכים “להופיע” במדיה, להתחכם בעשייה באמצעות ניסוי וטעייה- ולהיות הרבה יותר מהירים מאי פעם.

G18

בפאנל על Mobile is The Media דיברו על התופעה והמגמה של AD Blocking הדוברים המרכזיים אומרים כי זו עובדה שאי אפשר להתעלם ממנה- אבל הדבר החשוב הוא שתפסנו את זה בזמן- וצריך לייצר שינוי שמאפשר לנו להתמודד עם כך בצורה איכותית. אד בלוקינג מייצר בעיה אמיתית אבל מצד שני הזדמנות נדירה לחשב מסלול מחדש ולחשוב שוב על חוקי הנגיעה ולהפוך את השרטוט של נוכחותו של המותג במרחב הדיגיטלי (וזה שלא) לאומנות, המהנדסים והארכיטקטורים של המדיה יהיו אלו שיעזרו למותג לבנות את עצמו בצורה נכונה ואחראית ולהבטיח שפרסום יחזיר את קרנו ויהפוך לכלי ולערך שטומן בחובו מידע שחשוב ללקוח להבין ולדעת.

Wired ופאבלישרז אחרים אומרים למשתמש– אם תחסום את המודעה שלנו תצטרך לשלם על התוכן, ולכן- הגולשים יצטרכו לעשות לעצמם את הקלקולציה האם הם מוכנים לשלם על האינפורמציה שהם צורכים או לשלם עליה באמצעות הדטה שמאפשרת למותגים המסחריים לפרסם. כל המרכיבים הללו משתיתים את הקרקע לבניית מרחב דיגיטלי יצירתי, איכותי ברמת התוכן וכזה שקושר בין מידע לצורך בצורה הנכונה ביותר.G11

Allie Kline מ-AOL דיברה על כך שהם מחפשים לייצר תוכן מערב, קצר ומבדר עבור המשתמש. בעינם, משמעותי לעסוק יותר באיזה תוכן נכון לייצר, ולחשוב כיצד אנחנו מעצבים מחדש את הדרך שלנו כי צרכנים רוצים לצרוך תוכן- פחות חשוב לחשוב על AD Blocking ויותר על הדרך שבה משקיעים בתוכן ובקריאטיביות.

G12

Lou Paskalis  מ-Bank of America הרחיב על כך שUtility– מתחלף את עולם הפרסום, אנחנו חיים בעידן של ה-Post Age of Advertising כי המובייל הוא הכלי המשמעותי בחיים של האנשים וצריך להבין שהוא יוטיליטי שמעריך מחדש את האקווטי של המותג, אם הצרכן בוחר במותג ומתקים את האפליקציה שלו במובייל זו למעשה הוכחה ונקודת זכות לערכו של המותג מחדש בעיניים של הצרכן.

G22

וידיאו כמינוף למדיה עשירה – אנחנו זזים בעידן מהיר מאוד, וידיאו נראה כמו המהפכה הגדולה הבאה, אבל אתם חייבים להיות קרוי אוזן ולהבין שהמקצבים משתנים, וידיאו מהווה בעיני מקפצה אל קנבסים חדשים ריקים עליהם מותגים יכולים לייצר חדשנות, יצירתיות ובולטות שתקנה למותג ראשוניות ותייצר לו מקום שונה ומערב בצד של הצרכנים- העולמות הללו כוללים : 360 וVirtual Reality בהם יותר ויותר מותגים משתמשים על מנת להבין את העוצמות ולהדביק את הקצב, זו תקופה מדהימה שמאפשרת לנו כיוצרים, כבוני מותגים ללכת כמה צעדים קדימה ולעשות- אחרת.

G19

מילת סיכום. עולם המדיה מתקדם, משתנה ומתקרב לוידיאו בצעדים ענק, ואתם כארגונים ובוני מותגים צריכים ללכת ולקיים חשיבה מעמיקה על תפיסה שאומרת-Video Only, כיצד זה משפיע על סט כלי העבודה שלכם, מה הם המקומות בהם אתם צריכים לחפש ואיך אתם יוצרים ומעצבים מציאות בה אתם משתמשים בכוחו של הוידיאו למהלכים המיתוגים שלכם, התקשורתיים וכדרך שמאומבדת בתוך הנכסים בבעלות.

מצידי, אני מבטיחה להרחיב על הנושא במהלך השנה כמו כן להמשיך לחקור אתכם לעומק ורטיקלים רלוונטים מכנס המובייל בימים הקרובים- על מנת שתרבדו היטב את ארגז כלי העבודה שלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.