Guide to Marketing Content | Two

פוסט שני בסדרת מדריך תוכן – ולמי שלא קרא את הפוסט הראשון רצ”ב : Link. הפוסט הזה יתמקד בעשרה טיפים ליצירת תוכן מנצח על פי המדריך המאומבד לכם בתחתית הרשומה. בנייה של גאנט פעילות ושרטוט מפת דרכים בראייה קדימה דורשת התגייסות מלאה, ועלולה להפחית מההתלהבות הספונטנית של בניית התכנים השבועית, המתייחסת לפרקי זמן קצרים. בעוד שאנחנו כפי הנראה מודעים היטב למבחר הנושאים שעשויים להיות רלוונטיים בעתיד או לאילו פרסונות אנחנו רוצים לפנות, עדיין מן הראוי למפות ולעצב את הקו המנחה שיעבור כחוט השני בכל פוסט בבלוג, וובינר, ספר אלקטרוני וכל פיסת תוכן אחרת אותה אנחנו מפנים לקהילת האוהדים.. אכן אני מודעת לכך שאת חלקן של ההמלצות שמוצגות פה כבר הצעתי בעבר בפוסטים קודמים שלי הנסבים על נושא התוכן, אבל חשוב לי לשקף לכם את המדריך על תכולתו המלאה. בנוסף לכך אין כל פסול ב”פימפום” מסרים שוב ושוב – השינון הוא חלק מתהליך למידה באשר הוא, שכן דרכו מיטיבים לחלחל הכללים החשובים לעבודה שיטתית שבסופו של דבר תיישמו אותה הלכה למעשה.

לצורך העניין רובנו אנשים מבריקים כך שתמיד תימצא לנו התשובה ההולמת לשאלה  על איזה תוכן מבריק אנחנו יכולים לכונן את קו הפעולה שלנו העורכים הטובים הטובים ביותר למעשה קורצו מהחומר הזה. המסמך שוטח בפנינו מבחר כלים ופתרונות שיעזרו לנו לפתח את היכולות הללו. להלן ההמלצות

לעקוב אחרי חדשות בתעשייה | מוטל עליכם להיות מחוברים לחדשות ולטרנדים הקשורים לתעשייה שלכם – זאת בהנחה שאתם מכירים בצורך ליצור תוכן רלוונטי, קשור זמן. חשוב לעקוב אחרי כמות ניכבדה של עיתונות ומדיה על מנת שתהיו מחוברים להתרחשויות השוטפות כדי לקשר בין החדשות לבין פעילות התוכן שלכם. הודות לכך שתעקבו אחר המדיות השונות מדי יום ביומו תיחשפו לעשרות רעיונות טובים שראויים לשמש כמלאי עצום של חומר גלם לתכנים שתזרימו לרשת. אתם יכולים בין היתר לכתוב פוסטים תגובתיים לחדשה מיוחדת מהעיתונות היומית, או לחילופין להסביר למה לאירוע מסויים נודעת חשיבות  לצרכי הקהל שלכם. אם אתם מגלים טרנד מסויים שמתקיימת עליו שיחה ערה ברשת נצלו את ההזדמנות להביא את הצד שלכם ואת הפרספקטיבה שלכם על נושא.

לנטר את השיחה ברשת  | המדיה החברתית והשיחה המתרקמת בזירה הדיגיטלית מאפשרות לנו לקבל מידע בזמן אמת על מה אנשים מדברים ומה  מעניין אותם – לגבי התחום שלנו וביחס לתעשייה שלנו. אם נקשיב היטב, נוכל לא רק לדעת מה “משנה לאנשים” אלא במקביל להמיר את כיוון השיחה לתוכן רלוונטי שנוגע בדיוק בצורך שעלה מתוך השיח. במידה שנתחבר לשיחה ברשת נהפוך לרלוונטיים ונגרום לאחרים להפוך את התוכן שלנו לויראלי.

לגייס צוות של כותבים ויוצרים  | החוכמה בפעילות הדיגיטלית שלכם היא לגייס קולות רבים ושונים בארגון – מאלו שיביאו תוכן מגוון המוצג בכל פעם מפרספקטיבה שונה וכך יהפכו את הסיפור ליותר עשיר. כמו כן ייטב אם תגייסו אותם לכתוב על התפקיד שלהם בחברה, תערכו פוסטים שמציגים סרטוני  וידיאו קצרים המספרים על המומחיות שלהם ועל טיפים ותובנות שביכולתם להעביר הלאה. תזמינו אותם לקחת חלק בהרצאות רשת קצרות הכוללות מפגש עם הקהל ותשובות – וובינרים. הכנה זו של הרקע היא כמובן רק יריית הפתיחה שלכם בדרך לגיוס כותבים שהרי אתם יכולים להמשיך ולחפש כותבים משלימים גם מחוץ לארגון. בכללוּת – מרגע שתכניסו אחרים להיכלי התוכן שלכם תגרמו לכך שהזירות תהפוכנה למחוברות יותר וויראליות יותר – ובעיקר, חשוב להדגיש, תייצרו קהילה.

להחזיק בצד בנק של תכנים שיעמוד לרשותינו בימים יבשים | חשוב לייצר רשימה של גיבוי הכוללת תכנים שעשויים להיות רלוונטיים בכל עונה ובכל זמן בשנה. פעילות התוכן שלנו חייבת להיות המשכית ואי לזאת רשימה מוכנה מראש לימים יבשים יכולה “להציל ” אתכם בזמן אמת. ברשימה כזו אתם יכולים לכלול : אלבומי תמונות מעניינים, ביקורות על ספרים, מוצרים , סרטים, רשימת היילייטס לנושאים שהנכם מעריכים כזמינים לכם בקלות, מדריכים של How To וראיונות שערכתם עם אנשים בארגון ומחוצה לו.

להציע מחדש תוכן שכבר פורסם – אבל בצורה חדשה | כמעט כל פיסת תוכן שיצרתם יכולה להיות מותאמת מחדש, ולחזור בשימוש מחודש תחת קו חשיבה רענן שיתבטא בעריכה מחדש ופרסום חוזר העשוי בפורמאט שונה. תחשבו על דרכים לארוז את התוכן שלכם במארז תואם ולפרסם אותו בבוא שעתו בשלב מאוחר יותר. למשל : תוכן כתוב מתוך חומר ישן שילוּוֶה בעדכון של סרטוני וידיאו שמפיחים בו חיים חדשים. תשתמשו בוובינרים שערכתם עם השאלות שצצו בהמשכו לפוסטים כתובים, שתפו מצגות שערכתם כפוסטים עם פוינטרים ונקודות משמעותיות עליהן צריך לתת את הדעת.

לקחת את המצלמת הוידיאו שלנו לכל מקום | זוהי המלצה שמוצאת חן בעיני מאוד הודות לדינאמיות שהיא מחדירה לנושא, דהיינו הרעיון המהפכני שאנחנו יכולים להפוך לעיתונאים של עצמנו אם רק נכניס זאת לחשיבה ולשגרת יומנו. בעיקרון – לייצר תוכן וידיאו לא אמור להיות מבצע קשה ומכביד ומשימה זו אינה שמורה למפיקי על בלבד. כיום קל לצלם סרטים – ולכן, קחו באופן תדיר מצלמה או אפילו תתייחסו אל מצלמת הוידיאו שלכם באיפון כאל מכשיר המייצר תכנים. אם למשל אתם ניתקלים בשאלה בטוויטר תוכלו לענות לשואל על ידי צילום וידיאו בלייב. תמיד תצטיידו במצלמה לרגל ביקורים בתערוכות, כנסים וכיוצא באלה, ותפסו רגעים יפים ומיוחדים שיכולים לעזור לכם לייצר תכנים מקוריים ולהדגיש נקודות חשובות על ידי גיוס כוחו של הוידיאו.

לערוך מחקרים אוריגינאליים | בלוגרים, לקוחות, ועיתונאים למעשה מכסים וקוראים על התעשייה שלכם אוהבים מידע ודטה על התעשייה . מצאו דרכים לשתף בנתונים – במחקרים על התעשייה שלכם, הזנה של חומרים שמתייחסים לנושאים חדשניים ועל אחת כמה וכמה חדשותיים מבטיחה לכם עניין גובר אשר מואץ דרך שיתוף למעגלים חיצוניים.

להסתכל קצת מעבר למעגל הלקוחות שלנו והתעשייה שלנו – הרחבת המעגל תייצר עניין | להיות רלוונטי משמעו לדבר לא רק על הנישה שלכם, אלא להסתכל קצת מעבר לתעשייה שלכם ולטרוח ביצירת חיבורים חכמים ביניכם ובין תחומי נושאים נוספים. טבעי שהזרמת חומר חיצוני המקושר לתוכן תַרבה עניין, ותעשיר את הקוראים במידע שמתאים להם. relevance combined היא דרך עשירה לייצר תוכן אשר מקבל שימת לב גדולה ומייצר ויראליות. אחרי הכל, מחזיקי העניין השונים שלכם הם עצמם מחזיקים הרבה תחומי עניין וכשאתם מציעים תוכן שמערבב שני עולמות בצורה מפתיעה אתם עשויים לזכות בהזדמנות משמעותית לחבר את האנשים שמתעניינים בשני הנושאים גם יחד.

להחזיק רשימה של תכנים שתקפים לכל תקופה ולכל מצב | לא כל דבר שאתם כותבים צריך להיות מחובר לאירוע גדול חדשותי, או לטרנדים בעלי משמעות נקודתית. למעשה , במידה שאין גם משהו חם לדבר עליו, חדשה מרעישה וכולי . בזמנים אלו, יכול להיות מאוד שימושי להשען על תכנים שהכנתם מבעוד מועד – תכנים שתקפים לכל זמן ולכל תקופה. מדובר בהצעות ונקודות מבט שכפי הנראה תמיד תהיינה תקפות לכל המתעניינים במידע שוטף על התעשייה שלכם. למשל – רעיונות על “קיצורי דרך” שחוסכים זמן או כסף, המלצות אישיות על ענייני בריאות או על כושר. מאמרים של How To שעוזרים לפתור בעיות שכולנו נחשפים אליהן. מאמתרים שמעוררים השראה. התכנים הללו יכולים לעזור לכם למלא  חורים ולייצר ערך גם בזמנים מעט יבשים.

מסקנות וסיכום. פרשתי כאן תמונה רחבה שתעזור לכם לארגן את המהלך והפיתוח של פעילות התוכן שלכם. אני מאמינה שפעילות זו תשפיע על ארגון נכון של השנה בצורה שתשביח את הנכסים הדיגיטליים שאתם מקימים.  עם לוח מסודר תוכלו להזרים תוכן רלוונטי , שערכו הממשי מתגלה ברגע שהוא גורם לאחרים לדבר עליו ולהעביר הלאה – בהצלחה !

A Practical Guide to Marketing Content

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.