The Interactive Videos

למה לבהות כשאפשר לחוות – פוסט אורח של – פרדריק בלסן | אני אוהב פרסום, אני אוהב סרטי פרסומת, תמיד אהבתי. אולי בגלל זה בחרתי לא להיות עורך דין או צייד. אבל משהו קרה עם השנים. משהו השתנה עם הצופים ועם הטכנולוגיה. אנחנו רוצים לחוות, לא לבהות. חברות ומותגים רבים שניתן ליצור יותר מעורבות עם הצופה בזה שהן יתנו לו ” להשתתף ” באירוע הווידאו ויש לזה זווית חכמה מעבר למעורבות עצמה. למה ? הנה אני כבר מסביר : סרטון פרסומת יכול להימשך כמה? 30 שניות?60 שניות במקרה הטוב?90 שניות במקרה שיש לכם סבלנות של חתול בשמש. אבל….אם יתנו לכם להשתתף, לשנות, להשפיע, להזיז, לסובב ולסובב חזרה….אההה! אז אפשר להשאיר אתכם על המסך יותר זמן. פשוט ככה.

אני עוקב אחרי המגמה וחייב להגיד לכם שהעתיד הולך להיות מעניין. ברגע שיגיעו הטלוויזיות החכמות (אני מתכוון לחכמות באמת ולא ל” חכמות ” עם אפליקציית יו טיוב ושעון מעורר שנמכרות ברשתות החשמל הקרובות לביתכם) כשהן יגיעו, אנחנו נחווה פרסומות מסוג אחר. ועד שזה יגיע נסתפק במסך המחשב. אספתי לכם מספר פרויקטים מרהיבים שימחישו על מה אני מדבר ארבעה למען הדיוק.

כמה זמן נשאר לכם לחיות ? חברת Diesel תמיד עשתה את זה עם Edge זה התחיל עם המוצרים עצמם וממשיך תמיד עם קמפיינים מרעננים. וגם להם יש וידאו אינטראקטיבי לקידום השעונים שלהם. הרעיון הוא “כמה זמן נשאר לך לחיות” ? ע”י שאלון אינטראקטיבי מלווה בקטעי וידאו מסוגננים תוכלו לחשב מתי תחזירו את נשמתכם לבורא. הכל עם הומור ואסתטיקה מזוהה עם המותג המחוספס. אבל באנו למכור שעונים לא ? אז לשם כך, בכל אחד מהפריימים ניתן ללחוץ על שעון הדוגמן ולבחון את הסחורה. למי שמעוניין לדעת, על פי דיזל, נותרו לי 13,634 ימים לחיות. בחיי.

להתנסות לחצו כאן

אל תפספסו שום כפתור – Sony PS Vita – תשמעו, לא הפסקתי לשחק עם הדבר הזה. פשוט אחת ההפקות הכיפיות שחוויתי. הPS Vita היא קונסולת משחקים ניידת של סוני, עם מסך מגע והמון כפתורים. איך אפשר להמחיש זאת בווידאו? אפשר גם אפשר. מעל ל20 אינטראקציות (אתם חייבים לגלות את כולן) בווידאו אינטראקטיבי מרהיב שניתן לשלוט בו ע”י משחק עם השלט. זה לוקח כמה דקות לעלות אבל אז זה פשוט ממכר, כל כפתור בשלט, כל סיבוב של השלט, כל מתג בשלט יוצר אינטראקציה מופלאה עם הדוגמנית והעולם הסובב אותה. כל הסצנות והלוקיישנים משתנים בהתאם ( הצחיק אותי שכפתור הBluetooth צובע לדוגמנית את השיניים בכחול… ).

מה שחכם פה שיווקית זו העובדה שאתה ממש רוצה לגלות את כל האופציות ובכך אתה למעשה סוקר את הקונסולה ויש פה מלאאאא מה לסקור, כפי שאמרתי מעל ל20 אינטראקציות, אפשר להפוך את הקונסולה וגם אז הדוגמנית מתגלגלת ועוד כל מיני, אבל אני לא אהרוס לכם את הFun ,אז כנסו, חכו קצת שזה יעלה , חכו שהקונסולה תופיע ,עיברו למסך מלא ותיהנו. ככה עושים פרסום חווייתי.

להפעלה לחצו כאן

תהרסו לה את הדייט – חברת Nivea רצתה להשיק את הדיאודורנט החדש שלה ” Stress Protect “. כמו שהמוצר נשמע כך זה באמת, הוא כנראה שומר עלינו פחות רטובים מזיעה גם ברגעי לחץ למיניהם, כמו דייט ראשון לדוגמא. איך ממחישים את העניין ? עושים סרט פרסומת עם מדען בחלוק לבן וחלקיקים מעופפים? לא, כבר לא. סרטון הYouTube המשעשע הזה מייצר אינטראקציה ברחבי המסעדה בה מתרחשת הסצנה. ויש המון. כל לחיצה יוצרת “תקלה” בדייט אך עם זאת משאירה את הרווקה שלנו יבשה כי היא בחרה את הדאודורנט הנכון. אני הייתי אכזרי במיוחד וניסיתי את כל האינטראקציות, אם אתם נכנסים תמסרו לה ד”ש ממני. 

ליציאה לדייט לחצו כאן

צאו למסע רטוב על כיסא המחשב –  אחד הפרויקטים היותר מושקעים שראיתי שתחום הווידאו האינטראקטיבי. פשוט הפקה מעוררת התפעלות. חברת Geox הינה חברה המייצרת ציוד למטיילים “כבדים” כאלה שהולכים ביערות, בג’ונגלים, אוכלים חגבים וישנים בשק שינה על קוצים ליד מדורה. אני חייב להודות שאני לא קהל היעד שלהם. אבל ההפקה הזו כבשה אותי. מדובר על סרט שממחיש את דגמי הנעליים ” Waterproof” שלהם שפותחו לטיולים רטובים במיוחד. ובכדי להמחיש זאת אתם יוצאים למסע מרהיב וכ”כ ריאליסטי במקום הכי גשום בעולם אי שם בהונדורס או משהו כזה. בעזרת המקלדת אתם מטיילים ברחובות הרטובים, שם תפגשו שישה מטיילים שונים שמסתובבים ברחובות. אם תקליקו על המטיילים תקבלו יומן מסע קצר של כל אחד מהם. פשוט מהמם. באמת. כבו את האור ותנסו.

ליציאה למסע לחצו כאן

לסיכום : אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, אני אומר שווידאו אחד שווה אלף תמונות. עכשיו אני מוסיף שווידאו אינטראקטיבי אחד שווה אלף צפיות פאסיביות. אם עושים את זה נכון, חכם עם נרטיב נכון וחוויתי ניתן להציג את המוצר – מותג – שירות שלכם מזווית עשירה ולזמן צפייה ארוך יותר. כל אחת מהדוגמאות שהצגתי יכולה להעיף לעוד עשרות רעיונות חדשים. אז אם כבר אתם הולכים על וידאו. אל תתנו לקהל שלכם לבהות. תנו לו לחוות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.