YouTube Stars & Content Marketing Strategy

maxresdefault

הפוסט הנוכחי ממוקד בנושא מעניין החיבור בין כוכבי יוטיוב, או לחילופין כוכבי הרשת באופן כללי, לחיבור עם אתגרי השיווק של המותגים המסחריים, הרשומה תהווה עבורכם כלי חשיבה אפקטיבי שמאפשר להבין את המגמה, להתחבר אליה ולחפש הלכה למעשה כיצד אתם צריכים להשתמש ברעיון. אלווה את הפוסט בדוגמאות ובתובנות וכולי תקווה שאכן בסופה תראו בתפיסה ככזו שמתאימה לבחינה בסט הפעולות השיווקיות שלכם.

התוכן הינו חלק מסדרת מעמיקה בנושא : Content Marketing לשנת 2016, למי שרוצה להחשף לסדרה כולה תוכלו לצלול אליה בלינק הבא- Link.

y1

בפסטיבל קאן 2014 עמדה על הבמה סמנכ”לית ה- Integrated Marketing Communications של קוקה קולה העולמית Wendy Clark ודיברה על נתונים שמגדירים בעיני את כל הסיפור : במציאות בה אנחנו חיים 85 אחוז מהתוכן שנמצא במרחב הדיגיטלי ואף יותר מיוצר על ידי ובאמצעות הגולשים. אם בעבר הכוח של המסר היה נתון רק בידם של המותגים המסחריים שכן במציאות הנוכחית הבאלנסינג שונה ומי שמשפיע עלינו- אלו המעגלים שסובבים אותנו והיוצרים הקמים וגדלים ברשת.

רק 15 אחוז מהמסרים אליהם אנחנו נחשפים הם בבעלות ובקידום של המותגים המסחריים, לכן- כמותג מסחרי אתם חייבים להביט אל האופק הזה ולהבין שאת אותם מסרים אליהם אנחנו רגילים להיות חשופים במרחב הדיגיטלי של היוצרים העצמאיים נדרש לאמבד כחלק מממשק הקשר שלכם עם הגולשים, צרכנים ולקוחות פוטנציאלים.

לא מזמן מותגים חשבו שהם קולים ביוטיוב ובפרסומות בטלוויזיה, הם היו אלו שתפסו את ה-Eyeballs של הצופים ויכלו לעשות על כך מונטיזציה שיווקית, אבל ככל שהזמן עובר והפוטנציאל להגיע אל מיליונים בסושייל מדיה גדל ואפשרי מבחינת כל יוצר- נדרשת אם כך חשיבה רעננה ותכנון מסלול מחדש. יותר מ-150 מותגים מובילים וגדולים בעולם הבינו שהם צריכים לשנות כיוון ולייצר שיתופי פעולה עמוקים עם “צבא” של טאלנטים שפעילים ביוטיוב ועם יוצרים עצמאים אשר יכולים לתמוך ברשתות את המוצרים שלהם בצורה מבדרת, רלוונטית וכזו שמתכתבת עם הצרכנים של העידן הנוכחי.

יוצרים ביוטיוב יותר ויותר חוצים את הקו ועוברים להיות התרבות הפופית המיינסטרימית של הקהל הצעיר, והמותגים החכמים מחפשים לעשות קולבורציה עם יוצרים עצמאיים- יוטיוברים כחלק אינטגראלי ומשמעותי מתוכניות המדיה שלהם.

Google עצמה גם מבינה את הפוטנציאל ויצרה בשנה שעברה תוכנית שעונה לשם– Google Preferred, זוהי מסגרת ממוסדת אשר עוזרת למותגים, למפרסמים להשיג גישה לתכנים של היוטיוברים המובילים באתר, ומאפשרת למותגים להנכיח את הפרסומות שלהם במקומות בהם היוטיוברים הפעילים ביותר נמצאים- ובכך להבטיח שיהיו ממוקמים בפלייסמנטים החמים.

gettyimages-488284212

במציאות בה אנחנו חיים כוכבי יוטיוב הופכים להיות לשחקנים משמעותיים בסדרות החדשות של פלטפורמות התוכן המובילות, קחו למשל את הדוגמא הבאה יוטיוברית בשם- Miranda Sings לה  יש חמישה מיליון וחצי מנויים לערוץ אותו יצרה. לאחרונה, מירנדה חתמה עם נטפליקס על סדרת קומדיה בהובלתה. לסדרה יקראו- “Haters Back Off” והיא תכלול תשעה פרקים שישודרו בערוץ הסטרימינג של Netflix- זאת עוד הוכחה לכך שהיוצרים העצמאים מתקרבים יותר ויותר למינסטרים ומשפיעים עליו במעגל עקיף וישיר ביחס לתוכן שמגיע אלינו הצופים.

Screen-Shot-2016-01-25-at-11.53.09-AM.png

עוד דוגמא נהדרת – הינה של בלוגר, יוטיובר בן 15 אשר מעלה בערוץ שלו סרטונים שונים המתיימרים לשנות את הדרך בה אנחנו עושים דברים. הוא בנה למשל-Vending Machine שמגישה את ארוחת הבוקר שלו בצורה שונה לגמרי וכל זאת באמצעות ערכת לגו. אני ממליצה לכם בחום להכנס אל ערוץ היוטיוב שלו אליו מנויים מעל ל110 אלף יוזרים (ואני מזכירה לכם שהוא בן 15)- ולצלול אל עולם היצירתיות שכולל מניפולציות שונות לסיטואציות יומיומיות באמצעות לגו- Astonishing Studios,

מילת סיכום. צריך לקחת בחשבון שאלו הם המשפיעים החדשים על בני נוער וצעירים, הם מגיעים עם המון יצירתיות, מונעי מייקריות ויכולים לייצר סוג חדש של אינטראקציה ובניית סיפור בצורה מקורית, שונה, כזו שמתכתבת עם רוח התקופה. האתגר הוא לחפש את אותם כוכבי רשת אשר יכולים להתאים ל-DNA של המותג שלכם וליצוק בו בצורה רעננה ושונה את הסיפור ואת הנגיעה בצרכן. אני מבטיחה להמשיך ולשטוף אתכם בתכנים על הרעיון ולפתוח עבורכם את הראש כך שתוכלו לקחת את הגישה ולהפוך אותה לפרקטיקה אמיתית בכלי השיווק החדשים והורסטילים שלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.