Amazing Things With Facebook’s Timeline

לצאת מפעם לפעם לסיור במרחב הפייסבוקי – כדי לגלות איך מותגים בעולם הגדול עובדים בטיימליין שלהם הוא רעיון לא רע בכלל. בפוסט הנוכחי אני רוצה להזמין אתכם לסיור כזה שיעסוק במותגים שעושים עבודה נכונה- בשדה זה ולבחון מה כל כך חכם ברוּבְּרִיקַת הטיימליין שלהם. שימו לב, לא תהיה זו שיחה על מהלכים ועל אפליקציות מתוחכמות אלא שיחה על ניהול שיחה- על יצירת סיפור שעלילתו ניפרשת לאורך זמן ועל האופן בו מותג יכול לזרוע “גרגרים דיגיטליים” יום יום ובכך להשאיר טביעת רגל ייצוגית כמותג שמשקיע בבסיס האוהדים שלו וזמין להם 365 ימים בשנה. אעבור אתכם על מבחר דוגמאות בתוספת צילום מסך של כל מותג, ולצידן אדגיש מהי הפואנטה שבעבודה הטובה של המותג ומה כדאי לקחת כתובנה עבור העשייה שלנו בשוטף.

Sephora | עמוד מפואר של חברת הטיפוח שבכל הזדמנות מתגָווֵן בתכנים שסובבים סביב מוטיב הצבע. חלק מרכזי בשיחה שלהם נעזר בתמונה שממחישה איך ניתן להשתמש בצבע על מנת להגיע לתוצאה טובה. שימו לב לערך התדמיתי העצום שקיבל המותג כשהחליט על נרטיב שמשמר את השיח וקובע ציביון אחיד למסר המרכזי שֶאיתו החברה מזוהה ודרכו היא תְתַקְשר עם אוהדיה.

Nike | מודל לחיקוי בFacebook וליצירת סיפור בטיימליין. החברה שומרת על אחידות הטון והסגנון בהגשת העלילה המתמשכת לאורך זמן- באופן שמַקְנֵה לה את היכולת ליצור בידול מובהק מול המתחרים. אלבומי תמונות, עם תמונות ענקיות, סרטוני ווידיאו שונים מתולדות המותג- אמצעי ויזואלי זה ממחיש אמירה מאוד ברורה של המותג שמנציח רגעים יקרים בקורותיו וכך קושר את המוצר שלו לאקו סיסטם בו הוא מקיים נוכחות מתמדת על ידי יצירת סיפורים קטנים שמצטרפים בשלבים ל“נרטיב” שלם המועבר בתמונות מוגדלות ובסרטוני וידיאו.

L’Oreal Paris USA | עמוד מרשים שעוסק בכל מה שקשור לאיפור וטיפוח ומציג במשולב בשיטת הגשה יחודית תמונות גדולות עם עצות לטיפוח. ההיבט הפרקטי של התובנות והעצות מבטיח שהנשים שעוקבות אחר העמוד יקבלו תמיד משהו מועיל וערכי בפיד שלהן ! כך צריך לעבוד, להביא תועלת לגולש כי זה מה שיוצר את הקשר האותנטי..

Ford Motor Company | פורד נוהגת בתבונה כשהיא מחזקת את האלמנט המשמעותי ביותר בDNA של החברה, וזו העובדה שהיא קיימת “מאז ומתמיד”- עוד מראשית דרכו של עולם הרכב. היא עושה זאת על ידי הצגת תמונות מרהיבות של רכבים ישנים, בהנחה שכל מי שמוצא עניין ברכב לבטח יאהב וינטאז’. דרך מעולה להעביר ערך תדמיתי של חברה יציבה שקיימת לאורך זמן וקובעת את הטון בעולם התחבורה. 

Budweiser | הסיפור פה הוא סיפור ויז’ואלי, עם נופך חברתי- שמערבב את המופע של המותג עם החוויה של הגולשים. כשמוהלים את הבירה עם סיפורי גולשים ויוצרים סביבה תוססת ואירועי משתה אין כל חשש לתחושת שעמום. כאן חווית הצריכה למעשה מתמזגת בתוך החיים השוטפים על הרקע המעניין כשלעצמו.

J BRAND | עמוד שמשדר בתמונות- אופנה נקיה ויפהפיה, כשהכל מוצג באותו סגנון אסתטי. תמונות גדולות, עוצרות נשימה ומעוצבות במלֶאכֶת מחשבת. אין ספק שמושקעת כאן חשיבה יסודית על מה שפוגש את האוהדים בפיד. 

Fab.com  | על אתר זה כבר כתבתי בעבר, והוא למעשה “האיקאה של האופנה”. עמוד יְפהפה שבאופן קבוע מעניק לאוהדיו תמונות של מוצרים מעוצבים- כסיפור מסתלסל שלא נגמר לעולם ומכניס אותנו לחוויה עיצובית בחלל הבית. 

KLM | חברת ההתעופה ההולנדית יודעת היטב איך למקם את עצמה באופן בלתי מעורער כאלופת הסיפורים  של הדיגיטל, וזאת בעיקר משום שהיא מרשה לעצמה “להשתטות”, לערוך ניסיונות ולייצר שיח אותנטי עם הקהל שלה. העמוד שלה מתפקד בראש ובראשונה כשירות לקוחות שנותן מענה 24 על 7, אבל לצד זאת היא שומרת בקביעות על הטון ההומוריסטי שנישזר בשיח, עם תערובת תמונות נהדרות של המטוסים שלה מכל רחבי העולם בנוסף לפעילויות יזומות שהיא יוצרת בסטאטוסים מול הגולשים. אם אתם רוצים להיחשף למידגם מוצלח ביותר רצ”ב – Link

Zappos.com | זאפוס היא אחת החברות האהובות ביותר בסושייל מדיה, אפילו לא צריך להתעכב על הסיפור שהיא יוצרת עדיף מיד לעבור לסיפור שהגולשים והאוהדים יוצרים סביבה בעמוד הFacebook שלה. מדי יום אני נחשפת לתגובותיהם של עשרות לקוחות מרוצים שמגיעים לעמוד ומביעים דברי שבח לחברה. החברה דוגלת במטרה שהציבה לעצמה לתת שירות לקוחות ברמה הגבוהה ביותר ואכן, ההשפעה המוחשית של המסר הזה על נאמנות לקוחות משתקפת באופן ברור על הקיר שלה. אני ממליצה לכם בחום להסתכל על הטיימליין שלה ועל הסתעפות הסיפור שהלקוחות יוצרים עבורה- זו אולי הדרך המוצלחת ביותר עבור חברה לתַקֵף את נוכחותה ברשת החברתית ועל כך שאפו ! 

Oreo | למי מכם שחושב שעולם התוכן שלו צר מדי ואי אפשר להצעיד אותו הלאה, כדאי לכם לגשת דחוף לעמוּד המרהיב של העוגיה הזו. עוגיה אחת שמצליחה באופן קבוע לייצר בסביבתה סיפור שלם. זוהי כמובן מלאכת אמנות של הצוות שמטפח את השיחה ומשרשר את הסיפור של המותג- אבל גם אם לא הוכשרנו לרמת האמנות הזאת חשוב שנהיה מודעים לעצם קיומה, ושנלמד ממנה. העמוד מלווה בתמונות שתמיד משדרות את התדמית הגבוהה של המותג הזה, וסביב מוטיב התמונות הן מספרות בכל פעם סיפור קטן על קורותיה של העוגיה בסיטואציות שמתחלפות בסיפור קטן אחר. הם פשוט הפכו את העוגיה לכוכב הראשי של הסרט וסביבה מהדהדים עשרות סיפורים קטנים שנקשרים כולם יחד לסיפור אחד גדול. על זה נֶאֱמַר – אמנות ראוייה לשמה ! 

מילת סיכום. מבטיחה להביא לכאן בהמשך הדרך עוד דוגמאות נוספות, ולהעשיר אתכם במודלים למופת של שיטות עבודה שנוקטים המותגים ברחבי העולם. ללא ספק חקירה כזאת היא הדרך הטובה ביותר ללמוד ולהבין לעומק איך לטפל בערוגה הדיגיטלית שלנו. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.