Brands on Pinterest

 

כתבתי בעבר פוסט על Pinterest ועל קסמי הרשת החברתית הזו למי שלא קרא אני מצרפת לכם את הפוסט רצ”ב – Link. בפוסט הנוכחי אתייחס להזדמנות שניתנת למותגים להנכיח את עצמם גם בטריטוריה זו, דרך הצגת עשרה מותגים שעשו זאת בחוכמה (בעיני). אצרף לכם צילום מסך של כל מותג, מעט משפטי הסבר ולינק דרך שמו של המותג כך שתוכלו להיכנס ולהתרשם. לדעתי זו יכולה להיות הזדמנות טובה עבורכם לראות מה ניתן לעשות בזירה מסוג זה, איך אפשר ליזום נכון, אילו רעיונות מעניינים עשויים להיות רלוונטיים גם עבור המותג שלכם.

Kraft | קראפט היא חברה שחרטה על דגלה את סמל הדיגיטל ובפרט את הסושייל. חלק נכבד מהאסטרטגיה התקשורתית של החברה מסתמך על בניית נכסים דיגיטליים עצמאיים ועל עבודה יסודית בבניית תוכן רלוונטי ומעניין עבור כל זירה וזירה. המוטו של המותג הינו מתכונים אותם ניתן להכין ממוצרי היסוד של החברה. זוהי דוגמא טובה לחברה אשר עוסקת בייצור מזון ומשתמשת בכוח של המדיה ושל התמונה כדי להפוך אותם לכלי רב גווני ומעניין. הPinterest של החברה מלא בבורדים שונים המחלקים למעשה את עולם המתכונים למוצרי היסוד למיניהם. כל מתכון מיוצג כמובן בתמונה כאשר כולם יחד יוצרים מעין ספר דיגיטלי ססגוני שעושה חשק גם להכין וגם להעביר הלאה. 

American Eagle | אין ספק שהמדיה של התמונה מתאימה להפליא לחברות אופנה. הPinterest הזה למעשה משמש כקטלוג אופנה חברתי אשר מפגיש את הגולשים עם בורדים שונים שמחולקים על פי קהלי יעד – גילאים, סגנון אופנתי ועוד. 

Gap | עוד חברת אופנה של מותג שמבין לשורשה את העבודה במדיה הדיגיטלית. אין זו הפעם הראשונה שגאפ מראים את היכולת שלהם במדיה החברתית – וגם הפעם הם לא מאכזבים עם Pinterest מסוגנן וייחודי. שימו לב לבורדים השונים שהחברה בחרה לייצר – כל אחד מספר סיפור אחר סביב הביגוד שהמותג משווק. 

UNICEF | הזדמנות מדהימה לקחת מחומרי הפעילות העולמית ולאגד אותם כאלבום תמונות שיתופי אשר מאפשר לכולם להכיר את הפעילות ולהיווכח בעוצמתה המצטברת. במקרה זה יחסנו האמוציונאלי לתמונות משחק תפקיד מרכזי באתר והופך אותו למדיה “חזקה”.  אין ספק שכלי מצליח מסוג זה עושה את העבודה. 

McDonald’s | העמוד הרשמי של מקדונלדס בPinterest, מספר את סיפור מקדונלדס – ההיסטוריה, הפריסה ברחבי כל העולם, המסעדות והאירועים הייחודיים. אני חושבת שזו דרך מדליקה לאגד יחד תמונות שמספרות את סיפור המותג לאורך זמן ומפיחות חיים בהיסטוריה שלו באלבומים מסודרים ו”ידידותיים”.

Esty | זו חברה שאם תתבוננו באתר שלה תבינו למה הכלי הזה כאילו פותח במיוחד עבורה. כל המיתוג והשיווק שלהם סובב סביב תוכן תמונה – הכלי הפינטרסי מצליח בטבעיות לשמש לה כקטלוג משלים של תוכן ויראלי שמן הסתם יביא להפצת המוצרים וכן יוביל ללידים חשובים. עוד חשוב לומר שהאיכות הגבוהה של התמונות שהם מייצרים בפעילות השוטפת שלהם מגבירה את כוחם במדיה ומעוררת חשק לשתף. 

BMI | דוגמא טובה לחברת תעופה שמשתמשת בכלי לסימון יעדים אקזוטיים ובכך למעשה מקדמת את פעילותה סביב מקומות מיוחדים בעולם. הכוח של התמונה במקרה זה הופך למטרה תיירותית אליה נשאף להגיע. הם גם אחת החברות הראשונות ששילבו סוג של גיימיפיקישן בפעילות הפינטרסטית שלהם. 

החברה יצרה חמישה בורדים בPinterest, כל אחד מכוון ליעד אחר – ערי בירה כדאבלין, מרקש (מרוקו) וכן ניס בצרפת. כל בורד מכיל בתוכו תמונות שונות וכל תמונה ממוספרת מ1 – 45 . אם אתם עושים פין לתמונה אתם נכנסים למהלך של מועדון נאמנות אשר יכול לזכות אתכם בטיסות חינם. אחת לשבוע החברה בוחרת במספר בין 1 – 45 ומי שלמזלו “נעץ” את המספר הנבחר יכול לזכות בפרס. הם תכננו את המהלך כך שרק שש הנעיצות הראשונות שלנו נחשבות ולפי זה הם בוחרים את הזוכה. “תנעצו” את המהלך היטב בתודעתכם – שכן נוכחתם שבחשיבה חכמה שיווקית וקריאטיבית אפשר לעשות שימוש בכל פלטפורמה באשר היא.

BHG | שימוש מופלא של חברה שמשלבת בין הפעילות המקוטלגת שלה במדיה זו -בבורדים של הרשת החברתית – לבין פעילות של אתר הבית של החברה ובו למעשה מוצגים באינטגרציה תכנים נבחרים המוצגים כאן. לי נראה ששילוב זה נימנה על הפעמים היחידות בהן נוכחתי בחשיבה חכמה ויוצאת דופן למינוף “שיח” בין שתי זירות של המותג והעצמתן . צירפתי לכם את שני המופעים: גם את הצילום של החברה בפעילות שלה בPinterest וגם את עמוד הבית של המותג על מנת שתחוו את הדואליות המתרקמת בין שני הנכסים הדיגיטליים.

Whole Foods Market | עוד דוגמא מדליקה לחברה שעוסקת בתחום המזון ומשתמשת בכוחה של התמונה לתועלתה. אין ספק שאם תיכנסו לבורדים המעוצבים והמושכים של המותג בPinterest תהפכו לרעבים בן רגע. חשוב שתתעכבו על ההומור הרב ועל החשיבה הסיפורית של כל “מופע” תוכן שמשולב ברשת זו לשם האדרת המותג. אין ספק שהתגלמה כאן חשיבה מעמיקה ומעוררת התפעלות.

Asos | אם קראתם עד לכאן הרווחתם – זוהי הדוגמא הטובה ביותר שאני יכולה להביא בפניכם לאופן השימוש בכלי. חברת האופנה והאקססוריז קוראת לגולשים לצלם את תיק הגב שלכם ולשלוח להם אותו במייל – את הצילומים הם מעלים בעמוד ייעודי שפתחו במיוחד לשם כך בPinterest והתמונה הטובה ביותר תזכה בפרס. צירפתי לכם תמונה נבחרת שאותה אהבתי במיוחד- את העמוד של החברה במתחם Pinterest  ואת הבורד המקורי שהם יצרו עבור המהלך הזה . בשיטה זו מסתבר שרשת חברתית של תמונות יכולה גם לשמש ככלי לפעילות משחקית מול הגולשים אשר מחזק את הסטיקינס ויוצר מהלך ויראלי במהותו !

מילת סיכום. זה אולי אחד הפוסטים שהכי נהניתי לכתוב בתקופה האחרונה. הוא סוקר את השימוש ברשמים חזותיים שאני כל כך אוהבת – תמונות, ריגושים צבעוניים, תצוגות בגדים וצילומים “ריחניים” של אוכל. אני בטוחה שחלקכם הגדול מסכים איתי כי באופן מוכח תוכן תמונה הוא התוכן המופץ ביותר והנצפה ביותר ברשת. אולי זו הסיבה שרשתות חברתיות כמו אלה המודגמות כאן או כדוגמת אינסטגרם כל כך מצליחות להביא קהל עצום של גולשים. אני מאוד ממליצה לכם לקחת חלק במהלך היצירתי הזה– לפתוח לעצמכם יוזר ולחשוב, מה עשוי להיות רלוונטי עבור המותג שלכם, איך אתם יכולים לשלב פעילות מקבילה – מיתוגית, תקשורתית ותכנית – בצורה מעניינת שמוגשת כל כולה כתוכן תמונה שמשפיע באופן ויראלי ! 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

  • איזה פוסט מגניב! וכמו הפלטפורמה עצמה, תענוג ויזואלי אמיתי. אין ספק שמדובר בהזדמנות אדירה בשביל מותגים ליצור לעצמם נכסים דיגיטאליים ייחודיים המשלבים ערכי סושיאל וחוויה רעננה לחוות את ערכי המותג. מעניין במיוחד לראות כיצד חברות ומותגים מסוגים שונים של תעשיות מנצלות את הפלטפורמה לפעילות הייחודית שלהם. באופן אישי התרשמתי מכל אחת מהדוגמאות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.