Instagram & Websites

המניע לכתיבת פוסט זה נבע מכמה דוגמאות מדהימות אליהן נחשפתי ברשת, המייצגות כמה חברות שהטמיעו את הפעילות האינסטגרמית שלהן כחלק אינטגראלי מהאתר של החברה. ראיתי בכך הזדמנות להמחיש לכם מנקודת המבט של החשיבה בקרוס- איך פועלת אסטרטגית ההצלבה ההדדית בין ערוצים ותכנים שמסוגלים להתחבר ולהעניק זה לזה מכפיל כוח הלכה למעשה. השימוש באינסטגרם הופך מיום ליום יותר משמעותי באופן התנהלותם של מותגים- במיוחד לגבי מותגים שמתאמצים לחבר בין הסושייל למובייל. אבל יש חברות שמרימות את הרעיון לרף מתקדם יותר, על ידי שימוש בתכני האינסטגרם שלהם גם באתרי הבית של המותג וגם באתרים החברתיים- הם מעשירים את הנוכחות הקהילתית בתוכן אותנטי, ובחיבוריות חכמה למהלכים בין נכסים. על פי מחקרים המפתח למינוף חכם של העבודה שלהם באינסטגרם הינו- להכניס תוכן גולשים שמגיע מאוהדי המותג ברשתות החברתיות.

בחישוב פשוט, אם אנחנו אומרים שהלקוחות שלנו מושפעים מחברים שלהם – והם מעלים תמונות באינסטגרם תמונות של המוצרים שלנו או של עולמות התוכן שלנו בהקשר של המותג- יוצא שבפועל הם ממליצים עלינו. עכשיו, בחשיבה של עוד צעד אחד קדימה שערו כמה זה חזק לשלב את התמונות הללו לא רק במובייל ובסושייל אלא גם באתר שלכם : בצורה זו אתם מכניסים גורם חיצוני ומצולם, כעדות לכך שצרכנים מחוברים אליכם- זה הטסטמוניאלס החדש ! מותגים שיודעים לעבוד חכם באינסטגרם וזוכים לשיתוף פעולה מהגולשים, יכולים מֵעתה לעשות Outsourcing של התוכן ולמעשה להראות אותו ולמנף אותו דרך הערוצים המסורתיים שלהם.

חשוב שמותגים יבדקו את ההתנהגות של הגולשים הפעילים מולם באינסטגרם – ויראו כמה קל להם לתקשר עם המותג. לכן, מותגים יכולים להוסיף דרך הערוץ הזה תכנים אמוציונאליים המחברים בין לקוחות שכבר משתפים בערוצים המסורתיים. אמנם המובייל והסושייל גדלים ומיום ליום נוגעים בקהלים מִרַדיוס רחב יותר, אבל עדיין עולם האינטרנט שולט ביד רמה ונוכחות האתר חשובה ביותר לעסק. בהתחשב במעורבות שהסושייל מדיה יכול לייצר מותגים חכמים יכולים לחבר את שני העוגנים ולהרוויח למעשה פעמיים. 

הנה כמה דוגמאות מוצלחות :

Taco Bell | דוגמא מדהימה של אתר שמשלב את התוכן של הגולשים ששיתפו בהקשרים שלהם בTwitter או באינסטגרם. זה למעשה מראה את הכוח בהכנסת העולם של הסושייל מדיה אל תוך ההאב המרכזי של החברה. וכאן יש לחברה ההזדמנות לשקף את הפעילות שלה ברשתות החברתיות לבסיס לקוחותיה מרגע שהם מגיעים לאתר.

Urban Outfitters | עוד דוגמא לאתר שמשלב את התמונות מאינסטגרם לאורך כל הדפים הנצפים שלו ובכך למעשה מעביר מסר משמעותי- הסושייל מאומבד בערכים של החברה והוא חלק בלתי נפרד ממנה.

Chobani | אתר מדהים נוסף, שמשלב את התמונות של הסושייל מאינסטגרם כחלק מהזרימה שלו ונישזר בסיפור שלו. שווה שתגלשו לתוכו ומבחינתי הוא אחד האתרים המרשימים ביותר שנתקלתי בהם עד כה. כאן כל עניין שמוצג כתוכן נעשה בדרך החדשנית ביותר והעדכנית ביותר- כולל הרעיון של שילוב תכני הגולשים כחלק מהזירה.

יצירת סטוריטיילינג בדרך חזותי – גולשים מאוד נמשכים לויז’ואל שדרכו יוכלו להיות מעורבים בתוכן תמונה בערוצים כמו אינסטגרם, חשוב לקחת בחשבון שגולשים סומכים על חברים ובני משפחה שעוקבים אחריהם- עם אינסטגרם מותגים יכולים להיחשף להזדמנות שמבטאת את החיבור שבין הצרכנים למוצרים, וכמו כן אם נסתכל על כך במבט רחב יותר, לגרום לגולשים לשתף את הלייף סטייל שהם מציגים סביב המוצרים של המותג שלכם. כל אלו יכולים לשקף עושר טסטימוניאלי מדהים במדיה המסורתית שלכם, דהיינו להרחיב את נוכחות האתר שלכם ולחזק את החיבור האותנטי של הגולשים לניסיונות המכירה שלכם. 

מילת סיכום, אתם יכולים להשתמש בחוכמה בדבק של הסושיילמובייל וסושייל מחמיאים מאוד אחד לשני והופכים מיום ליום לאסטרטגיות המובילות של מותגים בדיגיטל, מותגים שמוצאים את הקומבינציה הטובה שבין הכלים ומוסיפים לכך את הנוכחויות שלהם בווב. כך למעשה מרחיבים בשלוחות משמעותיות את המסר שלהם דרך תוכן רלוונטי, עדכני ומלא ברגעים אנושיים שמוסיפים עוד רובד מרתק לפעילות השיווקית שלכם. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.