Mobile Coupons

מחקר מעניין וקצר שקראתי מובא לכם ברשומה זו. המחקר עוסק בתחום שהולך ומתרחב, והוא מושך את תשומת ליבי יותר ויותר מיום ליום. נושא המחקר הינו קופונים במובייל, והוא עוסק במיוחד בשאלה – איך בעצם הקופון הישן אותו אנחנו מכירים מהעיתונים ומהפליירים ממשיך את הקמבק שלו דרך האמצעים הדיגיטליים. אעבור אתכם על הנקודות המרכזיות של המחקר ובנוסף כמו תמיד אני מאמבדת לכם את המסמך המקורי בסוף הרשומה על מנת שתוכלו לצלול אליו בעצמכם. חשוב לי לציין שעל סמך הדברים הרשומים להלן, מתוך המסמך המקורי- אני מוסיפה את התובנות שלי לגבי הנושא ובעיקר כשזה רלוונטי לקהל המקומי. תובנות אלו חשובות מכיוון שהן יכולות לעזור לכם להטמיע נכון מהלכים כאלו גם עבור המותג שלכם וגם כדי להגיע להישגים המסחריים המתבקשים מהשימוש בטכנולוגיות ובאמצעים הדיגיטליים החדשים.

המחקר למעשה סקר את הנושא בתחילת 2013 – הרעיון היה לבדוק מיהם הלקוחות שבאים באינטראקציה עם קופונים במובייל בסמארטפונים שלהם ואיך הם עושים זאת. יתרה מכך- נעשתה בדיקה איך הצרכן האינדיבידואלי מעדיף להיות מעורב כאשר מוצעות לפניו דרכים שונות לשיווק הצעות ערך במרחב הדיגיטלי. נתונים אלה מבהירים לנו איך עלינו לפגוש  צרכים ורצונות של הלקוחות, כשאנו מתכננים מהלכים על מפת ההחלטות שלנו. ישנו צורך בכלים תואמים לשם הגדלת ההשפעה של השימוש בקופונים במובייל בעידן הנוכחי בו המכשיר הזה הופך להיות כל כך משמעותי בידיים של הצרכן. לטענת עורכי המחקר השימוש בקופונים במובייל רק יגדל, כמוצג באומדן מספרי של גדילה משנת 2012 עד היום מ12.3 מיליון דולר ל46 מיליון דולר בשנת 2013- ואכן, אלו מספרים מרעישים. הצפי הוא שעד 2014 השימוש בכסף בקופונים במובייל בארה”ב יגיע למחזורים של 53.2 מיליון דולר  !

המחקר ממקד מסרים שלפיהםהערך העולה של משתמשי מובייל והאפקטיביות המוכחת של השימוש בקופונים מצריכים חשיבה מדויקת, ולכן יש לנקוט במהלכים שמקלים על המשתמש ונהל מהלכי קופונים כיוטיליטי לכל דבר על מנת שקלות השימוש תוביל להורדות בפועל. חווית המשתמש היא אלמנט משמעותי ביותר והוא זה שיגרום לכלי להיות ססטיינבל- רלוונטי לאורך זמן. ככל שהתוכן הוא קונטקסטואלי כך למעשה ההצלחה של הקופונים תהיה גדולה יותר. ישנן ארבע דרכים להשתמש בגישת ה”מוביל קופונינג”

– סריקה על ידי QR.

– צ’ק אין למקום בו מוצעת הטבה ספציפית בשל הסושייל קרנסי.

– Tap – נקישה של הסלולר על עמדת המכירה הPOS בטרמינל של הקופה (PayPas למשל).

– ופידיון של קופונים על ידי כרטיס דיגיטלי שיכול להופיע באפליקציה של נאמנות למשל. 

אחת הנקודות המשמעותיות בהן נוגע המחקר – מתבטאת במספר הפעולות שהמשתמש צריך לבצע על מנת שיוכל “להוריד” בפועל את הקופון. המסקנה היא שמספר הפעולות משפיע באופן ישיר על התוצאות של המהלך בפועל. למזלם של המשווקים והמפרסמים הם יכולים להיות חשופים לאינסייטים שיכולים להצביע להם על היתרונות שעשויים לייעל את הטקטיקות שלהם בבואם לתכנן מהלכים של מובייל קופונינג. למשל, הגרף הבא מראה לכם איך המשתמשים מעדיפים למנף את הכוח של “מובייל קופונינג” לטובתם : 51.5 % מעדיפים להציג את הקופון לקופאית, 23.8 אחוז מעדיפים לסרוק את הקופון, 42,3 אחוז מעדיפים לקבל קופונים בSMS, ו28.1 אחוז מעדיפים לסרוק בר קודים ועל ידי הסריקה לקבל את הקופון, 36.4 % רוצים לקבל פוש נוטיפיקישן לקופונים במובייל על מנת שיוכלו להיעזר בהצעות השונות של המותג.

מהפידבקים של הלקוחות ניתן ללמוד הרבה, שהרי כך ניתן לבחור מבין מכלול השיקולים את הדרך בה ננקוט על מנת למקסם את הפוטנציאל מהכלי השיווקי, כלומר לשקלל – אלו אינסייטים טובים לא רק למציאת הכלים המדוייקים בהם תשתמשו אלא גם לעיצוב החוויה המתאימה שאתם מתכוונים לייצר. במלים אחרות, יש למצוא את המפתחות העיקריים שיגרמו בפועל למכירות דרך הפלטפורמה של המובייל. יש לייחס חשיבות מיוחדת לכמה נקודות מרכזיות, שהן :

* גישה מהירה ונוחה אל תוכן הקופונים כולל אופן השימוש בהם בפועל בזמן “הורדת” הקופון ואקטוב ההטבה. הימנעות מ”עודף צעדים”- על מנת שתהליך ההורדה והשימוש בפועל של הקופון יהיה כמה שיותר קל ונעים. הצגת הצעות על פי מידה לסביבת המובייל, ובמיוחד עידכון ההצעות שמשתנות על בסיס יומי ומאפשרות ללקוח להיחשף למגוון הזדמנויות.

* צריך לקחת בחשבון שהתחומים הבולטים בהם מתבצעות הכי הרבה הורדות הינם : מוצרי צריכה, מזון, קמעונאות של ביגוד, אקססוריז ומוצרים לבית, וכן הסעדה ומשקאות, ברים, בתי קפה, מסעדות.

* יש חשיבות רבה למיקוד השימוש שלכם בפוש נוטיפיקשן, יש להקפיד על רמת הרלוונטיות עבור הלקוח בכל מה שקשור לשימוש בהודעות SMS.

* עליכם לחשוב בהכרח על הקשר לנאמנות הלקוח שלכם ולנתב את השימוש בקופונים בתוך האפליקציה שלכם בצורה שתעמיק את הנאמנות של הלקוח.

מילת סיכום – צירפתי לכאן את המסמך המקורי, וכדאי לכם לעבור עליו כי הוא כולל גרפים מרשימים שמספרים לכם כשלעצמם את המגמה. בכוונתי להמשיך ולהציג בפניכם עוד היבטים באותו הנושא- את התכונה המובהקת של המגמה, בליווי קייס סטאדי להמחשת הנושא ובסט פרקטייס איתם תוכלו לקדם את העסק שלכם בביטחה. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.