Nike PHOTOiD | Instagram

 

הנה אחד המהלכים היפים ביותר של השנה שמחבר בין כמה גורמים : המותג, הגולשים והכוח העולה של הרשת החברתית שמעודדת שיתוף בתמונות- אינסטגרם. ומי המותג שיקח חזקה על ההזדמנות ? כמובן שזה יהיה לא אחר מ- Nike. המהלך ניקרא – Nike PHOTOiD, ולכבודו אקח אתכם לסיור קטן על מנת שתכירו היטב את הפרויקט המדהים הזה.

שואלים אותי הרבה פעמים, איך אני מגיעה אל קייסים מעניינים מכל רחבי העולם, ובתשובה אני תמיד מציעה – תעקבו אחר המותגים הגדולים בFacebook, בTwitter וכמובן באינסטגרם. אישית, כך הכרתי לראשונה את הפרויקט הזה- למעשה הוא צץ לי בפיד של האינסטגרם שלי שממנו אני עוקבת אחר מספר מצומצם אך איכותי של המותגים הגדולים מהעולם כדי להבין דרכם לאן הרוחות נושבות, מהו צו השעה ומהי המגמה השלטת בנושא החדשנות. הפעם נתעכב על המהלך המקסים הזה של נייקי שמצעיד צעד אחד קדימה את רעיון “מעורבות” הגולשים עם מותג- ואף מפעיל אותו ברוב חוכמה בדיוק במקום בו נמצאים לקוחותיו ויתר הגולשים- במובייל !

רעיון הPHOTOid- מאפשר לגולשים להחליט ולעצב בקסטומיזציה את צבעי הנעלים שאנחנו רוצים לרכוש- כשהם מבוססים על התמונות שלנו באינסטגרם. נסו זאת בעצמכם : לכו לPhotoid.Nike.com והירשמו באתר על מנת שתוכלו לחבר את חשבון האינסטגרם שלכם ולהתחיל במהלך. שם תוכלו לראות את כל התמונות שלכם כדי שמתוכם תוכלו לבחור את התמונה שמתאימה לכם. אתם יכולים לבחור לעשות סטיילינג על נעלים מהמגוון של נייקי- וכמו כן לשנות את הרקע עד שהנעל תתאים לכם בצורה אידיאלית. על זה צריך להגיד – “קוסטום מייד”- בידֵי הלקוח. אתם תרגישו שזה ממש משחק כייפי, אבל צריך לקחת בחשבון שכרגע מבחינתנו הוא נשאר בינתיים בגדר משחק בלבד, כי כרגע הפרויקט פתוח למסלול המכירה הפיזית אך ורק בארצות נבחרות.

צילום מסך של האתר – 

התוצאה של הנעל שבחרתי לטעמי ועשיתי לה קסטומיזציה משלי

המהלך הזה הוא מבריק במיוחד, כי הוא מאפשר ללקוחות להרגיש שהם מעורבים בהפקת המוצר, בכך שהם מוסיפים רקעים מתוך תמונותיהם הלקוחות מאינסטגרם ובכך מכתיבים את העיצוב של הנעל. מה שמבריק בנוסף הוא העובדה שנייקי מחברת את המהלך חזק מאוד לרעיון של סושייל & ביזנס ! אחרי שאנחנו מעצבים את הנעל על פי הרקע שבחרנו לטעמנו, אנו עוברים למעשה אל העולם הריאלי, לעולם העסקי – ומגיעים לאתר סחר לכל דבר שמאפשר לנו להזמין את הנעל בפועל (כזכור, כרגע לא זמין בישראל, אבל תוכלו בהחלט להתרשם בעצמכם מהפלואו המקסים של הרעיון כולו. כדאי לכם נקודה) !

מילת סיכום, לדעתי, עלינו ללמוד ממהלכים כאלו- שמשתמשים בעוגנים משמעותיים המושתתים על הכיוון האקטואלי של הצרכן הדיגיטלי החקרן, שהוא גם מעורב רגשית בחקירה. זהו מהלך שסופח בתוכו מספר טעמים הכרחיים למרקם של התבשיל המוצלח : הטעם האישי (פרסונליזציה), מעורבות גולשים חזקה, שימוש בכלי הדיגיטל אליהם הלקוחות מחוברים. זאת מתוך התפישה שהכול מרוכז במובייל –  עם חיבור מובהק אל הביזנס  !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.