The-Ultimate Guide To Creating Visually Appealing Content

2

הפוסט הזה יתמקד באינפוגרפיקה נהדרת שמצאתי העוסקת בנושא חשוב : התמקדות בתוכן ויזואלי, המדריך ליצירת תוכן ויזואלי שגורם לאנשים לעצור, לחשוב  ולהסתכל”.

אין ספק שבתקופה כזו כשיותר ויותר אנשים משתפים תוכן תמונה ווידיאו ברשתות החברתיות, צריך להיות קרוי אוזן ולחשוב כיצד מותגים יכולים לספר את הסיפור שלהם באמצעות אותם כלים- וידיאו ותמונה. לכן, המידע באינפוגרפיקה הנוכחית משמש בעיני ממש ככלי עבודה, ואעשה עבורכם שירות על ידי כך שאעבור אתכם על הדברים המשמעותיים, אחדד נקודות חשובות ובסיום הפוסט אשאיר לכם את האינפוגרפיקה המקורית על מנת שתוכלו להסתכל עליה ולקחת בעצמכם.

אז למה תוכן ויזואלי כל כך חשוב ? אם אנחנו באמת רוצים להבין צריך להתבונן קצת על דטה וסטטיסטיקות שיכולות לעזור לנו לשנות את הגישה שלנו במאמצים של השיווק.

63 מהרשתות החברתיות בנויות ברמת התוכן למעשה מתוך תפיסה של תוכן ויזואלי.

כמעט 66 אחוז מכל מה שמשותף ברשת החברתיות הינו תוכן ויזואלי.

הדטה משקפת כי- 50 אחוז מהמשתמשים של האינטרנט עשו Re פוסט לתוכן תמונה או וידיאו שהם מצאו און ליין.

ו- 54 אחוז מכל המשתמשים באינטרנט פרסמו תמונה או וידיאו שהם עצמם יצרו.

ניתן אם כך להבין את נקודת ההשקה בין העובדה שאנשים שנמצאים ברשת קושרים את עצמם לתוכן ויזואלי, ומבלים זמן ברשתות חברתיות שמבוססות תמונה כמו- אינסטגרם, Snapchat, פינטרסט ועוד, לבין העובדה שאם זה מה שאנשים מעלים כתוכן ומשתפים כתוכן- זו גם ללא ספק תהיה הנטייה שלהם לתוכן שירצו לצרוך.

עבודה בויזואל הינה יכולת קריטית להצלחה באון ליין– המספרים מראים כי 94 אחוז מתוכן רלוונטי הכולל תמונה מקבלים 94 אחוז יותר צפיות מתוכן שאינו כולל ויזואל. 150 אחוז מהציוצים בטוויטר עם תוכן תמונה מקבלים בממוצע 150 אחוז יותר ריטוויט מכל תוכן אחר.

ויזיאל מהווה אם כך את הפקטור המשמעותי ביותר ליצירת אופטימיזציה בעבודה נכונה בסושייל מדיה כשאתם מפיקים תוכן מקורי. על פי מחקרים שנעשו באמצעות Adobe- אשר חוקרת בעלי מקצוע מעולם השיווק, פרסום ותוכן- שמונים אחוז ויותר מאנשי השיווק עונים כי תמונה ברשת החברתית מהווה עבורם מסר של “משהו מאוד חשוב”.

אנשים מחוברים (Wired) לתוכן ויזואלי- הרבה יותר מהר ויותר אפקטיבי ממה שקורה כשהם רואים תוכן טקסטואלי. המוח שלנו יכול לעשות פרוססינג לתוכן ויזואלי 60,000 אחוז יותר מהר מתוכן טקסטואלי. 90 אחוז מהאינפורמציה שנשלחת למוח היא ויזואלית !

ועכשיו כשסיכמנו את הסיבות שבגללן צריך לעבוד בתוכן תמונה- הנה עבורכם סט של רעיונות לסוגים של תוכן ויזיאולי שיכולים לעזור לכם במפת הדרכים בבניית הנכסים שלכם ובעבודה נכונה :

כשאתם בונים תוכן ויזואלי אתם צריכים לחשוב על תמונה שתתפוס את העין– משהו חזק, תנסו להתחקות אחר תמונות שאתם חשופים להן בפיד של אינסטגרם או של פינטרסט. ויזואל צריך להיות קריאטיבי- הוא צריך להחזיק סיפור שלם שניתן להבין אותו במיצמוץ.

כשאתם בונים תוכן חשוב לדעת לשלב וידיאו– מידע בוידיאו חזק כמו מידע ויזואלי, אם אתם מוצאים תוכן שמחזק את המסר שלכם ומשלבים אותו בפעילות שלכם בסושייל מדיה- זה גם יתרום לכם להעשרת הסיפור וגם יגרום לאנשים לעצור ליד התוכן ששיתפתם בפיד.

כשמספרים סיפור ומדברים על שירות, אפליקציה– כל יוטיליטי שאתם רוצים להציג, חשוב לשלב סקרין שוט של הדבר עליו אתם מדברים על מנת שיהיה קל להתחבר אליו ויזואלית. אני למשל מכניסה בתוך הפוסטים שלי הרבה פעמים גרפים משולבים, צילומים של אפליקציות או סקרין שוט מחלקים של סרטים אותם אני משתפת על מנת שיהוו חלק מהעלילה של הסיפור בפוסט ויצרו את הגירוי הנכון להמשך קריאה.

אינפוגרפיקות הן כלי חזק מאוד, כלי של ויזואליזציה לאינפורמציה, ישנה חשיבות לקחת מידע ולהנגיש אותו בדרך ידידותית כך אנשים מסוגלים לעכל מספרים ולרשום אותם ביתר קלות- כפי שכתבתי קודם לכן המוח שלנו קולט הרבה יותר מהר מידע ויזואלי ממידע טקסטואלי.

ויזואליזציה של דטה יכולה לעזור לכם מאוד להנכיח את המסר שלכם– טבלאות וגרפים שמחזקים את המידע שאתם רוצים שאחרים יקלטו- יכולים לתמוך עבורכם באופן ויזואלי את המידע ולגרום לאנשים לקליטה הרבה יותר טובה.

קומיקס– למי שיכול להשתמש בקומיקס, איורים מצחיקים וCartoons- אין ספק שמדובר בכלי טוב להעברת מידע, שכן הוא מקפל בתוכו גם הומור ו- צחוק מחבר תמיד ! פה רק חשוב לי להדגיש שאסור להשתמש בכך כגימיק, חשוב לשלב הומור כשהוא מתאים לתוכנו של הסיפור ומפרגן לו הלכה למעשה.

ממים-Memes העתקה של איקונים מוכרים, מידע שנשתף ברשת והחיקוי שלו- באמצעות פוסטים ובקונטקסטואליות למה שקורה בזמן אמת יכול להפוך לכלי חזק מאוד עבורכם להעברת מסרים.

מילת סיכום. ישנם באינפוגרפיקה הזו עוד מספר כלים וחוקים ואני משאירה לכם להכיר אותם בעצמכם, חשוב לי להגיד ולהוסיף שאתם חייבים לחשוב עמוק ואיכותי כשאתם משתפים תוכן תמונה, הוא לא יכול להיות סתם חזק הוא חייב להיות עם משמעות וערך לגולש. אל תשתמשו בתמונות ממאגרי תמונות, נסו כמה שיותר ללכת למקומות בהם אתם יוצרים את התמונה כפי שפרסתי בפניכם בנקודות השונות קודם לכן, תשתמשו בתמונות עם רלוונטיות לקונטקסט של התוכן, ותשתדלו מאוד לא להשתמש בתוכן משעמם כזה שכבר ראינו בעבר במקום אחר.

ונקודה נוספת אחרונה וחשובה מאוד – כשאתם מציירים תמונה ומספרים סיפור בויזואל- זכרו להשאיר מקום לדמיון, אנשים צריכים להיות מגורים, מחוברים ומעורבבים למסרים שלכם. תנו להם את המקום שלהם שמשלים את הקנבס הדיגיטלי עליו התחלתם לצייר….

The Ultimate Guide to Creating Visually Appealing Content #infographicYou can also find more infographics at Visualistan

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.