Brands on Instagram

עשרת המותגים החזקים ביותר באינסטגרם וכל מה שניתן ללמוד מהם |   ברשומה זו אני רוצה לעבור אתכם על עשרת המותגים עם הפרופילים הגדולים ביותר באינסטגרם בעולם- הרשימה מבוססת על מצגת שהועלתה בביזניס אינסיידר- עליה אני מפרסמת לכם פוסט ייחודי מחר. כאן אני מציגה את הנושא יותר לעומק ומדברת על הנוכחות של כל מותג תוך מיקוד במה שמייחד אותו בעשייה שלו בפלטפורמה זו. ננסה להבין יחד מה הופך אותם לחזקים בזירה, ומה אנחנו יכולים לקבל מהם ככלי עבודה יעילים. הפוסט מקיף את עבודת המותג, כולל צילום מסך של הפרופיל של וכן לינק ישיר על מנת שתוכלו להיכנס ולעקוב בעצמכם. 

Nikeאין ספק שנייקי נימנה על המותגים שיודעים איך לעבור בצורה הנכונה ביותר בדיגיטל ובפרט ברשת החברתית, הוא מותג שמחזיק כיום את מספר העוקבים הגדול ביותר באינסטגרם. התמונות שעולות לפרופיל שלו עשויות תמיד ברמה מאוד גבוהה, מעוררות השראה ומעוררות חשק למעורבות. שימו לב להדגשת הגורם האישי המופיע תמיד בתמונות של המותג, כדוגמת צילום של רגע מיוחד בהווי היומי- משהו שאנחנו יכולים להתחבר אליו אישית. המגמה היא הנצחת רגעים קטנים שעושים את ההבדל במהלך היום-  כמובן, “מתובל” בזיקה ישירה לנייקי. לאחרונה נייקי אף לקחה את עקרון החיבוריות לאינסטגרם צעד אחד קדימה באמצעות מהלך שמערב את הגולשים והקרוי –Nike PHOTOiD . במסגרתו היא אפשרה לגולשים להעלות תמונה משלהם מהיוזר האינסטגרמי שלהם ולהשפיע על עיצוב הנעל אותה הם רוצים לרכוש- ובכך להכניס נופך פרסונאלי לקשר שנירקם עם המותג. למי שלא מכיר את המהלך רצ”ב –Link

MTV – המוטיב המרכזי של הפרופיל של MTV באינסטגרם הינו – תמונות של רגעים מיוחדים שלכדו את העין במהלך אירועים, וכמו כן שיווק של אירועים עתידיים- והיילייטס על רגעים שבהם משולבים סלבס. צעד זה הופך בפועל את הפרופיל למעין חדר חדשות חזותי, בתמונה שמנציחה רגעים בשעת אירועים הקשורים במותג. בנוסף המותג פעיל מאוד בכל הקשור לתוכן גולשים ומייצר מהלכים מתוקשרים בהם הוא נותן לגולשים לקבוע מיהם הכוכבים של הערוץ על ידי שיתוף תמונות באינסטגרם. למי שרוצה ליצפות אחד המהלכים, רצ”ב- Link.

Starbucks Coffee – למרות שלסטארבקס יש ערוץ אינסטגרמי צנוע בכל הנוגע לכמות העלאת התכנים, בכל זאת- התכנים עצמם הם מהממים ומטרתם להציג ויזואליזציה של הקפה תוך מעורבות פרסונאלית. מדובר על תמונות של מוצרים שנותנים את ההרגשה של משהו מוכר לנו, ושכל אחד מאיתנו עושה בדוֹמֶה. ההזדהות מעוררת בנו חשק לשתף ולהרגיש מחוברים ומעורבים. על כל תמונה שסטארבקס מעלה יש המון לייקים ותגובות שמראות עד כמה איתן החיבור של הגולשים למותג ולתכניו. אין ספק שזהו מותג שאפשר ללמוד ממנו דבר או שניים בכל הקשור לפעילות דיגיטלית ובפרט במדיה החברתית. למי שרוצה לקרוא קצת יותר בהרחבה על הקייס של סטארבקס רצ”ב הלינק הבא- Link.

Burberryהסיפור של ברברי מותג היוקרה באינסטגרם הוא סיפור ששומר על עקביות. המותג מעלה כשתי תמונות בכל שבוע שמעבירות שני מסרים עיקריים- אקססורייז נחשקים ואנשים שמשתמשים באקססוריז אלו ותמונות הרקע משרות אווירה תואמת. בנוסף המותג מציע תמונות שמהוות “הזמנה” לאירועי אופנה מתוקשרים אותם הוא משווק בכל ערוצי האֹוֹאונד מדיה שלו. את האירועים עצמם הוא כמובן מתעד גם בערוץ זה. ברור מאליו שהחיבוריות של אינסטגרם לעולם האופנה נעשית באופן טבעי, ויותר מכך- אין ספק שברברי משתמשים בהזדמנות הזו באלגנטיות דיגיטלית חכמה ואיכותית. 

Gucciהכוח של גוצ’י בפלטפורמת אינסטגרם נובע מהעובדה שהגולשים מתייגים את המוצרים שלה לרוב תחת התגית – gucci# ובכך גורמים בפועל לפרופיל האינסטגרמי שלה להתפתח ולגדול. גם היא כחברת אופנה משלבת בסיפור שלה את מוטיב החיבור בין פרטי האופנה האקסקלוסיבים ובין אנשים, טוב, אם לדייק, האנשים הפעם הם- (הן) דוגמניות. המותג מעלה מידי חודש סדר גודל של 15 תמונות- כולן מעוררות השראה ומציבות לנגד העיניים פיתוי גדול לחקור את הקולקציה העכשווית. 

Tiffany & Co יש מותגים שאינסטגרם כאילו נולד במיוחד בשבילם, טיפני מנצלים את הזירה הזו בצורה איכותית להפליא, ללא צורך לפלטר את התמונות והדבר נעשה באדיקות רבה  ובעבודה מקצועית וחכמה. הם מעלים כשלוש תמונות בשבוע – כולן מוקפדות, מצולמות ברמה מאוד גבוהה וכולן מספרות סיפור קטן על חווית האופנה. עושה רושם שבאסטרטגיית ימי הצילומים של המותג הם מכניסים פלייליסט ייחודי שאמור לשרת אותם כתוכן המשכי באינסטגרם. שאפו  ! 

Audiאאודי מצטיינים בהעלאת תמונות שיוצרות קריאה לפעולה (“קול טו אקשן”) על ידי הוספת טקסט לכל תמונה, ובדרך כלל בליווי שאלה שמניעה לפעולה. הם מעלים סדר גודל של שתי תמונות בשבוע ועיקר הסיפור שלהם נסב סביב ספורט ותחרותיות. פרופיל זה מהווה מודל לחיקוי אינסטגרמי- מומלץ בחום !

Adidasאדידס הינו מותג שמנסה לצבוע את עצמו בצבעי סושייל, הפרופיל האקטיבי מאוד של החברה באינסטגרם מעלה כשתי תמונות בשבוע המשלבות בין סיפור של דגמי העונה הנוכחית ובין אנשים שצורכים את הדגמים בסיטואציות שונות. יפה בעיני גם הסגנון הצבעוני שמאפיין את התמונות שעולות- אם תשימו לב הכל מוצג בגוון כחול…

Ralph Lauren ראלף לורן הולכים “עד הקצה” עם תמונות עוצמתיות שמעבירות כל אחת בנפרד סיפור משלה- של נועזות, בולטות ושונות אלו הם הערכים המובילים של המותג. צירפתי לכם בנוסף לצילום המסך של הפרופיל תמונה נועזת במיוחד שתעביר לכם את המסר ללא מילים- אלא רק דרך התמונה. חשוב להדגיש כי הפרופיל האינסטגרמי של המותג פעיל ביותר, הם מעלים אותו בצורת תמונה ולפעמים יותר מאחת ביום.

התמונה הנועזת –

הפרופיל המוקפד  –

Mercedes -Benzמרצדס עובדים בצורה מצוינת בפרופיל האינסטגרמי שלהם. הם מעלים מידי יום ובכל יום נתון בין תמונה אחת לשלוש-  כשהמסר של התמונות לספר לנו סיפור עלילה בהמשכים על הדגמים השונים של המותג במקומות שונים בעולם. כך למשל מראים לנו איך הרכב משתלב בגאוגרפיות שונות כשהוא מציג סיפור בינלאומי. כדאי מאוד שתיכנסו לפרופיל הססגוני הזה – אני חושדת בהם שהם מחזיקים באמתחתם  את אחד הטובים שבמסַפרי הסיפורים בעולם. 

מילת סיכום – להיות בתפקיד של מספרי סיפורים הוא תכונה טובה מאוד בעידן הדיגיטלי הזה, המִסְפָּרים  מוכיחים שתמונות מהוות תוכן עיקרי שתופס עניין ומהווה מקור לשיתופיות בעשר האצבעות של הגולשים. להיות מספר סיפורים בתמונות זו תכונה שצריך לרכוש- להבין ולחשוב היטב, איך אנחנו יכולים לספר סיפור חכם, לאורך זמן שמהווה ערך לגולשים ולא פחות חשוב נאמן לערכים המובילים של המותג. אני חושבת שזה אתגר ראוי ומעניין ולטעמי לכל חברה וכל מותג יש סיבה לחפש את עצמה בנישה זו. בהצלחה ! 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.