Brands Using Instagram

 

יש מותגים שהחליטו להיות נוכחים בכל רשת חברתית – ועל ידי כך לייצר “ספרדינג תקשורתי” של המותג ברמה העולמית. מאז שהרשת חוצה גבולות מדיניים. הגלובאלי נַעֲשָׂה לוקאלי. ומכיוון שהמסחר המקומי פועל בשני המישורים, הדיגיטלי והפיזי גם יחד, יוצא שהנכחת המותג בכל מקום מפעילה מערכת השולחת זרועות לכל העולם ובכך מכתיבה את התפתחותו של העסק . אחד המותגים שנוהגים כך הוא Starbucks. אין זירה דיגיטלית שהם לא “תוקפים” כדי להשתמש בה לטובת התקשורת העולמית של המותג . הפוסט הזה סוקר אחד עשר מותגים שהנכיחו את עצמם באינסטגרם. לא נמצא שם מודל עסקי,  ולבטח אין ROI מוכח, אבל מעצם העובדה שאנחנו יכולים למצוא את המותג בכל מקום – נוצרים באופן טבעי כללי נגיעה חדשים ועמוקים יותר עם הצרכנים..

CNN | יחסי הציבור של רשת החדשות מנהלים אינסטגרם חדשותי עם תמונות מעודכנות שמשקפות את מה שקורה מאחורי הקלעים בכל רחבי העולם. דוגמא ומופת למדיה מסורתית שמבינה את כוחה של המדיה החדשה ומשתלבת יפה בסיפור ובשיחה.

Brisk | מותג התה הקר של חברת המזון הבינלאומית פפסיקו – בחר ביוזר אינסטגרמי שמראה לנו איך המשקה משתלב בחיים השוטפים ובהתנהלות היומיומית של כל אחד ואחד מאיתנו. אין ספק שפפסיקו היא חברה שמכירה בעוצמה של המדיה הדיגיטלית ובצורך להנכיח את עצמה במגוון פתרונות חזותיים ובפריסת שלוחות במרחבי הרשת.

Bergdorf Goodman | חנויות יוקרה של ביגוד ואקססוריז שמשתמשות בכוח של המדיה לתועלת המותג. נמצא כאן שילוב בין תמונות של בגדים, עם הרקע של העיר ניו יורק, ועוד …

Burberry | עושה רושם שאינסטגרם כובשת לה מקום בעולם היוקרה ויותר ויותר מותגים נחשקים מוצאים בה במה ראויה לתמונות אווירה, סגנון ומוצרים. זוהי דוגמא יפה מאוד לגישה חדשנית שמפעילה בֶּרבְּרי – מותג יוקרתי אנגלי שאמנם קיים למעלה ממאה שנה – ובכל זאת, השכיל “לפתוח את הראש” להתעדכן במפת השינויים ולהשתמש בהם לטובתו.

Gucci | עוד מותג יוקרתי שמשתמש בזירה להפקת תמונות אווירה עם דוגמנים הלבושים באקססוריז השונים – הכוח של התמונה מגוייס לשרות המותג ומגביר את עוצמת הנכס הדיגיטלי בסיפור תמונה.

Pepsi Max | מותג נוסף מבית פפסיקו – פפסיק מקס – משתמש בזירה להצגת סיפור האירועים, הדגמת דמויות מפורסמים השותים מהמשקה, הווי החיים במטה קבוצת פפסיקו ועוד…

Starbucks | כפי שהתחלתי לספר לכם בהקדמה לפוסט – סטארבקס הם המותג המוביל במדיה הדיגיטלית ובעומק ההכרה בחשיבות הנכסים הפרטיים במרחב זה. כך שלא מפתיע לראות אותם עם יוזר אינסטגרמי פעיל המציף תמונות המדגימות איכות חיים, לייף סטייל, כוסות קפה ואווירה של פאן.

NH Hoteles | רשת בתי מלון עולמית שחרתה על דגלה את השימוש בדיגיטל ועושה בו שימוש נבון ואינטליגנטי. זוהי דוגמא טובה לשימוש בכלי דיגיטלי לשם העברת חשקים לְעֵבֶר מקומות שונים בעולם – תמונות תיירות מדהימות מפולטרות שמעוררות בנו חשק לצאת מחר בבוקר לטיול ארוך.

MTV | אם טי וי ביוזר מטורף במיוחד שמראה – מסיבות, מאחורי הקלעים, מפורסמים, השקות – סיפור הווי החיים של המותג דרך העיניים של המצלמה הדיגיטלית בפילטרים שונים שמכניסים עניי.

Incase | דוגמא קלאסית לשימוש במדיום – חברה יצרנית למוצרים ואקססוריז מעוצבים בהתאמה לסביבה הטכנולוגית ועוד. החברה משתמשת בכוחה של המדיה לשם הפצת המוצרים המשגעים ומכניסה אותנו לאווירה ההולמת כבר בדקה הדיגיטלית האינסטגרמית הראשונה. במקרה זה סביר להניח שהיוזר ממש מצליח להניע לפעולה ולייצר מכירות בפועל.

GH | יוזר יחיד במינו של ג’נרל מוטורס שלוקח את סיפור התמונה ומציב אותה על תהליך הייצור, ועל תיאור המפעלים. – הצצה אל מאחורי הקלעים של עולם הרכב בדרך ייחודית שמשדרת שקיפות ועניין חדש.

מילת סיכום, מי שמכיר אותי כבר יודע כי אלו הם הפוסטים שאני הכי אוהבת – לצאת אל היער הדיגיטלי וללקט עבורכם דוגמאות למופת של עסקים בכל רחבי העולם. אני מאמינה שזו הזדמנות אדירה עבורנו להכיר בחשיבותן של פסיעות הרגליים הדיגיטליות שאנחנו מייצרים במרחב על ידי כלים פשוטים, אינטואיטיביים וזמינים בחינם. אין ספק שהזיהוי של קהל רחב שמגיע לאפליקציה חברתית כמו אינסטגרם פותח חלון הזדמנויות מעניין וחדשני עבור חברות. תכנסו את הצוותים שלכם ותחשבו יחד איך ובאיזו מידה יכול להתגלם עולם התוכן האינסטגרמי שלכם. צרו נוכחות ותצבעו את המותג שלכם בצבע דיגיטלי נוסף ומושך את העין. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.