Snap’s First Earnings

S3

כפי שבטוח ידוע לכולכם, Snapchat אפליקצית המסרים אשר שינתה את שם הארגון ל.Snap inc, הנפיקה את החברה בבורסה ולפני כשבוע הציגה את הדוחו”ת הכספים הראשונים אשר מאפשרים לנו לקבל הצצה אל הדטה, ולהתבונן מקרוב על הסיכויים שלה להפוך ולהיות להצלחה כמו סיפורים קודמים שאנחנו מכירים (גוגל, פייסבוק). הפוסט הנוכחי יתמקד בניתוח של המידע והתמקדות במספרים ובדטאות החשובות.

החברה הצליחה לייצר-149 מיליון דולר בהכנסות, נתון שלא מתיישר עם ההערכות של האנליסטים שצפו לה רווח גדול יותר, היא דיווחה על-166 מיליון משתמשים קבועים ביום זאת נכון לרבעון הראשון של השנה, מדובר בעליה מהרבעון האחרון של-2016 בו מספר המשתמשים היומיים עמד על-158 מיליון. החברה גם חשפה כי בכל יום נתון נוצרים-3 מיליארד Snaps– בכך היא למעשה מדגישה את הכוח שיש לפלטפורמה מבוססת מצלמה– וגם את העובדה שמשתמשי-Snapchat מבלים בממוצע כשלושים דקות ביום באפליקציה, בניתוח רבעון שלם של פעילות. S2

הנה כמה מהתמות המשמעותיות עליהן צריך להתעכב מתוך הדוחו”ת :

Snap רוצה לייצר לעצמה פוזישנינג חזק כפלטפורמה- למדיה ולקמפיינים זאת לטובת המוניטיזציה של החברה. Snap יוצרת אקוסיסטם אשר יכול לגעת בצורה אינקרמנטלית בקהל יעד איתו אפשר לעבוד, ועליו מפרסמים יכולים למנף לטובת מוניטיזמציה שיווקית, בכך הם יוכלו לבנות מערכות יחסים עמוקות יותר עם קוראים שיכולים למעשה להפוך לקהל שבוי של המותג.

Snap היא פלטפורמה שמייצרת ומדלוורת וידיאו באיכות גבוהה מאוד, להגדרתה איכות כזו לא נמצאת בשום מקום אחר. ישנה חשיבות לעובדה שתוכניות ותוכן אשר מופיעים בסנאפ, מיוצרים בצורה אקסלוסיבת לפלטפורמה ואי אפשר למצוא את התוכן במקומות אחרים, מדובר בתכנים המיוצרים באמצעות שיתופי פעולה של Snap עם פרטנרים שונים וחברות הפקה. זה לא דומה למה שאנחנו רואים בפלטפורמות אחרות של וידיאו שבהן לרוב חוזרים על תכנים שיוצרו עבור הטלוויזיה או עבור הפצה כללית לאינטרנט.

במובן הזה– Snapchat מראה לבל מאוד גבוה של אינטראקציה מול המותגים, ומוכיחה שהיא יכולה להעביר את חווית הטלוויזיה אל המובייל, כרגע מדובר על קהל רב של צעירים שממש “שותה” את הפלטפורמה על בסיס קבוע במעורבות מאוד גבוהה- ומתחלף את מסך המובייל שלו באמצעות פלטפורמה סנאפצאט על גבה של הטלוויזיה המסורתית.

chartoftheday_7951_snapchat_user_growth_n

החברה משווקת את עצמה כמקום הטוב ביותר עבור מפרסמים בטלוויזיה להגיע אל קהלים צעירים יותר. אם מסתכלים על נתונים ממחקרים של חברות כמו נילסן ניתן לראות כי-Snapchat מגיעה אל-45 אחוז מבני 18-34 בארה”ב בכל יום נתון, שזה אומר תשע פעמים יותר מכל דמונסטרציה שהטלוויזיה מצליחה לייצר בכל יום נתון.

S1

Snap נרתעת מלייצר מעורבות בדחיפה, היא אינה רוצה שהמשתמשים שלה יגיעו בשל כך שהוסיפה כפתור של “הזמן את כל החברים” הפילוסופיה שלה אומרת שאם זה יקרה מהר מדי ואגריסיבי מדי הכמות תעיב על האיכות, היא רוצה לעשות פריימינג לגידול של המשתמשים שלה בצורה אחרת, הרבה יותר קריאטיבית והרבה יותר איכותית. במקום להיות פלטפורמה בה יש מיליוני אנשים כמו מדיות סושייל אחרות, Snapchat רוצה למדל את ה-Growth שלה תחת עדשה של “Creativity and Creation” בהובלת המסר הזה סנאפצ’אט למעשה משחקת עם הרעיון של האיכות אל מול הכמות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.