Sponsored story | Conversation

Sponsored story | Boost Your Conversation

הכלים החדשים שFacebook מפתחת מופיעים ברשת לא בִּכְדִי :  מאחורי כל פיתוח, כל עשייה, ישנה חשיבה מעמיקה לגבי הדרך בה אנחנו כצרכנים – בין אם פרטיים ובין אם ארגונים – יכולים לנהל טוב יותר את השיחה ולממש את חזון המדיה, את הדיאלוג. כתבתי בעבר על אובייקט המודעות החדשות בFacebook – לינק. אבל חשוב לומר כי הפוסט נכתב על בסיס השיחה דאז, כפי שהתקיימה ברשת ולאו דווקא על בסיס הבנה מעמיקה של השירות – מכיוון שבאותו השלב הוא עדיין לא היה זמין לגולשים בישראל. כיום, אחרי מעקב בן מספר חודשים אחרי הכלי והתועלות שהוא מביא אני רוצה לייצר ברשומה זו פלואו לנושא ולהרחיב בשאלה המעשית – מה הן התועלות שנפיק מכך, ולמה כדאי לכם להשתמש באופציה זו, לדעתי.

שילוב בין כמה שיטות פרסום | היופי בשיטת הפרסום בFacebook טמון ביכולת שלכם לייצר מעגל חיים טבעי שמציף תכנים ומייצר אטרקציה רלוונטית על פי תחומי עניין. מן הראוי לקחת בחשבון שהשיטה צריכה להיות מגוונת – וֶרסאטילית. לצורך זה ניתן לשלב בין כמה שיטות פרסום ולראות תוך כדי תנועה מה מהן “עובד”, ובמידה שלא – לשנות ולבחור את ההולמת ביותר. חשוב להסתכל על המהלך בעין חוקרת ומעמדה מתעניינת אשר בודקת את הנתונים על בסיס קבוע ומתוך הבירור לעבור לָבֶטַח אל שלב קבלת החלטות.

Push or Pull ? אין כל טעם בכך שנישאר פאסיביים, דהיינו שנהיה תמימים לחשוב שמרגע פתיחת עמוד בFacebook אכן יתגשם באופן מידי כל מה שחלמנו עליו – שיחה, שיתוף, דיאלוג ומעורבות גולשים. אך הדבר לא יקרה מאליו. כשם שאתם פתחתם עמוד כך גם עשו ופתחו מיליוני חברות ועסקים ברחבי העולם וכולם למעשה נאבקים על הזכות לבוא במגע עם הגולשים כצרכנים פוטנציאלים. המנגנון החכם ביותר שכדאי לפעול על פיו הוא שילוב של שלושה אלמנטים: פרסום, יצירת תוכן מעולה כנוהל בשגרה ולבסוף יצירת פרויקטים מיוחדים בנפחים מוגדלים – זאת כאחת לחודש או במינונים תבוניים על פי גודלה של החברה והאפשרויות שלה. צריך לקחת בחשבון ש”החדשות הרעות” הן שהאינטרס המובהק של Facebook הוא לגרום לכם להוציא כסף ולהשקיע בפרסום וביצירת פרויקטים גדולים המחזירים עבור החברה את ההשקעה. ואילו מצד החדשות הטובות הריהם ממש מאפשרים לנו על ידי כלי פרסום חכמים לממש את חזון הגדילה, האינטראקציה ואת המעורבות אשר באה לידי ביטוי בנאמנות של לקוחות לאורך זמן. שאלת הפול או פוש אם כך צריכה להסתגנן מחדש – צריך “גם וגם”! ובנוסף יש להקפיד על כך שהפוש ייעשה ויתקיים בכלים חכמים אשר אינם מוגדרים כספאם ואינם מרחיקים חלילה את הקהל – אלא מקרבים וגורמים ליותר ויותר אינטראקציה.

Boost Your Conversation | הדבר המשמעותי ביותר שמצאתי אישית בכלי הפרסום של : Sponsored story – הוא האפשרות להשיב את האוהדים של העמוד בחזרה אל ההתרחשות ולייצר בוסט לשיחה. צריך לקחת בחשבון שהמנגנון הפייסבוקי הוא מעגלי וכשיש שיחה – תגובה, Like – אחרים רואים ונמשכים פנימה . כך למעשה אתם מרחיבים את בסיס האוהדים שלכם על הצד הטוב ביותר: פעם אחת ברמת השיחה – פעם שניה על ידי שימוש באוהדים הקיימים כמקדמי השיחה ומוליכי הדיאלוג לְעֵבֶר המעגלים העוקבים אחריהם.

כיצד המנגנון נראה מאחורי הקלעים  | הפקתי עבורכם צילום מסך המציג את המנגנון של פרסום מודעות בצורת “סיפור מאחורי הקלעים” בFacebook. חשוב לציין – לפני שנצלול לאפשרויות השונות במנגנון זה – כי השימוש בכלי הנדון מבטיח לכם קמפיין ייחודי הקשור לאופי הזירה אשר מְכוּוְנָן ליצירת דיאלוג עשיר במתחמים שלכם. זו מערכת שמאפשרת לכם להשתמש בכוח של בסיס האוהדים אשר לוקחים חלק במתחם באמצעות אקטים שונים וליחצן דרכם את הפעילות – ובכך כאמור להשיג פוטנציאל חדש ורענן.

Page Like Story | האופציה הראשונה משווקת למעשה את כל אותם מעגלים שהחליטו “לאהוב” את המתחם שלכם אל קהל היעד הסובב אותם – אם תרצו זהו סוג של אקטיביזציה, דהיינו הפעלת טסטמוניאלס של קהל גולשים המעיד לנוכח הסובבים אותו כי הוא בחר בעולם תוכן מסויים בFacebook – אקטיביזציה כזו משפיעה מן הסתם על המעגלים הקרובים של אותו אדם וגורמת גם להם להסתקרן ולברר באם התוכן רלוונטי עבורם.

Page Post Story | האופציה השנייה משווקת את התכנים שאתם מעלים במתחם – כולל איזכור בולט של מספרים, של הלייקים והתגובות שהתקיימו בדיון. קחו בחשבון שאופציה זו מופנית למי שכבר נמצא במתחם – ומשום כך זו התשתית החזקה ביותר הגורמת לכל אותם האוהדים שלכם לחזור ולפקוד את המתחם – היא המקור לאינטראקציה שבאמצעותה תאתגרו גם את האחרים לראות את התוכן שלכם !

 Page Post Like Story | זו למעשה אופציה שיכולה לעזור לכם לדחוף אפליקציה ספציפית אותה אתם מעוניינים לקדם בעמוד שלכם.  לחילופין תוכלו להגדירו כטאב ייעודי אליו אתם מכוונים. כמו כן באופציה זו ניתן לשווק גם אתרים חיצוניים – אתר, לינק למכירה ייעודית, מבצע מיוחד המתקיים בטאב מכירות שלכם במתחם שלכם בFacebook. חשוב להשתמש באופציה זו רק כשקורה משהו אטרקטיבי ונקודתי אותו תרצו לקדם על מנת שייווצר לכם פוש מכירתי נימרץ אותו תוכלו למדוד ובמסגרתו לאמוד את מידת ההשקעה שלכם מול התוצאה. באופציה זו ניתן גם לשווק תוצרים נוספים – סרטונים, אירועים, שאלות Pool ושאלות במודל החדש.

לסיום | מבחינתי המסר החשוב ביותר שאני מקבלת מחדשנות כזו הוא שצריך להיות כל הזמן עירניים – ויתרה מכך – לרצות לשנות, ליישם ולהשתמש בלב קל במבחר הכלים החדשים. מן הראוי לגייס מעט אנרגיה של הערכה כלפי הפיתוח של Facebook מעמדה של הבנה – הגופים הללו מכירים את המדיה והם יודעים להמליץ לכם דרך הכלים החדשים איך לעבוד חכם יותר ומקצועי יותר.

 אני מצרפת לכם מדריך של Facebook העוסק בכל הנוגע לסטטיסיקות ולשיטות מדידה של מהלכים עבור חברות אשר מפיקות קמפיין פרסומי. מדובר בכלי שיכול לעזור לכם לברר מה עובד בשטח ואיך אתם מתרגמים את המהלכים שלכם לעבודה המשכית שמשתכללת עם קבלת החלטות נכונות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.