The Video Diet

DV1

הפוסט הנוכחי יעסוק במחקר סופר מעניין, אשר משקף את הרגלי צריכת תוכן וידיאו בקרב הדור הצעיר, העוצמה במסמך זה הינה בעובדה שהדטה משקפת את האימפקט שיש לתוכן וידיאו על החיים של אנשים צעירים וזאת הרבה יותר מהצד הבידורי בתוכן וידיאו, אלא בעובדה שוידיאו משתלב בדרך שהם מנהלים את החיים באופן כללי. אעבור אתכם על הדברים החשובים ואוסיף על המקור תובנות ואינסייטים משלי, למי שרוצה לקרוא את המחקר המלא (ועל כך אני ממליצה בחום)- צרפתי לכם אותו לתחתית הרשומה.

המחקר המדובר מציג מידע- של תפקיד הוידיאו בחיים של אנשים צעירים, אשר מכתיב את הלכות החיים שלהם. עורכי המחקר –DEFY Media מצאו כי וידיאו משרת את הדור הצעיר ככלי שפוגש צרכים רחבים, וידיאו משרת עבור קבוצת הגיל הצעירה- יכולת התמצאות לוקאלית ומציאת רחובות, חינוך והעשרה אינטלקטואלית ואף חשוב מכך- כלי שמשאיר את הדור הצעיר מחובר- יוטיליטי תקשורת אשר עוזר בהתפתחות ובקשר עם הסביבה.

המחקר גם מצא כי בעוד שצעירים- לא ממש צופים בפרסומות בווליום גבוה יותר ממבוגרים- במקרה של הדור הצעיר לא כל הפרסומות מפריעות להם ומהוות הפרעה לחוויה הדיגיטלית, פרסום נראה בעינהם כהטרדה אך ורק כשהוא רחוק מאוד מלענות על צרכים פרקטיים ומותאמים להם. כשפרסום נמצא בקונטקסט הנכון- הדור הצעיר יותר ממוכן להיות חשוף אליו ולצרוך אותו- כיוטיליטי לכל דבר ועניין.

הדטאות מהמחקר– משקפות כי אדם צעיר צורך באופן ממוצע 12.1 שעות של תוכן וידיאו בכל שבוע- תוכן שמוגדר “Free”  ומעבר לכך אחוז לא מבוטל מהם צורך תוספת של-8.8 שעות של תוכן ממנויים לפלטפורמות תוכן של וידיאו- TV, בסטרימינג משירותים כמו נטפליקס ו-Hulu. למרות שוידיאו בסושייל זה ״הילד החדש בשכונה״, השימושיות והצפיה בתוכן וידיאו בסושייל עומדת על-5.9 שעות שבועיות- קצת יותר מחטיף, הייתי אומרת.

מדובר על ספירת שעות שהיא מעבר לצריכת תוכן שלנו בפיד- שמיוצר על ידי חברים או משפחה, רוב הצעירים צורכים תוכן וידיאו בפיד של הסושייל שמופץ על ידי סלבס (25 אחוז) או גופים, מותגים שהם לא מכירים (25 אחוז )- רק 15 אחוז מהווה את תוכן של משפחה וחברים ונצרך על ידי קבוצת גיל זו.

Acumen-Report-2b-750x414

לא מפתיע ש-93 אחוז מהקהל הצעיר צורכים תוכן וידיאו מהמובייל ו-63 אחוז צורכים תוכן וידיאו מהטאבלט. בתאכלס, מי לא אוהב את הסמארטפונים שלו כיום- לכן אין זו הפתעה אולי הסבא והסבתא שלכם אוהבים פחות את המובייל- אבל אין ספק שMobile הפך לכלי משמעותי עבור הדור הצעיר דרכו הם יכולים לאכול את ארוחת הוידיאו שלהם- 24 שעות ביממה.

חשוב גם להבין שמובייל אומר עבור הצעירים שהם לא צופים בוידיאו רק בבית– על מנת שיזינו את הרעב שלהם לוידיאו הם רואים דרכו תוכן כל היום בכל מקום. יש לא מעט חברה צעירים שצופים בתוכן וידיאו בשעות שאינן שגרתיות- כמו בזמן בית הספר למשל.

DV3

כשתוכן וידיאו זמין בכל היום– כל יום, הוא הופך להיות לכלי חיוני ומקור משמעותי עבור הדור הצעיר וזאת הרבה יותר מכלי בידורי כפי שאמרתי קודם לכן. זהו כלי של לייף סטייל שמאפשר לקהל הצעיר להיות מחובר לחברים ולמשפחה ומאפשר להם להיות חשופים למידע שתורם לצמיחה שלהם, לחינוך ולידע.

השילוב של מותגים שעובדים עם סלבס דיגיטליים עובד חזק מאוד– הדור הצעיר מחפש אחר סלבס דיגיטליים, הם גם פתוחים להבין כיצד שימוש של הסלבס בתוכן שכולל פרסום עוזר לסלבס ליצור תוכן שהם אוהבים לצפות ולאכול כחלק מדיאטת הוידיאו שלהם. אבל חשוב מאוד שהכוכבים של הרשת ישארו אותנטיים ונאמנים לדמות המקורית- על מנת שהיוזר בייס שלהם ירצה לשתף איתם פעולה.

מילת סיכום, משמעותי להיות עירניים למגמה הזו- ולהבין אותה, יש רעב נוסף רב שמגיע ממקומות אחרים, אבל אם נדע לעכל את הרעב הספציפי הזה נוכל לבנות ממנו ארוחה שלמה וחכמה של פעילויות במרחב הדיגיטלי באופן שמתכתב עם הדור הצעיר ומשביע את התיאבון שלהם. צירפתי כפי שהבטחתי את המחקר המקורי במלואו לתחתית הרשומה, ממליצה בחום לצלול אליו ולקחת ממנו תובנות משלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.