2015 Internet Trends Report | Advertising

KPCB

אני ממשיכה לסקור עבורכם את מצגת המגמות של Mary Meeker הפעם, אני רוצה להתמקד בהתפתחות עולם הפרסום, השקפים במצגת חזקים מאוד ומשמעותי שאנתח עבורכם את המידע שמשתקף מהם ואף אוסיף מחשבות ותובנות משלי.

בטח לא יפתיע אף אחד ששוק הפרסום במובייל צומח מאוד- ובאופן ישיר ממשיך לפגוע בהשקעה בפרסום בעיתונות המודפסת- בפרינט, אבל חשוב להתעכב על כך שישנו מרחב עצום להתפתחות של הפרסום במובייל אשר מוערך ב- 25 מיליארד דולר פלוס.

משמעותי גם לאמר כי הDisplay של המובייל משתנה ומתפתח, ונבנות לתוכו שיטות חכמות ורלוונטיות לעידן הנוכחי ולמשתמש של היום, אדבר עליהן בהמשך הפוסט ונרחיב את הנושא- שכן עובדה זו משנה מן היסוד את השאלה מהו פרסום וכיצד נוגעים בלקוח פוטנציאלי.

K3

ניתן לראות בגרף הבא- שישנו גידול משמעותי וצמיחה בפרסום בפלטפורמות דיגיטליות, אבל לצד הגידול אפשר גם לראות האטה בקרב השחקניות המרכזיות והמובילות- עובדה זו מצביעה על כך שהשינוי הינו מהיר והפתרונות בעידן הנוכחי חייבים לקבל טוויסט והעצמה על מנת שיוכלו להחזיק בגרף עולה ובצמיחה. פייסבוק למשל “מעייפת” את הפיד בכמות הפרסום שלה פיר משתמש ונדרשת חשיבה עמוקה לגבי סוג הדיספלי ויכולת הטירגוט על מנת שהאפקטיביות בעיני המפרסם תשאר בעינה.

כיום, פרסום וקידום בפלטפורמה כמו פייסבוק דורש השקעה רבה מצד המפרסמים, והאפקטיביות של העבודה מול התוצאה חייבת להיות מנוסחת באופן מדויק על מנת שהפלטפורמה תשאר רלוונטית בצד המפרסמים- אין ספק שגישות של פאנל שמובילות לליד קניה ישירה, או ליכולת של המפרסם לאצור דטה של משתמשים מהוות את הכיוון הנכון.

AD1

ממעוף הציפור על הפרסום באינטרנט ניתן לראות כי ה-Display של המובייל צומח וגדל משנה לשנה (מדובר על גידול של 34 אחוז)- מצד שני אפשר גם לצפות בירידה בצד הפרסום בדסקטופ- זאת באופן טבעי תולדה של התנהגות של משתמשים אשר מאמצים יותר ויותר שימושים במובייל אל מול הדסקטופ.

המובייל גם מהווה מסך של גירויים מידיים, או כמו שגוגל אוהבים להגיד Moments- אותם רגעים למעשה יכולים להצבע בתוכן קונטקסטואלי לצורך מידי- ולייצר סגירת מעגל אפקטיבית לשני הכיוונים : הסוחר והצרכן וכל זאת בזמן אמת.

AD2

השינוי הגדול והמשמעותי מגיע מהמידע שמוצג לכם בגרף הבא– הפורמאטים של המודעות תופסים כיוונים חדשים ונדרשת אופטימיזציה מובהקת למגש המסר במובייל, זה מכריח את כל השחקניות (360 מעלות) לבנות מיומנויות חדשות הן מצד המפרסמים והן מאנשי השיווק- אבל לצד המאמץ חשוב להדגיש כי הפורמאטים החדשים גם הופכים את הדיספלי להרבה יותר אפקטיבי, מעניין ורלוונטי.

הפורמאטים הופכים ליותר מהירים- אינטראקטיבים, מלאים בפאן (key success factor) וכמובן גם מרובדים עם המון וידיאו, בראיית העולם שלי הדיספלי הופך להרבה יותר נייטיבי- ומתכתב עם התצורה של הפידים השונים אליהם אנחנו נחשפים ומהם אנחנו מושפעים.

פרסום באופן ראדיקלי הופך מויזואלי למבוסס מידע, וההשפעה הישירה על הצרכן מונעת ממידע קונטקסטואלי ואינפורמטיבי- ובתפיסת Just in Time.

K4

האבולוציה האמיתית של עולם הפרסום נסבה על תפיסת הכפתורים, ODE- כפתורי קניה וביצוע פעולות אשר פזורים ישירות מתוך המודעות. ניתן לראות Proliferation- התרבות מהירה של כפתורים בפלטפורמות דיגיטליות שונות ומגוונות : גוגל, פייסבוק, טוויטר ולאחרונה גם אינסטגרם ופינטרסט נכנסו למגרש משחקים זה, העובדה שפרסום יהווה מגש של מסר עם אפשרות לביצוע פעולה מקרבת בצורה משמעותית את כפתור הקניה אל הלקוח ומעצבת סוג חדש של Client Journey במרחב הדיגיטלי.

AD3

ההתנהגות שלנו כמשתמשים במסך המובייל– משנה את הרגלי הצפייה שלנו והנתונים מחדדים כי ישנה מגמה מובהקת של צפיה בסרטונים בפורמאט ורטיקלי, מדובר בעליה חדה במספרים משנה אחר שנה- עובדה זו משנה את הדרך בה אנחנו צריכים לחשוב וליצור תוכן- מייצרת משמעות חדשה לאופן צריכת המידע שלנו, וללא ספק תשפיע על ההרגלים שלנו כמשתמשים גם במסכים אחרים.

AD4

לאורך הזמן– אנחנו כמשתמשים מתרגלים לשימושיות במובייל בכל הקשור לעולם התוכן : טקסט, תמונה וידיאו ועוד, כל אלו יובילו לכך שבאותה מידה שאנחנו צורכים את התוכן בסילמלסליות דרך המסכים העיקריים בהם אנחנו נמצאים (מובייל)- כפי הנראה כפתורי הקניה יכנסו אל חיינו, יהוו שחקן אינפורמטיבי ויגרמו לנו לבצע טרנזקציות באופן טבעי להתנהגות ולשימושים שלנו.

לטעמי, עובדה זו משנה מקצה לקצה את אופן בניית הפאנלים השיווקים שלנו- וצריך להשפיע על הדרך בה אנחנו מתכננים וחושבים על מסעות הלקוח שלנו במרחב הדיגיטלי.

AD5

לסיכום, זו תקופה מרתקת ומבטיחה שחשוב לחקור אותה ולאמץ במהירות את השינויים- תפיסת הפרסום משתנה מקצה לקצה ותפקידה הופך להיות לאחר- הרבה יותר מחובר לביזניס, בקונטקסטואליות לצרכים של הצרכנים- מדויק מבחינה אינפורמטיבית ומתכתב עם האופן בו נראים הפידים השונים שלנו.

כמו תמיד, אני מוסיפה עבורכם את המחקר המלא והמקורי אל תחתית הרשומה ואני מצידי אמשיך להעריף עליכם תובנות נוספות בורטיקלי תוכן שונים מהמסמך.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.