Cannes Lions 2023 | The Real Beauty Unilever Part One

אחת ההרצאות הנהדרות בפסטיבל הקריאטיב של קאן. הייתה של יוניליוור, אשר דיברו על הדרך שלהם לבנות מותג בר קיימא. אז, איך בונים מותגים ששורדים לאורך זמן, לתמיד? בעולם שמשתנה כל כך מהר?

צרכנים משתנים, טכנולוגיה משתנה, עסקים משתנים וגם השיווק משתנה.

מה אנחנו כאנשי שיווק ואנשים שדואגים לפיתוח העסקי של המותג שלנו צריכים לעשות בעולם שמשתנה כל כך מהר?

ביוניליוור מסתכלים על שלושת הדברים שהם מגדירים כקריטים ביותר:  איך אנשים חיים, איך הם רוכשים? עושים החלטות צריכה, ואיך אנשים “משחקים” Play.

אנשים כיום חיים אחרת וצריך לקחת את זה בחשבון “הם כותבים מחדש את הדרך לחיות, לקנות, להנות”… הם משנים את הסגנון מהדרך המסורתית של פעם ומביאים הלכה למעשה לחיים עצמם חשיבה והתנהגות/ התנהגויות חדשות.

כיצד בונים קשרים ויכולות של מעורבות בעולם שמשתנה כל כך מהר?

ביוניליוור יש גישה שקוראים לה- Get On The Front Line, והיא מבוססת על שלושה עקרונות! Get Real, Do Good, Be UNMissable.

Get Real- להשתמש בדטה של החברה (וכמו שאנחנו יודעים כיום יש המון דטה לכולם) וגם באמפתיה על מנת להבין ולבחון התנהגויות וצרכים של אנשים ולברר באמת מה הוא כפתור הכאב, מה הם הצרכים האמיתיים שלהם, מותג כמו יוניליוור לוקח את כל אלו ומעצב סביבם פתרונות אמיתיים.

Do Good- מותג חייב להבטיח שהוא לוקח צעדים אמיתיים בשביל לעשות טוב בעולם, סביב המוצרים והשירותים שלו.

Be UNMissable- איך מותג כמו יוניליוור יכול להשתמש בקריאטיביות ובחדשנות על מנת לבלוט על פני כולם, להיות כזה שלא מפספסים אותו!

רוב הרווח של יוניליוור מגיע מבניית מותגים לטווח רחוק! והחוכמה היא לראות כיצד אפשר לעשות זאת בכל מותג כי זה למעשה בונה יכולות פיננסיות איתניות ושרידות גם בתקופות הקשות ביותר.

העולם, נכנס למשבר כלכלי ואולי אף למיתון- וכל אלו גורמים למותגים להרגיש הם צריכים להשקיע מאוד בטווחים הקצרים, אבל ככל שהגבולות בין מדיה, קומרס ובידור מטשטשים זה בעצם הזמן להפסיק לחלק את הטווח הקצר עם הארוך וממש לנסות להבין איך בונים מותגים שרידים ומצד שני איך מקנוורטים בדיוק באותו זמן.

זה גורם למותגים כמו יוניליוור להשקיע בשיטות חדשות מבחנה שיווקית כמו- העצמת המדיה הקמעונאית, פלטפורמות סטרימינג, ומשפיענים/ קריאטורים.

בכל אחת מהפלטפורמות הללו יוניליוור חושבת גם על הצד של המכירות אבל לא פחות חשוב על הצד שנל בניית המותג ושימור המותג מתוך אותם שלושת עקרונות שדיברתי עליהם בתחילת הרשומה.

שימוש במשפיענים, קריאטורים למשל מכריח את המותג לחשוב איך ליצור לתוך התרבות ולהתחבר אליה, להיות חלק ממנה ולבחון את עצמו מול מה שאנישם אומרים, עושים ומדברים.

זה היה החלק הראשון מהסשן של יוניליוור, פוסט נוסף יתפרסם בקרוב שבו ספציפית אתמקד במקרה של דאב וכיצד המותג בונה את עצמו מתפיסה הוליסטית עם אחריות על האקו סיסטם כולו.


מוצר חדש!!! שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! אני מקבלת עשרות פניות בחודש, ובמהלך החודשים האחרונים מאות פניות לגבי GPT, מידג’רני ועוד. החלטתי לקחת את הפניות הללו ולהפוך אותן לערך! בגישה שלי בחרתי להסתכל על הכלים החדשים בשתי פרספקטיבות: הראשונה, אלו כלי פרודוקטיביות, אם יודעים להשתמש בהם נכון! השנייה– והיא החשובה בעיני, יצרתי מתודולוגיה יחודית שנועדה לעזור לכם- להשתמש בכלים הללו בתהליכי חדשנות ולייצר מהם ערך רב מאוד! גם בפרודוקטיביות, גם בקריאטיביות, ביצירת משאב חדש באמצעות הכלים, חיזוק ויצור שרירים חדשים. למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.