Cannes Lions Prediction 2023

קבלו רשומה ראשונה בסדרה. ובה ריכוז של כמה מהלכים מדליקים ביותר שיהיו השנה כחלק מהתחרות של הפרסים בפסטיבל הקריאטיב בקאן. לכל קייס אצרף את הסרטון וגם הסבר קטן. אלו המהלכים שהסבירות הגבוהה היא שיזכו לפרסים הגבוהים ביותר. אזהרת מסע, זה רק הפוסט הראשון בנושא- ובטוח שאציף כאן עוד מלא מלא מלא מהלכים מדהימים.

המהלך הראשון. זה אולי אחד מהמהלכים המדהימים ביותר שאני נתקלתי בהם! חלק מהחקלאים בצפון קולומביה התקשו מאוד במהלך המגפה, היבול שלהם לא נמכר והם נכנסו לבעיות כלכליות, בית הבירה של AB Inbev, Bavaria Brewery, שהוא אחד מהמותגים ובתי הבירה הגדולים ביותר בעולם- החליט ללכת עם החקלאים ולבנות יחד מוצר ומותג בירה חדש מבוסס היבול של החקלאים מצמח הקסאווה שגדל היטב באזור, המהלך מהווה דוגמא מעולה לכלכלה מעגלית בהתהוותה- החקלאים צריכים למכור את היצור החקלאי שלהם, חברת הבירה הגדולה משקיעה בחומר הגלם ומייצרת ממנו מוצר ומותג חדש- היא מצליחה למכור את הבירה כ”בסט סלר” וכולם למעשה מרוויחים מכך.

המהלך השני. החברה הניו-זילנדית Skinny, ידועה כאחת שיש לה היסטוריה של פרסומות לא רגילות ויעילות,המאמץ האחרון של המותג ממשיך באותו קו שונה שמאפיין אותה, כאשר Skinny מגייסת אזרחים רגילים מניו זילנד להמליץ על שירותיה החסכוניים. מסע הפרסום שעונה לשם- ‘Phone It In’ של החברה שיחק עם הרעיון שהיא מוכנה ללכת מאוד רחוק ובכך להצליח להפחית את העלויות של הפצת המסר והמדיה. היא עושה זאת על ידי השגת קריינים לפרסומות הרדיו שלה מתוך הקהל של הצרכנים. הצרכנים הופכים להיות לאלו שמהדהדים את המסר ומקבלים חשיפה בשטחי הפרסום של החברה ומחיר טוב יותר. הגישה המתחכמת של Skinny הניבה תוצאות, עם עלייה של 34% בהרשמה לרשת.

המהלך השלישי. פשוט מדהים! Kinokuniya, הספרייה הגדולה ביותר באיחוד האמירויות, נתקלה בירידה במכירות משנה לשנה מכיוון שהאנשים פשוט קראו פחות. הפתרון של Saatchi & Saatchi היה להציג לאנשים שהתירוץ המועדף שלהם לא לקרוא – חוסר בזמן – הוא רק תירוץ. הסוכנות עבדה עם נתונים על כמות הזמן שאנשים באזור מבלים בממוצע באינסטגרם, פייסבוק וטיקטוק, ואז יצרה מודעות שהן שלטים באזורים מרכזיים שהראו להם כמה ספרים הם היו יכולים לקרוא במהלך שנה אם היו מבלים את הזמן הזה בקריאה במקום בגלילה.

המהלך הרביעי. במקום לנסות להכניס את עצמה לעולם הווירטואלי, פפסי הפכה את League of Legends לחיים על ידי לקיחת שתי דמויות ישירות מתוך המשחק שהיו להם סקינים בעלי ערך מזון מהיר ויצרה מסעדות משלוחים בשבילם- פיצה ועוף מטוגן. הגיימרים יכלו אז להזמין את המזון הזה (שכלל פפסי) דרך אפליקציה למשלוחים. המהלך מדגים כמה פפסי מבינה טוב את הגיימרים ואיך, כאשר מנסים לגשת לגיימרים, אין צורך להיות חלק מהמשחק עצמו אלא להתחבר אליהם מתוך מה שהם אוהבים.

המהלך החמישי. כשיבוא הליים לסין נפגע מהקורונה, מותג הבירה שבבעלות AB InBev שיתף פעולה עם הרשויות המקומיות לאיתור אזורים במחוז סצ’ואן שבהם ניתן לאמן חקלאים מהשכבות הנמוכות לגדל ליים בעצמם. מותג הבירה קורונה אז מכר את הליים הנוספים לצד הבירות ומסר את הרווחים מהליים חזרה לחקלאים. במהלך שנה אחת, נקטפו כמיליון ליים נוספים, מה שהגביר את ההכנסה לנפש של החקלאים שגידלו ליים ב-21%.  זהו ללא ספק סוג החשיבה החדשה שיתפוס את תשומת לב השופטים בקאן השנה! בעיות של שרשראות אספקה ממשיכות להתרחש לאורך 2023, אנחנו זקוקים לתגובות יצירתיות יותר לבעיות לוגיסטיות, שבהן מותגים מצליחים להפוך בעיות להזדמנויות לבניית מותג ותוצאות מכירה. יותר מכך, היוזמה הזו מדברת לעקרון מהותי בזהות של קורונה- שים פרוסת ליים בגרון בקבוק קורונה הוא ריטואל מוכר שהופך את המותג לייחודי.

המהלך השישי. לאחר שזכתה בפרס הגדול של שנה שעברה בקאן על פרויקט “בית אחד להצלת רבים”, Suncorp Insurance, חברת הביטוח האוסטרלית החליטה להעלות את הרף היצירתי ולהפיק משהו מרהיב יותר! “Resilience Road” “בית אחד להצלת רבים” היה תכנית לבתים אוסטרליים עתידיים, שנוצרו כדי לעמוד מול מזג האוויר הקיצוני של המדינה – מבוסס על ההבנה ש-97% ממימון האסונות משמש לתיקונים/שיקום, ורק 3% למניעה/עמידות. השלב השני של המסע החיל את העקרונות והלמידות מהאב-טיפוס של בית אחד לשדרוג בתים אמיתיים בקווינסלנד בדרך מפגיעה לאירועי מזג אוויר מהרסים. הרחוב שונה לשם- “Resilience Road” ומהווה מודל לחיקוי לסוג של “רפואה מונעת” עבור הנדל”ן הפרטי של האנשים.

המהלך השביעי. אפל בסרטון עוצר נשימה מראה כיצד הטכנולוגיה הופכת להיות לכלי מעורר השראה ומשמעותי בחיים של האנשים! היכולת של אנשים עם מוגבלויות להיות בנגישות אל הדברים הכי פשוטים אבל הכי חשובים בחיים באמצעות סירי- פשוט נפלא!

המהלך השמיני. סרט 60 שניות של מקדונלד’ס בבריטניה, שמתאר אישת עבודה אשר מארגנת את כל המשרד למשלחת צהריים לקשתות הזהב של מקדונלד’ס, זו יצירה מדהימה בעיני. הדבר המדהים במיוחד בפרסומת הזו הוא אופן בו היא מצליחה להיות מודעה בלתי נשכחת של מקדונלד’ס ללא הצגת מזון המותג, המסעדות שלו או נכסים חזותיים אחרים- זה גם קייס מעולה שמראה כיצד נראית אסטרטגיה יצירתית ל’תובנות קהל’- התובנה היא שהזמנות לאכול מקדונלד’ס לעיתים נעשות ללא מילים- כמו שימוש באימוג’י, או במקרה זה, עם הרמת גבה עליזה– הגבות הופכות להיות לקשתות המפורסמות של המותג ויוצרות את המובמנט המדהים הזה.


***לכל מי שרוצה להבין טוב יותר איך לעשות את קפיצת המדרגה הבאה בעסק*** סדנת חדשנות תפורה על פי מידה לארגון- המוצר המשמעותי אותו אני משווקת בחודשים האחרונים. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.

בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.