Foursquare 4 Businesses

 

מאוד מטרידה אותי העובדה שעסקים בארץ לא למדו את הפוטנציאל בשימוש במדיה זו, ועל כן החלטתי להעניק לכם ברשומה הזו כמה תובנות ורעיונות בנושא. גילוי נאות: אני לא נוהגת לבזבז את זמני על מה שלא עובד, אלא שמתי לי למטרה להביא לידיעתכם רק אותם דברים מבוססים שאכן יעבדו בְּעֵת השימוש במדיה הזו, וימקסמו את המפגש שלכם עם הגולשים והלקוחות לטובת העסקים שלכם.

אנשים, שימו לב ! לקוחות עושים צ’ק אין לעסקים שלכם ! מה שהכי מדהים אותי בסיפור הצ’ק אינים, הוא חוסר המודעות של העסקים לעובדה שלקוחות שלהם עושים להם שירות שיווקי – פותחים את המקום עבורם, מציינים שהם במקום, מחליפים דעות, מוסיפים ביקורות והמלצות בעוד שהעסק אפילו לא יודע על קיום ההתרחשות ועל העובדה שמישהו מדבר עליו. ברמה הבסיסית ביותר עסקים צריכים להיות מודעים לנושא ולהתייחס למעורבות הגולשים. עצם העובדה שתיתווַדעוּ לְמה שאומרים אוֹדוֹתֵיכם וכמה פעמים צוין שנכנסו לעסק שלכם, היא לבדה יכולה לעזור לכם בקליטת הצרכים של הלקוחות שלכם ובהבנת ההרגלים שלהם.

לפתוח אירוע | על מנת שתוכלו לייצר קשר מסחרי עסקי בין הצ’ק אינים של הלקוחות שלכם לבין העסק שלכם – עליכם להיות בקונטרול תמידי על המקום שלכם ולנהל סביבו אינטראקציה חייה. פורסקאוור מאפשרים לכם לעשות זאת באמצעות כלי ניהול מאוד פשוטם שמסמיכים אתכם לקיים פעילות ולהציע סביבה הצעות ערך. הם גם ממש עוזרים לכם לנהל את הפעילות מנקודת המבט של המידור לסעיפים: סוג הצעת הערך, פתיחת קמפיין ויצירת הטבה – למשל ניהול קמפיין תְלוי-זמן על ציר השנה. כמו כן בניהול השיווק של המהלך מול העובדים על מנת שיהיו מחוברים ובה בָּעֵת מול הקהל הרחב על מנת שייחשף למהלך. בכדי שתוכלו לעשות זאת אתם צריכים לקשר את המקום שלכם לVenue שאותו תצטרכו ליצור בלינק הבא : Link. קחו בחשבון שישנן שתי דרכים להשיג את מועד פתיחת “האירוע” – הראשונה לחכות עשרה ימים אחרי ההרשמה עד שפורסקאוור יחזירו לכם תשובה חיובית ויאקטבו למענכם את המהלך. השנייה – לשלם לרשת 10 דולר ובכך למעשה לקבל אישור מיידי על פתיחת האירוע והתקדמות בפעילות שלכםם. 

הטבה מיוחדת | קמפיין | אחרי שפתחתם אירוע תוכלו לשייך אליו הטבה ייחודית אותה אתם מעניקים לאותם אנשים שעושים צ’ק אין למקום שלכם. קחו בחשבון שפורסקאוור בחוכמה רבה מתדרכים אתכם בסוג ההטבות ובדרך בה אתם יכולים לנהל את המהלך שלכם. הם מחלקים למעשה את הפעילות למספר אפשרויות : על בסיס צ’ק אין, על בסיס חברים, על בסיס נאמנות ועוד… צירפתי לכם במסך הבא את האינפורמציה אותה תקבלו כשתרצו לאקטב מהלך. תוכלו להיחשף למלוֹא האפשרויות בLink.

קמפיין | המערכת המתוחכמת של פורסקאוור – מובילה אתכם לפתיחת קמפיין שמאפשר לכם להיות בקונטרול על הפעילות מתאריך מסוים עד לתאריך הבא. כמו כן, יש לכם אפשרות לקבוע מראש איך גולשים שעושים צ’ק אין לעסק שלכם יקבלו את ההטבה – על סמך מספר הצ’ק אינים שלהם, מספר הפעמים שנכנסו וכיוצא באלה…

איך נראה מבצע ? למעשה, בסופו של דבר מבצע ייראה כך – אתם צריכים לקחת בחשבון שתוכלו להוסיף למבצע פרטים, תמונות, תוכן המשכי ועוד. מי שיחפש מקום בפורסקאוור על מנת לעשות צ’ק אין יקבל בתוצאת החיפוש שלו באופן מובלט מקומות שצוינו במפורש כמצויים תחת תקופת מבצע.

צירפתי לכם צילום מסך של המבצע הפיקטיבי שפתחתי לצורך כתיבת הפוסט.

סטטיסטיקות וניהול הקמפיין | בתוך המערכת של פורסקאוור יש לכם אפשרות לנהל את המבצע ולראות למעשה את שלבי התקדמותו. מידע זה יכול לעזור לכם גם ברמת הניהול “המקומי” של הצעת הערך שלכם אבל מצד שני גם בהבנה יותר מעמיקה של הקהל שלכם והרגלי הצריכה שלו.

ראש העיר |  יש המון הזדמנויות בפורסקאוור שמאפשרות לכם לחזק את המגע עם קהל נאמן. קהלכם הנאמן ביותר הוא זה ש”נלחם” על ראשות העיר של המקום שלכם. כל מי שנכנס באופן עקבי לעסק שלכם ועושה צ’ק אין בפרקי זמן קצרים בין האחד למשנהו יכול למעשה להיעשות לראש העיר של המקום שלכם. עובדה זו הופכת אותו מן הסתם לבעל עניין גדול – ואם תחשבו על כך היטב הוא מתפקד כאיש השיווק והמכירות שלכם. במתחם שלי למשל קיבלתי באדג’ים של ראשות העיר של קפה הלוי, וטאפס בנמל – ומתברר כי עצם העובדה שאני ראש עיר מתוקשרת בעמוד הFacebook שלי – כולל מול המעגלים שעוקבים אחרי בפורסקאוור. כשגרירה כה נאמנה אני הופכת באופן טבעי לממליצה על המקום ובכך אני למעשה מְתַפקדת כמעין שותפה לאינטרס של בעל העסק.

בעל עסק שיבין לַאֲשוּרה את העוצמה הזו – כלומר ידע לנטר את ראשי העיר במרחב העסקים שלו ולתגמל אותם על כך – יעשה בעצם מהלך אמיתי של סינרגיה שבזכותה הלקוח הנאמן נעשה לנאמן כפליים ! הזדמנות שחשוב לא לתת לה לחמוק מעינינו וראוי להשתמש בה בחוכמה.

לסיכום. זוהי זירה מיוחדת שאני מתכוונת להמשיך ולחקור כדי להתוודע למלוא העוצמות שלה ולהביא לכאן תובנות ואמירות שיעזרו לכם לחבר בין הדיגיטל לפיזיקל. אין ספק שמי שימצא את דרכו בזירה יוכל גם לנצל בתבונה את ההזדמנות שניקרתה לפניו ומתקיימת לו למעשה כבר עכשיו מתחת לאף !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.