Macy’s & The Conversation

יש מותגים שיכולים ללמד אותנו דבר או שניים על יצירת מעורבות עם קהלים רלוונטיים, ואם אתם רוצים להיות במגרש המשחקים הזה ולהרוויח מתקשורת בלתי אמצעית, ישירה ומייצרת נאמנות- אתם חיבים לחשוב טיפה, אבל טיפה אחרת ולנסות לבנות אסטרטגיות פעילות שמתאימה את המסרים של המותג שלכם אל הקהילה שאיתה אתם רוצים לפתח מערכת יחסים. מותג כזה הינו- Macy’s, שבהחלט מבין את המשימה כפי שתוארה, מקפיד למלא אותה ורושם לא מעט הצלחות שמתוקשרות ללא הרף בכל המדיות האפשריות (מזה לבד הוא משיג קמפייניםלא מבוטלים בכלל). הפוסט הזה יתן לכם סקירה קטנה על המותג ועל העשייה שלו, תוך התמקדות במהלך מסויים- פשוט, חכם וייחודי , שמייצר תקשורת עם הגולשים בTwitter.

Macy’s מצעידה קדימה בגבורה את גישת המולטי צ’אנלס והמולטי סקרין היא בוחנת ללא הרף איך כל נקודת מגע מייצרת מעורבות בשטח עצמו, על מנת “לחוש את הדופק” ולהיות הרבה יותר קרובה אל הלקוחות. ככל שהעולם מתפתח יותר בתחום המובייל, כך המכשיר משחק תפקיד משמעותי ביותר במהלכי החברה, ומתפקד כפסיליטייטור שמתיישר עם האסטרטגיה שלה. המובייל מאפשר מבחינתה נגיעה בלקוחות על בסיס של always-on- דרכו היא יכולה להפוך את הנגיעה לאלמנט שפועל בסושייל כשהכל למעשה קורה במכשיר של הלקוח, כולל משך הזמן שהלקוח נמצא בחנות עצמה.

החברה מודעת למצב האקטואלי של השוק, ולחדירה ההולכת והגדלה של המוביילבמיוחד בשימוש במובייל בתוך החנות עצמה, בזכות ההסתכלות על מנהגי הצריכה בשטח. מנהלי החברה בוחנים את הPath to Purchase של הלקוחות, ולטענתם של הלקוחות הם מחפשים במובייל בעיקר מחירים, וכן המלצות על מוצרים. אכן, דרך המעקב אחר התנהגות הלקוחות- החברה מבינה יותר את הצרכים שלהם. הטכנולוגיות שמשתכללות מאפשרות לאנשי השיווק לייצר בידול וחווית לקוח שונה שהרי הלקוחות מאמצים את הטכנולוגיות החדשות ומשנים את התנהגותם חדשות לבקרים. וזו הדרך המוצלחת מבחינתם של בעלי המותג- הם מרגישים חובה לאמץ את השינוי הזה ולמשוך אותו למגרש שלהם לטובתם. אין ספק שמייסיס הצליחה לאמץ את השינויים הללו : על ידי אתר מובייל, אפליקציות, קיו אר קוד בחנויות, אוגמנטד ריאלטי ותוכניות של SMS.

מיסיס בנתה במהלך השנים אסטרטגיה של Mobile-First Mentality קמעונאים חזקים שקלטו את השינוי בהתנהגות הצרכנים, מבינים את הפער שעלול להיווצר כשהצרכן כביכול “גָבַר” עליהם במירוץ לקידמה, ולאור זאת הם חושבים מהר ומדביקים אותו על ידי פתרונות חכמים. אחד הדברים שמייסיס זיהתה הינו הצורך של הלקוחות בקבלת עזרה ממומחים-  והיא חיברה את הצורך לרציונאל תוך התייחסות לתפנית שלקוחות עושים אל המדיה החדשה שנוצרה במובייל. כך היא פתחה ערוץ מומחה בTwitter שמספק לגולשים מקום לשאול שאלות ולקבל טיפים איכותיים. במקרה זה היא עשתה את המהלך עם גורו לאופנה בשם- Clinton Kelly אליו הגולשים יכולים לפנות ולקבל עצות והדרכה בכל מה שקשור לאופנה. הרעיון ניקרא #HelpMeClinton- ועל השיחה שמתקיימת בTwitter יש למייסיס צוות של מודריטורים שמקשיבים לשיחה, מגיבים לה תוך מתן מענה לשאלות שעלו, ומחפשים איך למנף אותה למכירות. בעיני , התפישה של מייסיס שמחברת את המקום בו הצרכנים שלהם נמצאים לידע ולמומחיות, וכמו כן התאמת החוויה לצרכים החדשים- זהו מתכון מנצח להצלחה עסקית ועל כך שאפו !

צירפתי לכם את הסרטון שמציג את המהלך בטוויטר – ממליצה לכם בחום לראות, ללמוד ולעבור לפסים של תקשורת אנושית ישירה , אמיתית עם ערך ותועלת מוכחים !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.