Brands Using Instagram Video

מתקבל הרושם שעכשיו יותר מאי פעם אנחנו עובדים עבור מארק צוקברג. בכל פעם הוא מייצר עבורנו חדשנות וכולנו רצים להתנסות בה. בתוך “ריצת האמוק” הזו קורים דברים טובים וגם פחות טובים, ואישית אני מחזיקה בנקודת מבט החיובית ומשתדלת להראות לכם שוב ושוב מה כדאי ומה נכון בחידושים הללו. פוסט זה יוקדש לעשרה מותגים שעובדים עם כלי הוידיאו החדש של אינסטגרם ויברר מה הם עושים בכיוון הטוב ומה ניתן ללמוד מהם- בתקווה שדרך הדוגמאות תהיה לכם אחיזה בשיטות הראשוניות של פרקטיקה נכונה לעבודה. אעבור אתכם על כל מותג בכמה מילים שיתארו מה הוא עושה ומה ניתן לקחת מהעשייה. כמו כן צירפתי לכם סרטון לדוגמא על כל אחד ואחד.

Red Vines | מותג של יצרן ממתקים, המוטו שלו באינסטגרם הוא “להפוך כל יום למתוק יותר- לא משנה איפה אתם נמצאים”. השימוש של המותג הזה בכלי הסרטונים באינסטגרם כעיקרון שעומד מאחורי האמירה הזו מתגלם בכך שהם למעשה ליהקו בסרטון הבא כמה דמויות במצבים שונים בהם המותג משתלב בחיים האמיתיים שלנו- ואכן, הכל מוצג בפשטות וב15 שניות בלבד.

Charity Water | עמותה השייכת לסקוט הריסון- שמטרתה להביא מים טובים למקומות שונים בעולם בהם הובחנה בעיית מים קיצונית. השימוש במקרה זה בסרטון באינסטגרם נועד להצביע על המרחק העצום בין הטריוויאליות של צריכת המים בעולם המערבי, בלחיצת ברז פשוטה- ובין המציאות הקשה במקומות בהם המים לא טריוויאליים כלל. זוהי דרך מצויינת להציג סיפור חזק בזמן מועט, התמונה או יותר נכון הוידיאו מעביר לנו בצורה קולעת את המסר הכל כך אבסורדי הזה.

Jenis Ice Creams | חברה מגניבה שמייצרת גלידה. החזון המוצהר שלה- לייצר גלידה ממוצרים משובחים. והנה היא לוקחת את האמירה הזו ובסרטון של 15 שניות מדגימה לנו במפורט איך המהלך נעשה בפועל. בעולם הסחר בו מקובל שהצרכן מושפע מאיכות החומרים וטורח לברר מה מקורם של המוצרים שהוא רוכש אצל החברה- ממה הם עשויים ומה עומד מאחורי כל מוצר- אין ספק שזו דוגמא מרהיבה (אף כי צנועה) שמדגימה בפשטות את האמירה המוצהרת דרך המדיה.

Lululemon | חברה שמייצרת מותגי הלבשה לספורט, לפעילות גופנית כללית וליוגה. תחת המוטו- “תראו ותספרו, החיים קצרים ולכן צריך לרוץ איתם”. הוידיאו למעשה מדגים מרחבים שונים בהם אנו יכולים לעשות יוגה ולאחר מכן לספר לחברים שלנו על החוויה שעברנו. דרך מצוינת ואותנטית להראות איך המותג משתלב בחיי האנשים באופן טבעי.

Maybelline | מותג מוצרי טיפוח שבחר לספר סיפור אחר בסרטון האינסטגרמי שלו. הוא בוחר שעה מיוחדת ביום : Happy hour ומחבר בינה לבין המותג, כשהוא מציג אותו לאור הנתונים האקטואליים,דהיינו מתואם אל הזמן שלך, אחרי העבודה, כדרך שלנו לפנק את עצמנו בניו יורק. אין ספק שסיפור זה משדר משהו רגוע, מושך- ולדעתי יש פה גם מעין רמז קטן על הכדאיות הכלכלית הטמונה במסר. 

Burberry | מותג האופנה היוקרתי נוהג כהרגלו והפעם הוא מפצח בחוכמה את המדיה (גם הישנה וגם החדשה). פה הוא מספק לנו הצצה אל מאחורי הקלעים לפרטי האירוע שנושאו תצוגת אופנה לגברים. זהו הקו המנחה של המותג- הוא מחפש לחבר בין האיכותיות והיוקרתיות שמוקרנים מהמוניטין שלו לבין קהל הגולשים בהעברת מסרים אותנטיים ונגישים- זאת על מנת שכולנו נרגיש שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו : ברברי משלנו.

American Eagle | מותגי אופנה וסרטונים באינסטגרם מסתדרים יפה ממש כמו כפפה ליד. כאן מקבלים דוגמא טובה להעברת המסר שעיקרו-  מבחר רחב, הרבה סגנונות, קונספט שמתאים לכולם מטעם מותג האופנה אמריקן איגלס. יופי של פרפורמנס  !

AOL | גם למדיה יש מה לחפש במרחבי המדיה החדשה. לטעמי זו אחת ההברקות לגבי השימוש בסרטוני וידיאו של אינסטגרם – מותג המדיה AOL מדגים דרך אקססוריז את עולמות התוכן שאתם מוזמנים לפגוש באתר, ומה תוכלו לקרוא. אין מלים לתאר כמה שזה מבריק  ! 

Kate Spade’s Unboxing | עוד מותג אופנה המלוּוֶה באקססוריז ואשר עובד בצורה מקסימה בניצול המדיה ומשתמש ביכולותיהן של המדיה החדשה והדיגיטל כדי להעצים את הסיפור שלו ! בסרטון הקצר שלהם באינסגרם הם מעוניינים להעביר את התחושה הנעימה שמתקבלת בהזמנת פריטים און ליין וכן דואגים להמחיש איך הם נראים כשמקבלים אותם אופ ליין- פשוט וחכם! 

מילת סיכום – מקווה שנהניתם מהסרטונים הקצרים שאימבדתי לכם כאן משלל חידושי האינסטגרם, ועוד יותר מקווה שאתם מתכוונים להתניע את המנועים ולהתחיל לעבוד בזה. חישבו כמו פאבלישרז-  איך תשכילו לחבר את המותג שלכם לפעילות החיים השוטפת, ואיך תתאימו את כלי האינסטגרם המצויידים ביכולת החדשה של הוידיאו למנוע עסקי שמספר עליכם סיפורים קצרים בהקשר של המציאות האקטואלית של הגולשים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.