Cannes Lions 2015 | Re: Imagining The Four P’S

cannes 2015

אני ממשיכה לפרסם עבורכם את הפלייליסט של הפוסטים מפסטיבל הקריאטיב והיצירתיות בקאן-Cannes Lions 2015, סדרת תכנים הכוללת חלק מהתובנות, הארות- דוברים מעניינים וקייסים חשובים. הפעם, הפוסט יתמקד בנושא חשוב והוא : האם אנחנו בעידן שבו צריך להגדיר מחדש את כל ארבעת הP שאנחנו מכירים כל כך טוב ומה הן הסיבות לכך.

החומר ברשומה מושתת על הרצאה אותה העביר David Shing מAOL- וחשוב שתחשפו למסרים שלו בתוספת תובנות והארות משלי. למי שרוצה לקרוא את סדרת הפוסטים המלאה של הכנס ניתן להכנס ללינק הבא : Cannes Lions 2015.

P13

העולם שלנו עובר שיבוש-Disruptionוזה קורה בשני מקומות עיקריים : עסקים וטכנולוגיה ! וזו תקופה בה : קריאטיביות, טכנולוגיה וקוד משפיעים ומושפעים מהתרבות.

היו תקופות בהן לא היה קוד, היו חדשנויות כמו ווקמן שלא ניתן היה להרחיב אותן ולעשות איתן יותר, הן אמנם השפיעו על החברה מקצה לקצה- אבל ההבדל הוא שבאמצעות ההתרחבות של הטכנולוגיה והאפשרות להתפתח על גבי הקוד ניתן לייצר הלכה למעשה חדשנות משבשת דרך ובאמצעות טכנולוגיה- ועל ידי כך להוסיף שכבה חדשה שמאפשרת את הרעיון לבניית עסקים חדשים.

למרות ההתפרצות של הטכנולוגיה והעובדה שהיא “אוכלת את העולם” משמעותי להבין כי על מנת לייצר חדשנות איכותית צריך לייצר שיבוש בתוך העסק, ולא להתמקד רק בטכנולוגיה- אנחנו בעידן בו אנחנו צריכים להפסיק לדבר על-Innovation ולהתחיל ולדבר על : Invention- המצאתיות של העסק מחדש.

Invention מהווה את החדש החדש וישנן מלא דוגמאות שכולנו מכירים ששינו את פני העסק והפכו מהקצה לקצה וורטיקלים שלמים בתעשיה- בשל העובדה שהמודלים החדשים המציאו את העסק בדרך אחרת.

כמובן שהעובדה הזו נחה על היכולת לייצר תשתית באמצעות הטכנולוגיה אבל לא רק- החשיבה באופן טבעי על פיתוחים ויזמויות כמו-Airbnb וUber- משנה בתכלית גם את הרעיון שיושב בבסיס התעשייה. הערך האמיתי מKickstarter למשל לא נמצא דווקא ביזמים שמצליחים לגייס כסף באמצעות הטכנולוגיה, הוא נמצא דווקא בעובדה שאנשים מתחילים לייצר קשרים- ולהיות חלק ממשהו גדול אליו הם מחוברים, מקהילה שמלהיבה את החיים ומספקת להם גוון וצבע יחודי.

P12

ישנם ארבעה P מסורתיים :  מחיר, מוצר, קידום, ומיקום, והם שרתו אותנו שנים רבות- אבל כיום הרעיון של הP’S גם הוא צריך להשתנות- לאור העובדה שחשוב להתמקד בעוגנים חדשים שמעצבים את פני העסק- כי הצרכנים משתנים ומקבלים החלטות צריכה באופן שונה לגמרי.

P11

אלו למשל יכולים להיות ארבעת הP’S החדשים : 

Platformכי אנשים באופן מובהק יוצרים נאמנות לפלטפורמות. (למי שרוצה לקרוא לעומק בנושא פלטפורמות רצ”ב-Link).

Pedigreeאילן היוחסין של המותג- היחוס שלו, וכיצד למעשה הוא יוצר ארכיטקטורה חכמה במרחב הפיזי והדיגיטלי, כמו כן איזה ערך המותג משאיר על החברה.

Performance חשוב להבין שכל חברה שבונה את עצמה ואת העסק שלה במרחב האפשרויות הנוכחי צריכה “לחשב מסלול מחדש”- ולבנות פאנלים חכמים שמוגדרים “מהשראה למכירה”.

ואולי הP החשוב מכולם-Partnership, מי הם הגופים איתם אנחנו משתפים פעולה, וכיצד אנחנו קובעים את הטון במערכות היחסים שלנו מול הצרכנים ככזה שהופך להיות דיאלוגי, דו כיווני ומושתת על מערכות יחסים ארוכות טווח.

אלו הקומפוננטים שמגדירים את המוד של השיבוש והחדשנות של העידן הנוכחי.

P10

זה הזמן לאמץ פרספקטיבה חדשה על המציאות החדשה בה אנחנו חיים– לבדוק מה קורה שם בחוץ ולבחון כיצד הדברים משתנים בפועל. קשה מאוד לקבל היום את שימת הלב של האנשים כי הם מוצפים בהמון מידע ונמצאים באופן תמידי תחת ההרגשה של FOMO– יש לנו רק 24 שעות ביום ומה שנבחר לראות או לצרוך זו בחירה הלכה למעשה.

לכן, חשוב לשנות את הMode of Operation- בעבר הינו עובדים בשיטה של מודעות גדולות- ומעט תוכן, אבל כיום הכל התהפך- ולמעשה יש הרבה מאוד תוכן ומעט מודעות- וצריך לקחת בחשבון ש-70 אחוז מהאנשים מעדיפים לקרוא על מותג מלקבל ממנו מסרים פרסומיים, תחשבו כמה זה חזק אם אנחנו קוראים על המותג, הוא יוצר אצלנו סקרנות ובאופן טבעי אנחנו מחפשים לדעת עליו יותר- כוח ההשפעה הזה הופך להיות לערך עליון ומשמעותי, והנפח הסגולי שלו על הערך של המותג ועל שורת המכירה- עצום.

P14

למרות שכולם חושבים שמדובר בדור ה-Meלמעשה זו טעות, אנחנו נמצאים בעידן בו יותר ויותר אנשים דווקא עונים להגדרה של דור הWe- אנחנו כבר לא צריכים להתעסק בפופולאריות, חשוב לייצר קשר עם משפיענים עם- אדבוקט, כי בתנאים החדשים של דור הWe- ישנן השפעות גדולות של היחיד על הקהילה ועל המעגל בו הוא חי, עליו הוא משפיע.

P8

ההתנהגות של האנשים במובייל צריכה להכתיב את הדרך בה אנחנו פועלים 88 אחוז ממה שאנשים עושים במובייל מונע על ידי אפליקציות- ויוטיליטי מהווים עמוד שדרה משמעותי ליצירת קשר ארוך טווח ואיכותי מול משתמשים- זה אומר שהאנשים שמשתמשים ביוטיליטי שלכם הופכים להיות ה”פאוור יוזר”- של המותג.

P7

ההשפעות על שימוש ביוטיליטי עבור מותג עצומותשכן התפיסה של השיווק והפרסום צריכה להשתנות, אנחנו זזים מתפיסה של Awareness לתפיסה הרבה יותר משמעותית וחזקה של-Advocacy- שיווק מפה לפה וP2P.

P6

התפיסה הפרוגרמטית והחשיבה על פרפורמנס לא מחליפה את הקריאטיבלהפך, היא מעצימה אותו- כי בקריאטיב הכל מושתת על insights- והיכולות של הטכנולוגיה לכוון אותנו לתובנות הנכונות מאפשרות לנו הלכה למעשה לדייק את המהלכים הפרסומים שיווקים שלנו, ולספק את המסר הנכון בזמן הנכון ובכך לפתח קהילת אדבוקטס אמיתית.

העובדה שנוכל באמת לייצר את המסר הנכון- יגרום לשיבוש ולחדשנות האמיתית כי הוא יספק לאנשי השיווק את הכוח לעשות סקייל אמיתי ומדויק למדיה.

P5

הכוח של הפלטפורמה בשילוב עם הדטה והטכנולוגיותמאפשר לנו לחבר הלכה למעשה את הקוטביות בין המדע לאמנות.

P4

תחשבו על כך- שהמסע של הלקוח משתנה הוא מלא ברגעים Moments ואם נדע לעצב את הנוכחות של המותג ברגעים הללו נוכל להבטיח סיפור קריאטיבי ומרגש שנוגע בדיוק בצורך אמיתי. הכל תלוי ביכולת של המותג לייצר תוכן רלוונטי- בהגשה משתנה שחייבת להיות רלוונטית, לאנשים לא אכפת אם התוכן מוגש מטעם המותג, הם אגנוסטים לנושא- כל עוד הוא מספק עבורכם ערך אמיתי, למעשה 61 אחוז מהצרכנים מעדיפים תוכן איכותי מטעם המותג בשל העובדה שהם תופסים את החברה כמומחית בתחומה וסומכים עליה.

חשוב לדעת לייצר אינטגרציה של המותג לחוויה הנכונה, חשיבה כזו עוזרת באופן מובהק לייצר תוצאות ומכירות.

P3

מילת סיכוםהסדרה הזו של הפוסטים שמסכמת את הפסטיבל גורמת לי לחשוב הלכה למעשה על הכל מחדש, לבחון- לנסות להתעמק ולהבין ולוודא שאכן אני מבינה את המסרים מטמיעה אותם ויודעת בפועל לחדש מערכות ולפעול אחרת. כולי תקווה שהתהליך הזה והמסע שאני לוקחת אתכם איתי יד ביד גורם לכם לראקציה דומה, ומשביח את הדרך בה אתם מסתכלים על החיים ועל האתגרים העומדים לפתחנו בתקופה הנוכחית.

זו תקופה מרגשת, מלאה בחלומות והכי חשוב מאופיינת כנקודת תפנית בה כפי שכבר אמרתי צריך To Re: Imagining, אפילו את הP הקדושים ואני מצידי מבטיחה להמשיך ולעדכן אתכם בתובנות משמעותיות מקאן בבלוג שלי בתקופה הקרובה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.