Cannes Lions 2015 | Re:Imagining Digital Business & Relationship

cannes 2015

פוסט זה מהווה חלק מסדרת תכנים על פסטיבל הקריאטיב והיצירתיות בקאן Cannes Lions 2015, הכוללת חלק מהתובנות, הארות- דוברים מעניינים וקייסים חשובים. הפעם, הפוסט יתמקד בשאלה- “כיצד בונים עסקים דיגיטליים, ואיך התפיסה של עסק דיגיטלי יוצרת פלטפורמה חדשה ליצירת יחסים בכל שרשרת הערך” ?.

הרשומה מתמקדת בסשן משמעותי– אשר נוהל באמצעות מרק בניוף המנכ”ל של סיילספורס, בסשן שטחו את השאלה המורכבת הזו- כיצד השיווק משתנה, מה צריך לקרות בעתיד ? איך קובעים מה הם יחסים בעידן החדש וכל אלו גוזרים בעיני את השאלה המעניינת יותר- מה הם עסקים דיגיטלים. למי שרוצה לקרוא את סדרת הפוסטים המלאה של הכנס ניתן להכנס ללינק הבא : Cannes Lions 2015.

שיווק מסורתי ממשיך לעשות סגמנטציה, קטגוריזציה וסטריאוטיפיזציה של כולם- זאת על מנת להבין מי נמצא שם בחוץ ומה הם רוצים. אבל משהו קרה, אנשים לא רוצים להיות מקוטלגים ותחת קטגוריה שמישהו החליט עבורם. הדמוגרפיה כפי שאנחנו מכירים אותה מתפוגגת ! יש כיום שבעה מיליארד אנשים בעולם פלוס וכל אחד מאיתנו הוא סיפור אחר- אנשים, כל אדם ואדם הוא עולם שלם וכיום ישנה האפשרות (או שמתחילה להיווצר האופציה)- והיכולת לדבר עם כל אחד על בסיס אינדיוודואלי.

הגבולות של CRM מטשטשים– והטכנולוגיה סוף סוף תפסה את השעה ומאפשרת לחבר את הלקוחות כל אחד במסע שלו בדרך חדשה ומדהימה, זו תקשורת 1:1 וזו למעשה הדמוגרפיה החדשה.

SA1

Marc Benioff מ-Salesforce– מדבר על עך שישנו שיפט ענק בכל מה שקשור ל : מחשוב ענן, סושייל, דטה, מוביליטי ומידע כל אלו ישנו את הכל. כשמגיעים לקאן חושבים הרבה על שיווק וכיצד הוא ישתנה- אבל צריך להסתכל על העולם קצת יותר רחב ולראות מה קורה במקומות אחרים, למשל בעולם הרפואה וההתפתחות שלה ל-Precision Medicine.

הרעיון של-Precision Medicine  למעשה מכוון לכך שנוכל לקחת את הגנום שלנו, ואת המידע מהעבר שלנו- התיק הרפואי וכל מה שקשור אלינו באספקט הזה ולתפור על פי מידה, על פי הדטה שלנו את הטיפול הרפואי המדויק ביותר לנו באופן אישי. זה העתיד של הרפואה- רפואה 1:1 וכשחושבים על שיווק אפשר לעשות את אותו הדבר, גם העתיד של השיווק יהיה- Precision Marketing, הרעיון שנוכל לקחת מידע על הלקוחות ולייצר פתרונות שיווקים 1:1  לכל לקוח ולקוח.

הפתרון יהיה מבוסס על מי הם הלקוחות כולל פתרונות פרדיקטיבים- זו תהיה תפיסת עולם יציבה שנמצאת בכל מקום- ברשת, בעולם הפיזי, בחנות, בסושייל מדיה ועוד- וזה ישנה את הכל. כשעוברים ל-Precision Marketing הכל נסב סביב הלקוח והקשר אל הלקוח והתהליך מייצר עסקים חדשים : עסקים דיגיטליים.

SA2

המנכ”ל של קוקה קולה גרמניהUlrik Nehammer דיבר הרבה על כך שפעם היינו עסוקים בSingle Point היום הכל השתנה בכל הקשור לContact- השיווק הופך להיות לשירות, לחוויה.

במציאות של היום עברנו למוד של Multi Point Contact- והקונקשן צריך להיות בכל נקודה שיש בשרשרת בין אם אצל הנהג, סוחר, רצפת המכירה, ומכונת המשקאות- אלו המקומות שנוצר בהן מגע ישיר- וכל החוויות הללו נבנות אחת על השנייה, אם מסתכלים על הנקודות הללו בזמן אמת, זו הצורה היחידה שבאמת מצליחים להעצים את חווית הלקוח- ולעשות את הכל הרבה יותר מהר. מהירות זה הקרנסי החדש של העסק, עסקים שעובדים מהר באמצעות תשתיות מתאימות- מצליחים לייצר ביצועים וצמיחה הרבה יותר גבוהה, ולהיות מהיר קשור ביכולת לראות את כל האינפורמציה בזמן אמת.

SA3

Will i Am דיבר על כך שמרקטינג זה Old School– העתיד של השיווק אינו שיווק בכלל, העתיד של השיווק מסתמך על בניית קהילות ססטנביליות- ועל מנת שתוכלו לבנות באמת קהילה, צריך להיות קשר בין הדברים ותיאום- רצפת מידע בזמן אמת שיוצרת קונקשנים בין הדברים מאפשרת לייצר חיבוריות בין צרכים ואנשים.

SA4

אם נביט אל מאחורי הקלעים של קוקה קולה– ונתבונן דרך הסרטון המצורף לכם מתחת לפסקה הזו על העתיד של החברה, נוכל לראות שעסק שרוצה ליייצר אבולוציה- צריך לדעת לחבר את כל השרשרת- החיבוריות צריכה להתבצע באמצעות מערכת CRM חכמה אשר יודעת לנהל את העסק מכל מקום ומכל נקודה בהתבוננות על אותו מידע בדיוק. עסקים שנבנים כך מוקמים באופן טבעי כעסקים דיגיטלים, והעסק הופך להיות מובילי-ניתן לראות את התמונה כולה באמצעות מכשיר הסלולר, מכף ידנו בכל מקום ובכל זמן.

העובדה הזו משנה את חוקי המשחק והופכת את העסק לאחר- החיבוריות לכל השרשרת מאפשרת להתחדש באמת ולנהל החלטות בדיוק במקום שמשמעותי לקבל אותן.

פעם, היו חברות גדולות שמתחרות בחברות קטנות- כיום, הסיטואציה השתנתה הכל תלוי בחברות מהירות שמתחרות בחברות איטיות- ואנחנו יכולים כבר לנחש מי תהיה המנצחת.

על מנת שחברות תוכלנה לעשות טרנספורמציה אמיתית ישנם ארבעה דברים אשר מהותי לעשות : 1. להפוך לחברה הרבה יותר מהירה. 2. לעבוד על קולבורציה. 3. להיות קונקטיבים. 4. ולייצר מכל שלוש הנקודות הקודמות סקיילביליות- את כל המשמעויות הללו חייבים לבצע בקןנקטיביות אל מכשיר המובייל- כי הכל צריך להיות זמין ובזמן אמת.

SA5

בשביל לעמוד בתפיסת Omnichannel צריך שכולם יהיו קונקטיביים– רעיון שאפשרי רק באמצעות מערכת אחת, אשר מחברת את כולם בצורה מושלמת ויודעת לחבר בין כל הנקודות. זה- כמעט Secret Formula.

SA6

אם בעבר היינו מקבלים החלטות במשרד– משמעותי לשנות את הגישה, כי המשרד יכול להיות מקום מסוכן ולא נכון לקבל בו החלטות- כיום היכולת לראות את הכל במובייל משנה את המיקום של קבלת ההחלטות וחשוב להיות כל הזמן בחוץ- לגעת בדברים ולקבל החלטות מבוססות On The Go- זה עוזר להיות הרבה יותר קרוב ללקוח ולזמן אמת מוביליטי זו מציאות שיוצרת לינק- למהירות פעולה שיוצרת צמיחה אמיתית בפועל.

מילת סיכום. אני מקווה שהפוסט הזה הרעיד את האדמה עליה אתם עומדים, ממש כמו שקרה לי- מדובר על פורמולה חדשה (וסודית) שכדאי לאמץ אותה בחום אל סט ותשתיות כל העבודה שלנו שכן עולם השיוק משתנה, אך לא פחות חשוב עסקים משתנים והופכים להיות מבוססי Infrastructure דיגיטלי- היתרון בכך הוא שהכל הופך למהיר יותר, ויתרון המהירות יוצר דלק חדש- קרנסי אשר משפיע על צמיחה- הלכה למעשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.