Cannes Lions 2017 | Creative & Performance

Cannes Lions 2017

הרשומה הנוכחית מהווה חלק מסדרת תכנים העוסקים בפסטיבל הקריאטיב בקאן 2017, הפעם, אתמקד בקשר בין קריאטיב לפרפורמנס העסקי. לסדרת הפוסטים הכוללת יש תגית מובילה, וניתן לעקוב ולהיחשף לתכנים בכללותם- Cannes Lions 2017. את פסטיבל הקריאטיב פתחה הרצאה של- McKinsey אשר תהווה את מהותה של הרשומה הנוכחית, כשהמיקוד בהרצאה היה הקשר בין הפרפורמנס העסקי לקריאטיב, וחידוד המשמעות של הסטוריטלינג והיצירתיות כמפתח להצלחה בביזניס.

JasonCaricature_400x400

Jason Heller– שותף בחברה ומי שמוביל את השיווק הדיגיטלי בארגון- הציג אינדקס מעניין שנערך על ידם ופורס את הקורלציה בין- 16 שנות הגשות בקאן וזכיות בפרסים המובילים, והביצועים העסקיים של אותן חברות. הממצאים של המחקר מראים ללא ספק שקריאטיביות היא חלק ממשוואה שמובילה לפרפורמנס עסקי, היא לא יכולה לחיות לבד אבל לבטח מייצגת קומפוננט משמעותי של העסק והיכולת שלו להיות- רלוונטי, חדשני וטרי ברמת המוצרים והמסרים.

הדטה משקפת כי תשעים אחוז מהלקוחות שלנו אינם נאמנים, שישים אחוז יחליפו בנקודת האמת את המותג אותו רצו לרכוש- ולכן המשמעות של הקריאטיביות הנה כל כך קריטית ! המציאות שבה אנחנו חיים מראה שכמותג יש לנו שבע שניות לחדור את הפיד של האנשים ולהצליח לתפוס את שימת לבם. חברות שיודעות להפוך את הקריאטיב לערך עסקי משתמשות במפתחות עיקריים וחכמים בשביל שתוכלנו להגיע לפרפורמנס אמיתי.

C5

האמירה של מקינזי הינה שרובנו יכולים לזכור מודעות שראינו– כי הן היו מצחיקות, עם מחשבה חכמה, ויצרו לנו עינוג- או שגרמו להשראה. אבל האם זה מייצר בסופו של דבר ערך עסקי אמיתי ? התשובה היא, כן. חברות שמוגדרות כ-ACS-Award Creativity Score, כאלו שיודעות לנצח על הקריאטיב מצליחות למנף בצורה משמעותית את המאמצים השיווקים, וכתוצאה את המכירתיים.

C1

האינדקס אותו יצרו- McKinsey מביא למעשה לפתחנו פקטורים שמגיעים מניתוח של הגשות בקאן בין השנים 2001- 2016, אשר כוללים ניתוח של הזכיות בקאן, הקטגוריות שהוגשו והקונסיסטנטיות בזכייה לאורך זמן, דטה שמהווה מבחינתי את הפקטור המשמעותי ביותר, שכן מדובר בנתון אשר משקף את מספר השנים בהן החברה ידעה לעבור בצורה קריאטיביות, ופרמטר זה משליך על היכולת של המותג לייצר אימפקט מצרפי בזכות העבודה היצירתית.

C2

המחקר מצא כי החברות המוגדרות כקריאטיביות– הגיעו לביצועים טובים יותר, זאת בהשוואה לחברות מקבילות שלא, במבוסס שתי מטריקות : הביצועים העסקיים, והניקוד שמקינזי נתנו לחברות הללו ביכולת שלהן להיות חדשניות. הדטה משקפת כי החברות הקריאטיביות עושות בפועל דברים שונים, ספציפית הן עובדות בסט של פרקטיקות עסקיות שמקינזי מאמינים כי אלו היכולות אשר הופכות אותן לכאלה שמסוגלות להיות הרבה יותר קריאטיביות- וכפועל יוצא מאפשר להן להיות חדשניות, ולתרגם זאת אל מספר רב של ערכים מוספים לביזניס.

קיימות הרבה דרכים שחברה יכולה לייצר פרפורמנס עסקי טוב, למשל- הפוזישנינג שלה בשוק, או היכולות שלה להיות מובילה טכנולוגית. אבל כשקריאטיביות נמצאת בלב העסק וחדשנות מהווה כמנוע לצמיחה, העסק מצליח לשמור יציבות ו-Growth לאורך זמן. חשוב לשמור זאת במקום מרכזי במחשבה, שכן עם ההתגברות של הפוקוס במה שקרוי- the Science of Marketing “המדע של השיווק”- יחד עם שיווק מבוסס פרפורמנס, שיווק מבוסס בינה מלאכותית ואנליטיקות מתקדמות, קריטי לא לשכוח את האמנות של השיווק- The Art of Marketing.

C3

ישנן ארבע פרקטיקות בעסקים שקשורים בקריאטיביות גבוהה וחדשנות, ולמרות שחדשנות מעידה בצורה חדה על היכולת של עסקים לביצועים טובים יותר, מנהלים בכירים לא יכולים לצפות לתוצאות יותר טובות רק בזכות קריאטיביות, היא קומפוננט חשוב בסט של צעדים.

C4

Hardwire Creativity & Innovation in Daily Practices– צריך להכניס את הקריאטיביות והחדשנות כחלק מאופרציה והתפיסה היומיומית. ככל שזה נשמע הכי ברור בעולם, קריאטיביות וחדשנות צריכות להיות חלק מהפרקטיקה העסקית ביום יום. ואולי אף יותר חשוב, חברה צריכה להיות מומחית ביכולת הזו בצורה תמידית. זה יכול להיות לא פשוט ואף קשה, בהינתן בכך שעסקים נמצאים תחת לחצים גדולים של מי שמנהיג את החברה להגיע לתוצאות עסקיות גבוהות.

בחברות אשר מוגדרות כקריאטיביות במיוחד, בכירים בחברה הופכים להיות למודל לחיקוי עבור העובדים בכל הקשור לחדשנות וקריאטיביות. הם לא רק מעודדים את האנשים להיות בפרונט של התעשיה הם רואים את עצמם כחלק אינטגראלי מהמשימה, וממש מתנהגים כיאלו זו הייתה התמכרות. החברות הללו רואות את עצמן כאחראיות לכך שהן תייצרנה ותעצבנה את החדשנות בורטיקל ובתעשייה בה הן פעילות.

11C

חשוב להבין שההתחייבות לעבוד בקריאטיביות גם מעצבת את ההבנה לגבי כיצד הכסף והמשאבים של החברה מנותבים, בחלוקה ל : מכירות, שיווק וכולי.בחברות שנחשבות לחדשניות ביותר התקציבים לטובת חדשנות וקריאטיביות הינם פי שניים וחצי יותר גבוהים מחברות מקבילות להן שאינן. החברות שמחשיבות את עצמן בצד הקריאטיבי גם מחזיקות ביותר יכולות של ניתוח דטה ואנשים רלוונטים מתחום זה, וכתוצאה- 86 אחוז מהחברות הללו מגדירות את היכולות השיווקיות שלהן כ-“Best in Class” בעוד שרק ארבעים אחוז מהחברות שאינן נמנות בציר זה אומרות על עצמן.

C7

Become Customer Fanatic– להפוך את החברה לכזו שחושבת באובססית לקוח. חברות ה-ACS מתנהגות בפילוסופית עולם של הבנה מאוד מעמיקה את הלקוח. הן לא מסתמכות על סקרים פשוטים ומחקרים- אלא, מחפשות מספר רב של מקורות, ואנליזות מתקדמות, כמו גם Behavioral Analysis, כל זאת על מנת להבין את הלקוחות שלהן בצורה הטובה ביותר. התפיסה אומרת שהן חייבות לבנות תשתיות שמאפשרות לקבל אינסייטים ברורים על הלקוח, ולפי אותה דטה לעצב את הפתרונות והשירותים של החברה.

22C

Feed the Need for Speed- להאכיל את הצורך למהירות. Speed צריך להפוך לאטריביוט ברור במציאות של העסקים המודרנים, וחברות קריאטיביות מבינות את העובדה הזו. בתור התחלה, הן מצליחות להפגין יכולת מדהימה בקבלת החלטות מהירה, ובנוסף הן יודעות לקחת ולעודד סיכונים בחברה.

33C

Adapt or Die– חברות קריאטיביות מהשורה הראשונה מבינות שהן חייבות להיות אדפטיביות לשינויים וכל הזמן לעבוד בזה, הן מכירות בכך שהשקה של מוצר חדש או קמפיין פרסומי- זו רק ההתחלה של הסיפור. החברות הללו עובדות בלקבל פידבקים אשר מהווים כבסיס של צמיחה קונסיסטנטית והשבחה של המוצר אותו שיווקו. כמעט שני שליש מאנשים שעובדים בחברות כאלו מסכימים על כך שהארגונים שהם עובדים בהם מסוגלים ללמוד בצורה חכמה מהסיגנלים שהם מקבלים מהשוק, ומהנגיעה בלקוח- והיכולת לאמץ שינויים ולהמשיך להשביח תוך כדי תנועה.

44C

מילת סיכום. הפוסט החשוב הזה התעמק בהרצאה אחת מתוך הפסטיבל- אשר בעיני מהווה את הבסיס לכל מה שאנחנו עושים. הרשימות הבאות תתמקדנה בנושאים נוספים, קייסים ודוברים מעניינים אותם שווה לכם להכיר.

55C

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.