Online Retailer & Curation

אוצרות של תוכן שמעורבבת עם אתרי סחר אלקטרוני –זו גישה חדשה שמתשטשטת את הגבולות למהות האתר- ספק אתר סחר, ספק אתר תוכן, זוהי- מגמה עולה בסצנה הדיגיטלית. הפוסט הזה יתמקד במגמה הזו, בצירוף דוגמאות מצויינות שיחזקו את האמירה ויבהירו את הטרנד.

מעניין לראות את הפוקוס החדש של אתרי קמעונאים שונים אתרי סחר אלקטרוני שמזיזים מקדמת הבמה את ההתמקדות במחיר- ובמקומה משתדלים לייצר יותר ויותר חוויות אוצרות תוכן Curated Experiences. הכיוון הזה מלא בהיגיון רב, שכן בולט לעין יתרון האופציה של יצירת חלון ראווה עוצמתי שמזיז את חווית הריטייל באון ליין מקומודיטי של פריטים של אייטמים. אופן ההגשה הקודם- העלה סוג תוכן מוחלש יותר, שפונה לגולש הפאסיבי ואינו יכול להחזיק בצורה חכמה את הקשב של הגולשים- לעומת זאת מגמת הcurated experiences מגישה ללקוחות ערך תוכני שמראה להם בצורה חכמה את המוצרים. מינוף של הדטה שמבוססת על הטעמים של הלקוחות היא יותר אותנטית ויכולה לגרום לתזוזה טבעית של הצרכן אל עבר הצעות שונות- ואין ספק שנראה יותר מהיוזמות הללו בשנה הקרובה.

שתי דוגמאות מאוד מעניינות של קמעונאים דיגיטליים שעושים זאת מייצגות שתי חברות שונות –  Frank & Oak ו- JackThreads. בשתיהן נוגסים בקו הגבול המבדיל בין קמעונאים של און ליין לבין תפישת “סושייל קלאב”, סוג של מאגזין רשת. כל תהליך הרישום לאתרים הללו, קבלת האימייל הססגוני של המאגזין נעשים בצורה כייפית וUI חוויתי- ממש כמו לקבל הודעה מחברים- משום שכל הפלואו הזה נראה מאוד “סושייל” ותוסס. למשל, המייל של Frank & Oak’s שאותו מקבלים מייד אחר ההרשמה מזמין אותנו לתת מתנה למישהו שאנחנו מכירים בעולם האמיתי- זאת על ידי חיבור חכם עם פייסבוק קונקט. אפשרות זו חושפת בפני האתר את המעגלים שלנו. בהרשמה אנו מקבלים למעשה מעין סרגל שמגדיר את זהותנו בפני האתר- כולל הקטגוריות שמעניינות אותנו, אילו אלמנטים אנחנו אוהבים, המידה שלנו בלבוש ועוד, כך למעשה האתר מסוגל להתאים לנו באופן פרסונאלי את הדברים שנחשפנו אליהם אישית באון ליין.

חשוב להדגיש כי שיטת התקשורת של שתי הדוגמאות הללו– מראה שאפשר לעשות אחרת, בלי להרגיש כאילו כל הזמן מנסים לדחוף לנו הנחה או הצעה של דבר מה שנמצא במכירה כרגע, כמו שעושים אתרי סחר אחרים. התפישה של חיזוק החיבוריות לאתר מתבטאת באווירה של מעין שיחה המשכית שנותנת סיבה טובה לחזור אליו, בשל עולם התוכן החכם וצירוף השכבה של הסושייל שמשולבת בתוכו. אין ספק שזהו למעשה הגילום של רעיון ה Omnichannel Retailing- עם אלמנטים אמיתיים שמרכיבים מבחינה רגשית את חווית הגולש ומחברים בין האתר, המייל והזיקה לסושייל. במקרה של JackThreads יש בנוסף גם נוכחות במובייל. כל אלו “מהונדסים” באופן שמעורר אצל הלקוח הרגשה של התנסות רציפה אחת, עם נגישות מהודקת בין כל הממשקים. אין ספק שאלו כיוונים מעניינים שפותחים מציאות מסחרית חדשה בסביבת האון ליין. שווה ללמוד ולחקור !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.