The House Of Clicks | Where Data Meets Creativity

הרשומה הנוכחית מהווה חלק מסדרת פוסטים בהם אני מעמיקה את השאלה– מה קורה כשקריאטיביות פוגשת דטה ? הפעם, אני רוצה להתעכב אתכם על מהלך מדהים אשר פותח בשוודיה ועונה לשם- The House Of Clicks, הבית של הקליקים. חשוב שנבין באמצעות הקייס ובאופן כללי על ידי הסדרה כולה- כמה דטה יכולה להפוך לכלי שרת אמיתי בידיים של האנשים ולא פחות חשוב ליוטיליטי מעצב וחכם לעסקים- אבל התנאי ההכרחי הינו לחבר את הדטה אל חשיבה קריאטיבית משמעותית שעושה בפועל את כל- ההבדל.

hemnet

הקמפיין, בכל שבוע חמישית מכל התושבים בשוודיה נכנסים ל-Hemnet שהוא הפורטל הגדול ביותר במדינה לחיפוש דירות ונדל”ן. אבל למרות שhemnet כל כך נוכח ומשמעותי בחייהם של השוודים- בעולם שמשתנה ויש בו כל כך שיבושים גם מי במוביל בשוק חייב להיות כל הזמן בחיפוש אחר הדבר הבא ולא לטעות ולחשוב שהוא במקום טוב ובטוח. לכן, על מנת לחזק את מיקומה של החברה ואת הפוזישן שלה בשוק- החליטה לעשות מעשה ולהראות ש-Hemnet אינה רק פיונירית בכל הקשור לעולם המידע על הנדל”ן וטיפול בהזדמנויות און ליין, אלא גם זו שיכולה להגדיר את העתיד של פיתוח עולם הנדל”ן בפועל.

כיצד הם עשו זאת ? Hemnet השתמשו בהפיכת הOnes & Zeros לחומרים אשר יוצרים בפועל את הנדל”ן ולמה שקובע ומכתיב את הדרך להתפתחות. צוות של-Data Scientists מהחברה חקר יותר מ-200 מיליון קליקים באתר ובכך למעשה למד את היסודות של מה שמעניין את הקהל בשוודיה, ועל מה הם חולמים כשהם חושבים על הבית העתידי.

הצעד הבא היה לחבור אל שני ארכיטקטים מפורסמים ולצייד אותם בדטה המשקפת שני מיליון שוודים שחיפשו באתר- כשהרעיון היה לבנות באמצעות שני מיליון השוודים ושני הארכיטקטים את מה שקוראים לו- The House of Clicks, בית שנוצר עם הקונים עבור הקונים באמצעות Big Data כך למעשה ביג דטה יכולה באמת להפוך ל-Big Idea.

יחד עם שני ארכיטקטים מאוד מפורסמים באירופה, הפכו Hemnet מאתיים מיליון קליקים אל בית של חלומות של כל שוודי. מבקרים יכלו להכנס לאתר, לחוות את החוויה של התהליך ואת התוצאה ולהרשם לקניה של הבית און ליין. Hemnet שכרו חברת מדיה דיגיטלית שעיצבה עבורם אסטרטגית טירגוט חכמה במדיה- על מנת לחפש את הסגמנטים הרלוונטים להם יחשפו את התוצאה, כמו כן הם השתמשו בסושייל מדיה על מנת ליצור שיחה על הנושא ועל הרעיון.

CND

התוצאה, בסך הכל פורסמו על המהלך 207 מאמרים במדיות שונות- והריץ של 218 מיליון חשיפות, מדובר ביצירת ערך עצום בכל הקשור לPR. המהלך עורר שיחה עירה בסושייל מדיה ו-99 אחוז מאנשים שנשאלו על ידי החברה ענו כי הוא חיזק את מקומו של המותג וייצר סנטימנט חיובי. יותר מ460.000 מבקרים יוניקים מ-187 מדינות שונות ביקרו באתר היעודי למהלך וזאת בטווח של שבועות בודדים מהשקתו-וחשוב לא פחות, 648 אנשים שונים מכל העולם נרשמו לאתר במטרה לרכוש אותו כשיצא אל השוק- פוטנציאל עסקי שעומד על המחרה של- 200 מיליון יורו.

כמובן שכל המהלך עטף את המותג בשכבה של מובילות שוק ומובילות קטגוריה- זה יצר בפועל New Business Opportunities- הזדמנויות עסקיות חדשות מבוססות על דטה וProcess ושם את Hemnet בפרונטליין של פיתוח עולם הנדל”ן העתידי.

האסטרטגיה שעומדת מאחורי המהלך מבריקה– המטרה היתה ליצור מהלך תקשורתי חזק וויזואלי אשר מציג בצורה דרמטית את הפוטנציאל מהדטה שישנה באתר- ומה ניתן לעשות איתה אם רק חושבים באופן קריאטיבי. המטרה היתה למצוא דרך קלה וויזואלית על מנת שהרעיון ינצוץ החוצה, ויגרום לאנשים אחרים להבין את ההזדמנויות שטמונות בביג דטה ובחיבור לפיתוח עולם הנדל”ן.

זה מהלך שמבוסס על– Context, חיבור אל שיחה עולמית שמתקיימת סביב דטה וחיבור לקונטקסט של האנשים ומה הם מחפשים ועל ידי כך יצירת רלוונטיות אמיתית- מהלך שמעלה את השאלה האם ביג דטה יכולה להפוך ולהיות התשתית ליצירת הזדמנויות חדשות בעולם של פיתוח נדל”ני. Targeting– שימוש חכם במדיה לטירגוט מובילי דיעה בעולם של עיצוב, ארכיטקטורה וגם תעשיית ההיטק- זאת לטובת חיבור המהלך אל העולם החיצוני ויצירת שיחה. ו-Design– כשהמשמעות היא- לקחת תפקיד אקטיבי בשיחה של עולם הביג דטה ועיצוב הפוטנציאל הגלום בתוכה לצעדים אמיתיים עם פיזיבליות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.