Facebook Drive Conversions & Engagement

FSC

בתקופה האחרונה פייסבוק מכניסה הרבה מאוד חידושים– וחלקם מהווים שינוי כללי מלמעלה אשר קושר דברים עליהם אני מדברת לא מעט ! אין ספק שהגיע עידן כפתורי הקניה- והקרבה של ה- Buy Button אל הלקוח נהיית קצרה, הFriction יורד ואנחנו עדים לתחילתו של ה-Invisible Commerce בו נהיה חשופים לדברים שמעניינים אותנו במקומות שונים, ונוכל לעבור במידי ממוד של השראה לקניה בלחיצת כפתור פשוטה אחת.

מטרתו של הפוסט הנוכחי הינה להרחיב על החדשנות שפייסבוק הכניסה בתקופה האחרונה– כמו כן, לחבר אתכם בנקודות לתפיסה רחבה יותר, סביבה אני חושבת שפייסבוק פועלת נכון והיא- חיבור בין עולם השיווק לעולם השירות באמצעות כלים שמקלים על הגולשים לדבר עם חברות במקום הנכון, ובזמן הנכון- כשהכל קורה באזור הכי טבעי בו כולנו נמצאים- בפיד של Facebook.

11409241_749203408624236_785425062_n

פייסבוק מספקת למותגים כלים המאפשרים להגשים את רעיון הSocial Commerce– הפלטפורמה זה זמן רב- מהווה כגשר עבור עסקים לקיים אינטראקציה עם הלקוחות שלהם, אבל עכשיו ענקית הסושייל מדיה מאפשרת לעסקים לעשות יותר ובקונטרול בכל הקשור לנוכחות הפייסבוקית שלהם וזאת על ידי שינוי הדינמיקה של המוצרים הפרסומים והדרך בה הם עובדים.

בעדכון האחרון על מוצרי המודעות שלה– פייסבוק מודיעה כי עסקים יכולים עכשיו לטרגט משתמשים בפייסבוק- זאת במבוסס על מה שהם רכשו בעבר או מוצרים ושירותים עליהם הם חיפשו מידע והסתכלו. למשל, מי שמוכר אופניים יוכל לטרגט אחר קונים שקנו אופניים ולהשלים הצעת קניה עם עולם של מוצרים שסובבים את האופניים- כמו קסדה או סלסלה לאופניים. קמעונאים יוכלי לבחור אילו קטגוריות ואילו מוצרים יהיו מקודמים כ-Recommended Products ותהיה להם שליטה על מה התוכן שצרכנים פוטנציאלים נחשפים אליו באופן שמותאם אליהם באופן אישי.

משמעותו של השינוי הוא שלקוחות שמחפשים אחר מוצר מסויים– יהיו חשופים למידע אותו העסק ינהל- ויוכל להבין איזו המלצה חכמה להציף עבור הגולש בתוך קטגורית ספציפית, ובכך למעשה תוכל להיות שליטה על כמות התוכן ודיוק התוכן שמובא בפוש מול הלקוח.

11409228_587933684679452_346262073_n

בבלוג של החברה מחדדים את הפיתוח ככזה שיושב על התובנה של השינוי בהתנהגות של האנשים- הדרך שהם קונים השתנתה, ולא רק בגלל שהם מגלים מוצרים און ליין. אנשים משקיעים יותר זמן במכשירי המובייל שלהם מהדסקטופ, וחלק גדול מהזמן שהם נמצאים במובייל הם משקיעים באפליקציות- כמו אינסטגרם ופייסבוק, ולא במנועי החיפוש.

למעשה, בשנה שעברה במהלך החגים 56 אחוז מכל המכירות בזמן החג בחנויות היו מושפעות מהמובייל- ככל שאנשים משנים את הרגלי הגלישה שלהם ואת הדרך בה הם מגלים מוצרים, מפרסמים צריכים למצוא דרכים חדשות להציג את המוצרים במקומות שבהם אנשים נמצאים ומגלים אותם- וחשוב להבין שהרבה מאוד מהתגליות קורות בפייסבוק.

בתחילת השנה פייסבוק השיקה את- dynamic product ads, אפשרות שעוזרת לקמעונאים ולמשווקים באיקומרס לשווק את המותגים שלהם לאנשים באופן מטורגט וממוקד לדברים שכפי הנראה הם מתעניינים בהם. מאז ההשקה של המוצר הפרסומי- Dynamic Product Ads עזרו לאנשי שיווק להגדיל את ה-Conversions ולהוריד את העלויות פיר Acquisition.

בשל ההצלחה בפייסבוק עושים Rolling Out של פיצ’ר חדש בתוך ה-Dynamic Product Ads אשר כולל פונקצית- Cross Selling המאפשרת כפי שאמרתי ממקודם לדייק את התכנים המוצפים לגולשים באופן המבוסס על פעולות היסטוריות של כל משתמש- תוכלו להחשף לפרטים נוספים למהלך בלינק הבא-Link.

11405227_141675439511393_1847350633_n

המשמעות של כפתור הקניה המתקרב אל הצרכנים משפיעה באופן ישיר על הקשר בין שיווק לשירות– פייסבוק מבינה את ההקשרים ולאחרונה (לפני כשבועיים)- השיקה סט של כלים המאפשרים לעסקים לייצר קומוניקציה באופן פרטי מול הצרכנים וזאת באמצעות הMessenger App- השירות החדש יאפשר למספר דברים מובילים :

כלי המאפשר לאינטראקציה בין עסקים ובין גולשים ישירות מתוך מודעות הפרסום בפייסבוק- התוספת של : “Contact the Company” על כפתור המופיע ישירות במודעה מאפשר ללקוחות להיות בקומוניקציה-Redirected לשיחה פרטית עם העסקים. הפיצ’ר מאפשר ללקוחות להיות בקשר ישיר עם העסק מתוך המודעה, וזאת במקום שיצטרכו ללכת אל העמוד ולתקשר ישירות משם.

חשוב לקחת בחשבון שזו דוגמא מופלאה לכך ששלושת האתגרים של העסקמכירות, שיווק ושירות– מתחברים לידי אחד בתוך סט אפ מושלם, עובדה זו מאפיינת את הרצון של פייסבוק לייצר כלים עבור עסקים הנותנים להם את הכוח להיות בקשר עם לקוחות בין אם בציר של- מכירות, שיווק או שירות ישירות מהפיד- והאקט המדובר מוריד בצורה דרמטית את הFriction ועוקף אחר כל החסמים- Almost Invisible Engagement & Conversions…

11405218_1105707436123836_1113060410_n

מדובר בחדשנות עוזרת לעסקים להיות בקשר עם לקוחות– זאת באמצעות פיצ’ר המאפשר : Reply by Message Option ובכך ממנף לעסקים את היכולות לענות, עובדה ההופכת את הכל להרבה יותר קל גם בצד של המותג. כמו כן, החדשנות עוזרת ללקוחות לגרום לעסקים להיות אחראיים על הפעולות שלהם, פייסבוק תבחן את העסקים לאורך זמן, טטרגט ותבדוק מהו משף הזמן שלוקח להם לענות ללקוחות- את מדד התגובתיות היא תנכיח בעמוד של המותג בפייסבוק- מה שיהפוך עם הזמן לסוג של “פלומבה של איכות” אשר ממתגת את יכולת המותג לעזור ללקוחותיו ובכך בפועל תגדיר הלכה למעשה את הSLA.

מילת סיכום. שני הפיתוחים הללו מאפשרים למותגים יותר יכולות להיות בקומוניקציה עם הקהל שלהם און ליין- המובמנט של Social Commerce לא מושפע רק מהעבודה שצרכנים מחפשים ומשתפים און ליין בפלטפורמות של הסושייל מדיה- אלא גם על ידי ובאמצעות קמעונאים אשר פעילים ומשתמשים בפלטפורמות שונות ומפשרים לייצר אינטראקציה נייטיבית עבור הגולשים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.