fCommerce Great Examples

 

 החלטתי לייחד את הרשומה הזו לתחום הולך ומתפתח בFacebook , עולם המכירותאו בשמו השני – fCommerce. אומַר באופן ברור ונחרץ: בואו נילמד מנסיונם של אחרים; כי מה שעושה את ההבדל הוא לראות דוגמאות של חברות שכבר עשו זאת. לכן, אני שמחה לצרף לכם לרשומה זו מבחר דוגמאות מופת שליקטתי ברשת. המידגם מציג כמה חברות מדיסציפלינות שונות ובהיקפי תפוצה מגוונים על מנת שתוכלו להתרשם מהפוטנציאל של הזירה ולבדוק האם “במקרה” הוא גם רלוונטי עבורכם. בואו נתחיל …

Gilt | חנות יְפֵהפיה של ביגוד ואקססוריז, עם הניחוח האופייני לעבודה בזירה זו – הצעות ערך ייחודיות לחברי Facebook |

BabyAndMeGifts.com | דוגמה זו אמנם לא מתייחסת ישירות לרכישה בFacebook, אבל – עדיין זו נוכחות יפה למתנות לילד, לרך הנולד או לאם. מה שמעניין בה הוא ההבטחה שהרשומים בFacebook הם הראשונים שיקבלו את הצעות הערך הייחודיות. שימו לב למוטיב הקהילתי – מועדון הלקוחות החברתי, מועדון הנאמנות.

Walmart | חברה שמפגינה נוכחות בצורה מקסימה בכמה ערוצים בזירה. מקופונים דיגיטליים ייחודיים בעמוד שלה, ועד לאפליקציית הקניות דרך הנוכחות המאפשרת לרכוש Gift Cards – צעד מאוד חכם בהתחשב בכך שזה נח על היסוד של הרשת החברתית שבמסגרתה אנחנו רוצים להעניק משהו למעגל החברים שלנו. מה גם שתכונה זו גורמת לשיתוף ולתכונה ויראלית של הפעילות כמשתקף בתוצאות.

The Coleman Company | נוכחות חכמה של חנות שלא מתקיימת בפועל בFacebook אבל מאידך מאפשרת לנו לאתרה במנוע חיפוש בסביבת העבודה של Facebook ונותנת מענה לצרכים שלנו בעולם המחנאות. כמו כן, המנוע מאפשר לנו לראות טווחי מחירים ובכך למקסם את הפעילות של הגולשים בעמוד האוהדים של החברה ורק לאחר מכן לרדת דריל דאון לקנייה עצמה באתר הסחר של המותג. חשוב לשים לב לעובדה שהם מאפשרים לכם גם לייצר שיתוף טבעי בפלאגינים המקוריים של Facebook – בדרך זו גם אנחנו עצמנו חשופים למספר האנשים אשר עשו Like לפריט מסוים ומי כמונו יודע שלנָתוּן זה יש השפעה רבה.

 

Drugstore.com | מי היה מאמין שנמצא בית מרקחת שלם בFacebook, חנות יפהפייה הכוללת חיתוך מקסים ויצירתי של הצעות מפתות – המכירות החמות ביותר ^ רעיונות למתנות ^ דברים שקשה למצוא ^ ועוד…. בחירת “העגלה ” מתבצעת ישירות מFacebook ואת הרכישה עצמה ניתן לבצע באתר הסחר של החברה. חשוב עוד להוסיף שגם כאן ליד  כל פריט ישנם כפתורי שיווק זמינים שמאפשרים לגולשים לשתף עם מעגל החברים שלנו – שוב, מעשה חכם שממקסם את פוטנציאל הזירה.

 Penguin Books | דוגמא יפה וצנועה של חנות ספרים ש”יושבת” למעשה על אפליקציה מוכנה ומייצרת מראש את הסביבה של סחר בזירה. גם כאן קיימים כפתורי שיתוף חכמים וכמו כן, מנוע חיפוש שעומד לרשות הגולשים ומאפשר לנו למצוא את סוג התוכן שאנו מבקשיםכים.

The BeatlesUK Store | טאב מכירות מכירות פשוט של הביטלס, שמציף אייטמים הנמכרים בחנות המקורית. כמו כן, משולבות בטאב הצעות אקסקלוסיביות למספר לא קטן של אוהדים שהצטבר במתחם – יותר מ21 מיליון אוהדים.

 

 Virgin TrainsBook Tickets | מתי יגיעו ימות המשיח וגם לרכבת ישראל יהיה מנגנון כה מקסים בFacebook – יש כאן אפשרות לאתר רכבות על פי מפתח של לוחות הזמנים – השעות וימי הפעילות. כמו כן, מחירים מיוחדים לחברי הקהילה ובאופן כללי לרכישה און ליינית. שווה חיפוש – אולי גם שווה נסיעה אישית ללונדון.

Victoria’s Secret | חלון הראווה לחנות המתנות של ויקטוריה סיקריטס המושתת שיווקית במתחם הFacebook על אלמנט החברים – Gift Card אקסקלוסיבי אותו ניתן להעניק לגולש נבחר מהמעגל שלכם שאותו אתם רוצים לצ’פר – קונספט שיעבוד מאוד חזק בפיקים של חגים , מועדים מיוחדים כמו תחילת שנה, יומולדת ועוד …חשוב לציין שקונספט מסוג זה יכול ליצור מסד נתונים חברתי מכובד לחברה וממנו ניתן לגזור מבצעים גם לנרשם וגם לנמען ובכך למקסם תהליך שיווקי חכם ו“תפור על פי מידה”.

 

Alton Towers | מיפוי צרכים של הכרטיסים ישירות מFacebook והצעות ערך ייחודיות לחברי המתחם. דוגמא טובה ביותר ליצירת זירת סחר במתחם חברתי .

 Carnival Cruise Lines | תיכף אתאהב בַּקונספט של מכירה- סחר-חיבור חברתי…  אבל יש להתייחס בצורה דומה לגורם חשוב לא פחות:  לספק ערך מוסף על ידי הזנת מנועי חיפוש שיביאו תועלת ממשית לגולשים בFacebook וישרתו אותם בדרך פשוטה כ Utility לכל דבר. גם בדוגמא הזו תוכלו לראות מנוע שעוזר לגולש לבחור את המתאים לו ביותר. דהיינו עוזר לנו לבדוק מה הן האופציות הקיימות בשטח בטרם נחליט מה לרכוש.

 Landsend Store | אפליקציהמושלמת למכירה בFacebook הכוללת מגוון רחב של מוצרים. בידינו מנוע שעוזר לנו לראות את כל מנעד הצבעים והמידות הקיימות במדור ההיצע ושמדגים תהליך מכירה מקצה לקצה שמתבצע כולו  בזירה. אם צריך מודל לפעולה, הוא נמצא כאן !

 CoverGirl | אחת משש חנויות שP&G פתחה השנה בFacebook – קודם כל חשוב להתייחס לעובדה המרשימה לכשעצמה שחברה כל כך גדולה – למעשה תאגיד שמוגדר כיצרן – מוצא לנכון לפתוח נוכחויות בFacebook ומספק עדות לכך שהטרנד של היום יהפוך בסופו של דבר למציאות כלל-עסקית. צירפתי לכם דוגמה לשתי חנויות מתוך סט של אותן השש שהחברה פתחה. לראות ולקנא! ולאחר מכן (יש לקוות) – לרוץ ולעבוד בכך גם במתחם שלכם, כארגון או כמותג.

Febreze | עוד אחת משֵש החנויות שP&G פתחה השנה.

מילת סיכום . אני ממליצה לכם לבחון את האופציה, להיות חשופים לעובדה שתעשיות שונות ומגוונות משתמשות בהזדמנות ולראות בכך עוגן נוסף שמשמעו נוכחות מסחרית שבכוחה להתפתח ולגדול. כדאי שתנצלו את המומנטום. אמנם בארץ ערכים כגון החדשנות, הראשוניות הם עדיין אוקיאנוס כחול, אך אלה הם הכלים שמאפשרים לכם ליצור שוני ובידול מהמתחרים ומן הסתם לחזק את הנדל”ן הדיגיטלי שאותו אתם מעוניינים לטפח.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.