Future of Retail 2015

Slide1

שלפתי עבורכם מהמנוי שלי בביזניס אינסיידר– מצגת מדהימה וטריה העוסקת בעתיד הקמעונאות ומספרת לנו את הסיפור של הצרכנות העכשווית והעתידית. כמו תמיד בסקירות אותן אני מציפה לכם כאן- אחלץ עבורכם את הדברים החשובים, והשקפים המהותיים- עליהם אוסיף תובנות והארות משלי אבל על מנת שלא אחסוך מכם אינפורמציה אשר יכולה להיות רלוונטית עבורכם אמבדתי את הקובץ המקורי לתחתית הרשומה.

Slide4

הקמעונאות משתנה, הדיגיטל משנה את הדרך שאנשים קונים וצורכים, דיגיטל קומרס  הוא מושג שמגדיר רכישות שנעשות בדסקטופ או במחשבי המובייל. ומה מניע את ה-Digital Commerce ? צרכנים משתמשים בסמארטפונים ובטאבלטים על מנת לקבל החלטות צריכה.

משמעותי להיות עירניים לכך שהמספרים מראים כי- רשתות חברתיות מניעות לאיקומרס יותר מאימייל ואתרי קניות באון ליין הפכו להיות לגלובאלים- עובדה המאפשרת לאנשים לקנות סחורות מכל העולם.

Slide9

אם מסתכלים מפרספקטיבת מאקרו, Digital Commerce לא נראה כמגמה משמעותית אל מול המספרים ברצפת המכירה הפיזית, אבל כשמביטים קרוב יותר על מוצרים באופן שמבוסס לפי קטגוריה- התמונה משתנה והחלוקה הקטגורלית מתחילה לספר סיפור שונה ורואים כי איקומרס מתקרב לTipping Point ! ורקטיקלים כמו : הלבשה ואקססוריז, מדיה ומוצרים שנועדו לתחביבים שונים, ריהוט ומוצרים לבית, אלקטרוניקה ומחשוב ועוד- כל אלו באופן דיפרנציאלי ממשיכים לעלות עוד ועוד, תוכלו לראות בשקף הבא נתון נוסף משמעותי והוא- העליה של מוצרי צריכה בסיסיים מזון ומשקאות !

Slide12

הקטגוריה המתפתחת ביותר ובמהירות בארה”ב באיקומרס– הינה Digital Media, שנה אחר שנה אנשים צורכים יותר תוכן דיגיטלי מאי פעם, גם קטגורית האלקטרוניקה מתפתחת במהירות- ומיד אחריה עולם הלבוש, אופנה ואקססוריז.

כמעט חמישית מכל המכירות בארה”ב בקטגוריה זו מתבצעות On Line ומשמעותי להיות עירניים להתנהגות של האנשים ולדרך שבה הם קונים- זה ממש לא שחור ולבן, הקהל הצעיר, הדור של הצרכנים החדשים מעדיפים שתהיה להם פלקסביליות כשהם צורכים ביגוד- והם רוצים שליטה על איפה זה יקרה On Line או אוף ליין.

Slide21

המספרים העולים מחדדים כי תחום הריהוט– גדל כל הזמן ולמעשה משבש את הדרך שצרכנים רוכשים מוצרים לבית בורטיקל זה.

Slide28

אבל, כל הדברים שנאמרו עד כה היוו מבחינתי Build Up- לשלב הבא של האיקומרס, ישנם שני תחומים מרכזיים על פי ה-BI שמהווים את הפוטנציאל הגדול ביותר לשיבוש הדרך בה אנחנו צורכים ! הראשון- Health & Personal Care והשני- מוצרי צריכה בסיסיים מזון ומשקאות.

Slide30

מוצרי קומסטיקה וטיפוח– מהווים קטגוריה וורטיקל אשר ישבשו את הדרך בה אנחנו צורכים, בתוך קטגוריה זו Amazon כרגע הינה האתר המוביל ביותר והיעד אליו צרכנים נמשכים- כפי שכבר אמרתי לכם בעבר הצפי הוא שעד 2020 ארבעים אחוז מכל הרכישות און ליין יבוצעו באתרי Marketplace כמו אמזון- וישנה חשיבות גבוהה לבחון כיצד ניתן לשתף פעולה ולשלב פעילות בMarketplace רלוונטים בישראל.

Slide39

הורטיקל שבו צפוי השינוי הגדול ביותר על פי ה-BI הינו עןלם מוצרי הצריכה הבסיסיים- מזון ומשקאות ומוצרי צריכה יומיומיים.

חשוב להבין כי צרכנים מעוניינים לרכוש On Line מוצרי צריכה בסיסיים- ונתון זה מתייחס אל כל שכבות הגיל האפשרויות, לכולן ישנו אינטרס מובהק לרכוש און ליין-סיבות שנחות על רמות של נוחות ועזרה שונות- גם הבדלי התרבויות אינן מהוות בעיה בגישה זו,

אז מה אם כך עוצר את הרעיון של קניות מוצרי צריכה בסיסיים און ליין ?

Slide43

הבעיה טמונה בהיצע– כיום בארה”ב שנחשבת להרבה יותר מפותחת מישראל רק חמישה אחוז מהסופרמרקטים מציעים שירותי און ליין ללקוחות, וישנה תמונה ברורה של דטה אשר מציגה את הרצון של הצרכנים לקנות און ליין במיוחד ממכשירי המובייל- כי זה נוח ועל הדרך ומאפשר לנצל את הזמן ביעילות יתר.

Slide45

חשוב גם לציין את העובדה שצרכנים קונים יותר– כשהם רוכשים און ליין ! ועוד נתון משמעותי, הם רוכשים יותר פעמים בOn Line במהלך החודש מול אופציית הרכישה באוף ליין במיוחד דרך צריכה זו מאפיינת לקוחות חוזרים- תחשבו על כך כאימפלס החדש של עולם האון ליין- חזרתיות לסל הקניה באופן תכוף יותר מהדרך שבה אנחנו רגילים לצרוך אוף ליינית.

Slide47

רמת הביצועים של אתרי האיקומרס עולה כל הזמן– עובדה שמחדדת את כך שצרכנים לא רק מחפשים On Line הם גם קונים אונליין.

Slide57

אבל בהתבוננות רחבה יותר על השינוי, ניתן לראות כי דיגיטל לא משנה ומשבש רק את הדרך שאנשים קונים, אלא גם משנה את הדרך שהם מקבלים את מה שהם צורכים בפועל באופן שונה. צרכנים רוצים שהמשלוחים יהיו מהירים יותר, וקמעונאים חכמים מנסים להתאים את עצמם לבניית הצעת ערך הכוללת משלוח במחיר נמוך או ללא עלות כלל- ומדייקים את עצמם לשילוח מהיר.

Slide62

אין ספק שהדרישה למשלוחים מהירים– עוזרת מאוד למינוף סטארטאפים שונים שעונים בדיוק לצורך זה, קמעונאים מחפשחם אחר פתרונות של טכנולוגיות וגופים שמבצעים משולחים שיוכלו לעזור להם לממש את הפוטנציאל בדיוק בנקודה זו ! לטובת מילוי הצורך הזה נכנסים שחקנים כמו-Uber גוגל עם המכוניות האטוטונומיות ושחקניות כמו אמזון שמוצאות דרכים חדשניות (Drones) לשילוח שונה ומפתיע.

Slide63

טכנולוגיות שונות מכניסות חדשנות ושיבוש לעולם הקמעונאות– ויש צורך אמיתי לפקוח את העיניים ואת האוזניים ולחשב מסלול בצורה חדשה ורעננה- שכן השיבוש גורם לצרכנים לשנות את ההתנהגות שלהם ולבסס את החלטת הצריכה על סט חדש של שיקולים שמוכתב- מהאיך ולא מהמה.

Slide64

מילת סיכום, צירפתי לכם כפי שהבטחתי את המצגת המקורית, על מנת שתוכלו לצלול אליה בעצמכם. אני מעודדת אתכם לעשות זאת שכן היא מלאה בנתונים ובמידע משמעותי וחשוב.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.