Mary Meeker’s 2019 internet trends report | Media

מרי מיקר האנליסטית המוערכת ביותר, בכל הקשור לניתוח זירת האינטרנט וההשפעות על העולם הוציאה שוב את הדו”ח הגדול והמשמעותי. כמו בכל שנה, החלטתי לקחת חלקים ממנו ולהביא לכם לכאן כולל הסברים על הדברים האמורים. הפעם, אני רוצה להתעכב על נושא המדיה, ולהביא לכם לכאן שקפים נבחרים שמדברים על הנושא בדו”ח ולהעשיר אותם בניתוח שלי.

כפי שאתם יכולים לראות בשקף הנהדר הראשון בפוסט, אם ב2010 המספרים לא היו מאוזנים, וההשקעה במדיה מול השימושיות של האנשים במדיה הייתה בקורלציה מאוד מאוד לא חכמה. הרי שבשנת 2018 השתפרנו משמעותית, התעשייה כיוננה את עצמה ואנחנו הולכים לפי החוק שאומר: “כסף הולך לאן שהעיניים של האנשים נמצאות”. ההוצאה של המדיה מתאפסת על זמני ומיקומי השימוש של האנשים.

ניתן גם לראות בבירור את ההתפתחות המואצת של מדיה פרוגרמטית, שלמעשה הופכת להיות לשיטה המשמעותית ביותר.

אבל אולי יותר חשוב, לרדת לעומקם של דברים ולהסתכל בצורה גרנולרית ולבחון איך המדיה שלנו התפתחה והפכה להיות להרבה יותר עשירה, עם משמעות ועם כוחות חדשים. היכולת של טירגוט טוב יותר מאפשרת לבנות קמפיינים חכמים ומבוססי צורך, טכנולוגיות מתקדמות כמו Machine Learning מאפשרות לקחת את רעיון הטרגוט צעד אחד קדימה וגם לייצר קריאטיב גמיש שמותאם על פי המשתמשים תוך כדי תנועה, זאת ביוטיוב. ופלטפורמות כמו אינסטגרם, טוויטר, ופינטרסט מחברות את מה שאני קוראת לו: מהשראה למכירה. זה עידן בו פלטפורמות הדיגיטל חוצות גבולות וקווים שהיו ברורים בעבר ומערבבות במיקס מושלם חוויות וצריכה בקליק אחד.

מה שיוצר אפקטיביות, ויעילות בשיווק דיגיטלי הוא העובדה שלקוחות מכירים את המוצר, כשהם מרוצים ממנו הם ממליצים עליו. לזה, בעולם דיגיטלי מגיעים באמצעות תפיסות כלכלה חדשות של “פרימיום” החלק שהוא בפרי-בחינם, והחלק שהוא בפרימיום ברכישה. יותר ויותר שחקנים נכנסים לעולם הזה של מודלים שמאפשרים: התנסות, טעימה, מסלול חלקי חינמי, שכירות ורק אחר כך רכישה ועוד, כל זה בשביל לייצר את הלופ של: חוויתי את המוצר (הדגש על החוויה), הייתי שמח ממנו, המלצתי עליו.

דוגמא טובה לכך היא בהכרח ספוטופי, אנשים מקבלים את המוצר בחינם, המודל החינמי מייצר פאנל של משתמשים שמקפיצים את מודל הפרימיום- החוויה במוצר יוצרת את הנחשקות ואת הWOM Brand- כל אלו מובילים גם להעמקת הקשר והנאמנות וגם לשיווק משוכלל של “אחרים” שאומרים דברים טובים על המותג, ולא המותג עצמו אומר על עצמו.

זו תהיה סדרה של רשומות שמתעכבת על שקפים נבחרים, בכל פוסט אדאג להצמיד לרשומה את המצגת המלאה, על מנת שתוכלו לצלול לתוכה בעצמכם- Link.

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.