MCommerce

 

הנוסחה לחישוב כוחו של המותג בעידן הMCommerce2 פוסט אורח של ערן יורן

שוק המותגים והאופן בו אנו מודדים את כוחו של המותג עוברים בימים אלו שינוי מהותי. כולנו יודעים זאת, חלקנו גם מבינים את העניין, אך רק מעטים כבר נערכים לשינוי באופן מודע. ואכן רובנו הגדול מסוגלים לתפוש את ההזדמנות ביד אחת ולשים את האצבע על השינוי עצמו. איך זה יכול להיות? מאוד פשוט: לשינוי קוראים סמרטפון. לרובינו כבר יש איפון, אנדרוייד או סמרטפון מסוג אחר ולכן אנו יכולים לשים את האצבע על אלמנט השינוי בקלות מפחידה. עד סוף השנה יהיה שוק הסלולר האמריקאי רווי בסמרטפונים למיניהם, למעשה 65% מהשוק יהיו איפונים, אנדרוייד ושחקנים נוספים. 150,000,000 מכשירים שיודעים לעשות הרבה מאוד, בדרך כלל עבור הצרכנים אבל  בעיקר עבור המותגים. (ועוד לא כתבתי מילה על הטבלטים)

שינוי דרמטי בהתנהגות צרכנים האנשים שמחזיקים בסמרטפונים משנים את ההרגלים שלהם. הם צורכים אפליקציות קטנות וחכמות וכמו כן משתכללים במיומנויות שלהם. הדבר בא לידי ביטוי באופן השימוש ובהרגלי הצריכה שלהם. הם מפתחים סיגנון חיים חדש, מהיר, דינאמי הן בצריכת המידע, הן בעולם התוכן והן בתחום המסחר והמכירות. הם יכולים להגיע בקלות לחנות שלא ביקרו בה מעולם ואף להכיר אישית את המוכר שעדיין לא פגשו פנים אל פנים.

מנהלי המותגים בכל העולם עומדים לגלות כבר בעתיד הקרוב כי עוצמת המותג שלהם מושפעת מאוד מהחוזקה שלו בחנויות של אפל וגוגל. הודות לסיגנון ולאישיות שהוא מביא איתו לעולם החוויות של הסמרטפון (האם האיפון שלך רוטט משימחה כשעולה הלוגו של אפל או שהוא נשאר אדיש?) מנהלי המותגים יגלו שחיי המותג שלהם בSmart.Phone.Land- חשובים לפחות כמו החיים האמיתיים. ולמעשה הם חלק בלתי נפרד מהמציאות הממשית.

מסמרט-מן לסמארט-פון חיפשתי את הנוסחה שמובילה את המהפכה הנוכחית וגיליתי שהיא נוסחה שכבר הספיקה להוביל מהפכה מאוד גדולה. קוראים לה  E=MC2 לקחתי אותה היישר מתורת היחסות של אינשטיין (כמה ציני). הנוסחה הקטנה הזו שהיוותה את פריצת הדרך בפיתוח פצצת האטום היא הכתובת על הקיר בפיתוח מותגים בעידן ה-MCommerce2. במקורה הנוסחה איפשרה לחשב בקלות את כמות האנרגיה החבויה בכל מסה של חומר. היום, כאשר ה-E מגדיר את הEnterprise עוצמת המותג שלך, שווה לנוכחות ה –2MC Mobile Commerce 2nd gen של המותג.

המשמעות לגבי מותגים היא באמת ברמה של פצצת אטום שיווקית, כאשר כל 10$ שיושקעו בפעילות 2MC, שווים להשקעה של 100$ במקומות אחרים. הפעילות בSmart.Phone.Land- היא בה במידה תדמיתית ומדידה, נשלטת וספונטנית  בד בבד, ונוסף לכך גם מוֹכרת –  והכל בו זמנית .

איפה מרכז השינוי הגדול ? עד היום כאשר מותג היה מבצע פעילות כולנו אהבנו את שיטת המעגלים, שדרכה התקרבנו לאט לאט למעגל המרכזי, דהיינו החנות, נקודת המכירה, המדף, והגרעין הקשה של הלקוחות הנאמנים. הסמרטפון פורץ את המעגלים כאשר מצד אחד הוא מצמיד את מדף המכירות אל הלקוח בכל מקום ובכל זמן ומצד שני מצמיד את סרט הפרסומת התדמיתי אל המוצר על המדף; בין שתי הנקודות האלה השימוש במכשיר פותח עולם עשיר של תכנים, חוויות ורגשות ולמעשה מאפשר לקיים דיאלוגים בין לקוחות וחברים סביב זירות מוצרים, לבצע שיווק רישתי וקהילתי בכל מקום עם רמת פרסונליזציה ברזולוציה גבוהה שלא היתה קיימת עד היום. וכשהלקוחות כבר חמים, טעונים ורוצים עוד, מתברר כי יש לסמרטפון את היכולת להעניק סיפוק מיידי ולבצע את המכירה עכשיו!

המהפכה כבר התחילה, והיא נעה הלאה עם החברות הגדולות שמזהות את ההזדמנות, משקיעות את ההון, מבצעות את המהלכים הנכונים. אפליקציות שלוקחות אותך לחנות, מספקות לך מבצעים מיוחדים, מזהות ברקודים למיניהם ולסוגיהם השונים וכן מספרות לך למי עוד יש את המוצר. תוך כדי כך הן מעניקות לך עולם חוויות מותגי עשיר ורחב, לצד אפליקציות אשר מתחברות לסיגנון החיים שלך ומלוות אותך במשך היום. רובן מופצות וזוכות לאחוזי הורדה גבוהים מאוד. שערו בנפשכם כמה מאיתנו רצים עם המאמן של Nike? מנגנים בגיטרה עם המגברים והפדלים של Fender או מצלמים ב-Hiypstamatic עם העדשה של הצלם של Levi’s? 

בקצרה, השקיעו בעולם הסמארטפון ותיווכחו  עד מהרה איך המותג שלכם גדל ומתחזק “בריבוע”. הנוסחה נמצאת על הקיר (לפחות על הקיר שלי בפייסבוק), היכנסו דרך אפליקציית הסמארטפון שלכם, והעיקר – השתמשו בה בתבונה.

שני דברים שחשוב לקחת מהפוסט הזה :

 E=mc2. ( Enterprise = MCommerce2)

Smart.Phone.Land – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.