The World’s 100 Most Valuable Brands in 2019

בימים אלו, אני נמצאת בתהליך של מחקר עומק, שהפך פחות או יותר ל”מפלצת דטה”, הניסוי שלי להבין ולהצליב בתוך מדדי המותגים המובילים בעולם תחת קטגוריות שונות, לבין צמיחה, קריאטיביות ויצירתיות – כולל התייחסות אל רכישות שנעשו בווליומים שונים על ידי אותן חברות וכמה הן מוכנות לפתוח את הארנק ולשלם על מנת שיוכלו לשמר את החדשנות שמייצרת צמיחה בעסק ולסגור פערים. בחנתי  196 מדדים שונים בכל העולם שנערכו בעשור האחרון, עם התמקדות יתר בחמש השנים האחרונות, והממצאים מדהימים. הרכיב של הקריאטיביות בתוך העסק מוכיח ללא ספק שהוא מצמיח הלכה למעשה את החברה ומבטיח את הישרדותה פלוס פלוס פלוס. זה למעשה מהווה את הבסיס למחקר הבא שלי, שבסופו, יהיה ספר.

אני רוצה ברשומה הנוכחית, להציף לכם מידע שפורסם על המותגים החשובים ביותר לשנת 2019, התמונה הזו מספרת המון דברים שמהווים עבורי בסיס להבנת השינויים שהעולם עובר, וגם- ליצירת מתודלוגית עבודה המחברת בין חדשנות, קריאטיביות ויצירתיות לבין צמיחה. אין ספק שערך המותג יכול להיות מאתגר לבניה. גם כשיש לכם כיסים עמוקים איתם אתם יכולים להשקיע בחדשנות, לבלוע שחקנים אחרים (חלק משמעותי מההסתכלות במחקר שלי), או להשקיע בתרבות ארגונית שתומכת פיתוח של עולמות חדשים. בדרך להפיכת מותג גלובאלי משמעותי בכל העולם, חברות צריכות להלחם על מקומן בתוך התחרות.

בתמונה המצורפת אתם יכולים לראות את החלוקה העכשווית (אשר משתנה כל הזמן), של החברות עם שווקי השוק שלהן במיליארדי דולרים כשהגודל שלהן מעיד גם על היכולת לצמוח ולהיות משמעותיות בחיים של האנשים. במחקר שלי אני בוחנת את הקשר בין רכישות ומיזוגים ליכולת לשמר חדשנות וצמיחה. כמה אותן חברות מוכנות להשקיע בכך, האם ההשקעות בחדשנות מאפשרות להן לעשות קפיצות גדולות ומשמעותיות (התשובה היא חד משמעית כן, ואדאג להוכיח זאת), ומי הן החברות שמצליחות להגדיר את עצמן מחדש בעידן הנוכחי (רמז, חברות יוקרה, דטה וכאלה שמגיעות מסין).

תוכלו לראות מתוך הויזואליזציה שמוצגת בתמונה את החיתוך של 10 החברות המובילות ברשימה, מתוך 100 החברות עם הערך והחשיבות הגדול ביותר בכל העולם זאת על פי פורבס. חשוב להגיד שהמדד נשען על הbrand value, מדידה שמנסה לעשות קלקולציה של כל מותג עם היכולת הפיננסית שלו כמן גם החדירה שלו כחברה למקומות שונים בעולם. אין ספק בכלל שחברות הטכנולוגיה הן הדומיננטיות ביותר בשנים האחרונות, ובמיוחד בויזואליזציה הזו שמשקפת לכם את התמונה מ2019. החברות הללו לרוב מחזיקות צמיחה דו ספרתית, ויכולת לצמוח שנה אחר שנה במהירות גדולה.

Rank Brand Brand Value ($B) 1-Yr Value Change Industry
#1 Apple $205.5 +12% Technology
#2 Google $167.7 +27% Technology
#3 Microsoft $125.3 +20% Technology
#4 Amazon $97.0 +37% Technology
#5 Facebook $88.9 -6% Technology
#6 Coca-Cola $59.2 +3% Beverages
#7 Samsung $53.1 +11% Technology
#8 Disney $52.2 +10% Leisure
#9 Toyota $44.6 +0% Automotive
#10 McDonald’s $43.8 +6% Restaurants

המסע המרתק שלי בתוך “ים הדטה” סביב השאלה, של הקשר בין צמיחה וקריאטיביות –  או כפי שאני קוראת לו: “קריאטיביות מצמיחה” רק התחיל. ואשמח לעדכן אתכם בחלקים נוספים ממנו בהמשך ככל שיתבשל ויהפוך להיות ליותר משמעותי.

אם אתם רוצים ללמוד יותר על שינוי, להבין במה זה אומר לנהל תהליכים טרנספורמטיבים בחברה, או מצד שני להבין כיצד תוכלו לטפל בצורה חכמה בטרנספורמציה האישית שלכם. אני ממליצה לכם מאוד לקרוא את הספר שלי שיצא השנה. “המתכון לשינוי”, מדריך אסטרטגי לאתגר של עולם שעובר שינוי על בסיס קבוע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.