Branded Content

מה עושה אותנו מעניינים, מה יגרום לאחרים לקרוא אותנו, להתעניין בתכנים שלנו ולחזור שוב ושוב טיפים על הדרך הנכונה לייצר תכנים ולבנות את דמות התוכן שלנו ברשת, אשר תוביל לתוצאות איכותיות.

נכון שחשוב לייצר קשרים, נכון שחשוב להכיר את הזירות, נכון שחשוב לקרוא תכנים של אחרים אפילו חשוב מאוד.אבל, מגיע היום שאנחנו צריכים לשבת על הטוסיק, להתחיל לכתוב את משנתנו הסדורה בנושא מסוים. ולקוות שתוך כדי תנועה נצמיח היגיון מכל הפעילות הזו ואולי אף נהיה מעניינים.

החלטתי לכתוב לכם פוסט שמגדיר איך בונים מגדל תוכן מעניין ברשת.
איך יוצרים ממנו ארכיטקטורה ש”מגדלת” את המותג האישי שלנו, ומוסיפה לנו נקודות זכות -וב TheMarker Cafe  גם כמה כוכבים.

 Content,

 User Generated Content & Social Media

בעולם של יצרני תוכן באופן כל כך זמין וטבעי, גם לנו יש אחריות מסוימת, לכמות התוכן הנבלע אל תוך החור הגדול – הרשת, חשוב שנגדיר לעצמנו מה אנחנו רוצים להשיג מהנוכחות שלנו בזירה ואיך נשיג זאת על הצד הטוב ביותר.

 בניית מגדל תוכן : קוראת לתהליך בניית מגדל תוכן, כי באיזה שהוא מקום זה ממש כמו לבנות בית, ההשוואה לעולם הארכיטקטורה לא בכדי –
צריך לחשוב היטב על מיקום, תשתית ויסודות, יעדים, מטרות, תכולה, Theme song יכולות ומשאבים – אסטרטגיה. סידור המשימה אינו בהכרח מתייחס לשלבי המשימה, דברים רבים בעולם המדיה החברתית נעשים וצריכים להיעשות במקביל,אלו הנקודות המכריעות, לבניית עולם תוכן עשיר ומדויק.

מיקום כמו שבנדל”ן אומרים שהמיקום הכי חשוב – מיקום, מיקום, מיקום – גם בעשייה שלכם במדיה החברתית. בחרו מקומות מובילים בהם אתם יכולים לתפקד באופן קבוע, זכרו – מוביל זה לא גדול – מוביל זה מדויק לאוזן שאתם רוצים שתשמע אתכם. המיקום חשוב ברמת התוכן כי לרוב הוא משפיע ישירות על סוג התוכן, כדאי להתאים את עצמנו לסביבה בה אנחנו “מתארחים”. התוכן שיעלה לדוגמא ב Facebook,The Marker Café או בTwitter אינו יכול להיות כל הזמן תוכן זהה. לכל זירה יש את אפיון הדיאלוג שלה וצריך לוודא שאנחנו נכנסים בשפה הנכונה ולא בMode מגדל בבל.

תשתית ויסודות כשמחליטים על בניית מגדל תוכן ברשת, כדאי להערך מראש על כמה זירות בהן נרצה לפעול.התשתית היא המיקומים בהם אנחנו בוחרים לפעול, ובמקביל בניית היגיון תוכני שיכול למלא את כל אחת מהזירות.בד בבד לבניית הזירות צריך לחשוב מראש על שרטוט דרך – אילו תכנים אנחנו רוצים לכתוב, איזה סיפור אנחנו רוצים להקים ברשת, מה אנחנו יכולים לספר שיוכל להחזיק את עירנותם של החברים בכל זירה.יסודות התוכן מכתיבים את המשכיות העבודה שלנו, זכרו, לא להתיאש, כבר אמרתי לכם בעבר – לא בונים מגדל ביום וגם התנהלות ברשת לא בונים בדקה, סבלנות זה מצרך ישראלי נדיר אבל הכרחי !

יעדים צריך שנקבע יעד לכתיבת עולם התוכן שלנו, ככל שנאתגר את עצמנו כך המשימה תהיה פשוטה יותר במבט קדימה.בניית עולם תוכן דורשת נראות שטח קונסיסטנטית, הסיפור שלנו במהלך הזמן נתפר כחוט השני ועוזר לקוראים להכיר אותנו נדבך אל נדבך. חשוב שנגדיר לנו משימה של כתיבה בה נוכל לעמוד, ומראש נתחיל לכתוב ברמת כותרות על אותם נושאים שאנחנו רוצים לדבר עליהם. פוסט שבועי זו משימה מוגדרת, כך אנחנו יודעים שפעם בשבוע אנחנו צריכים למלא את החלל שבנינו ולצקת בו תוכן חדש.חשבו מראש על הפוסט השבועי שלכם במבט חודשי, אל תהיו קשים עם עצמכם, תקלילו, אם לא יוצא עזבו ועברו לנושא אחר, אם בא לכם לכתוב על משהו מפתיע שנתפס לכם בתודעה – אפשר להיות גם ספונטני, התשתית נועדה לשרת אתכם, לא למלוך עליכם.

תכולה תכולת התוכן היא הדבר המשמעותי ביותר בפעילות, בלעדיה בעצם כל השאר הופכים ללחם יבש בלי טעם,חשוב לקבוע לעצמכם נושא מוביל שאתם מאמינים שתוכלו לתחזק, חשוב שהנושא שלכם לא יהיה צר מדי כדי שלא “יגמר” עם הזמן, אין צורך לחשוש, אפשר לבנות את הנושא בחתיכות קטנות לאורך זמן – לא צריך “להקיא” את כל המידע (סליחה על הביטוי) כבר בהתחלה.

Theme song שיר נושא, תוכן ברור עליו אתם כותבים יעזור לחברים שלכם להבין מה אתם עושים כאן,רצוי לבחור אחד כזה כשלצידו תתבלו את האישיות שלכם בכל מיני אקטים ספונטנים – בציוצים בTwitter או בסטטוס שלכם פייסבוק, זכרו אחת הדרכים לעזור לתוכן להפוך לאישי מקבלת ביטוי משמעותי בתגובות שלכם לחברים המשתתפים בדיון – גם זה תוכן,כאן תוכלו להכניס פן נוסף של דיאלוג ושפה פחות קשיחים. שיר הנושא שלי למשל הוא שיווק, מיתוג, תוכן באינטרנט – הסיבה ברורה, מפת האינטרסים שלי היא ליחצ”ן את עצמי,ברגע שמגדירים מה נרצה שיצא לנו מכל ההתערבבות ברשת, קל להגדיר תנועה התנהלות – קוקטייל.

יכולות ומשאבים זכרו, אתם נכנסים למערכת יחסים, כמו שעם בן זוגכם אתם לא מדברים פעם כן פעם לא, גם ברשת הדיבור שלכם, התוכן שלכם מייצר את הקשר, חשבו מראש על כמות מול זמן, עליה אתם יכולים להתחייב ותעמדו בה, חשיבות התוכן קשורה באופן טבעי למקצב שלו.

סגירת מעגל אסטרטגי מעגל התוכן ברשת לעולם יהיה בסטטוס של בטא, לא ברור מראש לאן אני הולך ומה אני אעשה בכל צעד מחיי, כך באופן טבעי גם היחס שלכם ברשת, התוכן שלכם מייצג את אבני הדרך, הדנא שלכם – ברמת היכולות, החשיבה, החדשנות. חשוב לחשוב אסטרטגי, חשוב לחשוב מתוכנן, אך חשוב לא פחות להיות זמין לשינויים ולהתרגל אליהם מהר. זו אסטרטגיה אמיתית, זו אסטרטגיה עכשווית שמתייחסת לעולם התקשורת החדש. לתכנן ולדעת לשנות, כי שינוי מתוך תכנון עוזר לנו להנות וגם להצמיח את עצמנו באיכות.

עקרונות |תובנות שיעזרו לכם להתבסס בדרך הנכונה :  כתבו תוכן שאתם משוכנעים שהיה מצמיד אתכם לכיסא. אל תאריכו יותר מדי במילים. אתם לא כותבים ספר. אפשר לחלק נושא בשיטת הסלאמי לכמה פוסטים ובכך לייצר אווירת המשכיות אני למשל לגמרי הגזמתי בפוסט הזה 🙂 חשבו על נושא שאתם יכולים להיצמד אליו לאורך זמן, כזה שניתן לייצר ממנו תתי נושאים ולהפוך בכך למומחים בתחומכם – אינסטנציה בתחום, שיטת הסלאמי עובדת כאן נהדר, נתח נתח פיסה אחרי פיסה יגלו מי אתם והאמון שלכם יבנה ברשת.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.