Content Strategy

 

יצירת אסטרטגיית תוכן – כיוָון שתוכן הוא למעשה הדלק של השיחה בדיגיטל, צריך לייצר תכנים שמעודדים את הגולשים והאוהדים לגלות ולשתף. ברשתות החברתיות אנשים רוצים לגלות תוכן מעניין ולהעבירו הלאה. מותגים וחברות יכולות לשחק תפקיד מאוד משמעותי במשחק הזה – כל חברה צריכה לחשוב על עצמה כעל גוף מדיה ולייצר ליין של תוכן אותו היא מפרסמת ללקוחותיה, לעובדים שלה ולקהילות שאותן היא יוצרת. אבל תוכניות ואסטרטגיית תוכן מבוססת ותקֵפָה דורשים תשתית חזקה ואפקטיבית. במיוחד בחברה גדולה ומורכבת שקיימים בה מותגים רבים ומוצרים רבים. יצירת תוכן ובמיוחד תוכן טוב לוקח זמן רב; ובאותה מידה, לבנות פריימוורק חכם שמחזיק לאורך זמן ונוגע בשלל המותגים והמוצרים של החברה זו משימה מאתגרת הדורשת התמצאות ויצירתיות. על מנת שתוכלו להעמיד תוכנית תוכן איתנה ומתניעה מהלכים יש  להציב תשתית מקצועית ומתוכננת למשעי. אסטרטגיית תוכן טובה  נחלקת לכמה רמות :

® תוכן ברמת המוצר תוכן שנוצר סביב המוצרים השונים והשירותים שבהֵיצעֵי החברה.

® תוכן סביב הקטגוריה תוכן שנוצר סביב הקטגוריות השונות שבהן החברה שלנו פעילה.

® תוכן ברמת החברה תוכן על החברה – לא רק מִסְפָּרים ועובדות אלא סיפורים ששווה לשתף.

® תוכן ברמת התעשייה תוכן שנובע מהאבולוציה של התעשייה שלנו והקידום העתידי שלה.

תחשבו על נושא התוכן כעל משימה של צוות | יצירת תוכן אינה בהכרח משימה לעורכים מקצועיים ואנשי תוכן מוסמכים מטעם החברה בלבד. כאשר החומר מבוסס על האינפורמציה של ניטור ברשת חברות יכולות לערבב בתוך משימת התוכן בלוגרים שונים המייצגים את מומחיות הארגון בכללותו. הם למעשה יכולם להפוך לצוות התוכן ולהפיק את מלאכת היצירה. חשוב מאוד לייצר תוכן שייצג את כל השכבות של הארגון ועל ידי כך לאפשר לקוראים לקבל את הסיפור המלא והשקוף של החברה.

תחשבו על נושא התוכן כעל משימת אוֹצְרוּת | כמותג או חברה אתם לא צריכים לייצר 100% מהתוכן שאתם מספקים, אלא להציג את העמדה של המומחים הגדולים בשעה שמתבקש תוכן מעולה לאנשים שעוקבים אחריכם. אוצְרוּת של תוכן היא שיטה שמאפשרת לכם לבחור תוכן רלוונטי ולקדם את הפצתו לקהילות שלכם – כמובן הפצה חכמה. אתם יכולים על ידי כך להפוך לגוף המהימן, בבחינת שומרי הסף של הלקוחות שלכם, והם מצידם יגמלו לכם על כך בהגדלת הקהילה שלכם לְעֵבֶר מעגלים נוספים מסביבתם, ובאופן טבעי בהגדלת ההשפעה שלכם על מעגל יותר גדול של מקבלי החלטות.

תייצרו סגמנטציה, טירגוט חכם של קהל היעד ופוזישנינג נכון לתוכן | חשבו היטב על מערכת נוכחוּיות ועל פתיחת ערוצי תקשורת חכמה מבחינה אסטרטגית. הרבה מאוד חברות מפרסמות באופן אוטומאטי תוכן לכל פרוטפוליו הנכסים הדיגיטליים שלהן. כל ערוץ – מFacebook, Twitter, פליקר יוטיוב ועוד הוא ערוץ עם אופי ייחודי ואתם יכולים למנף כל ערוץ בצורה שונה ותואמת לקהלים שונים. קהל שמתקשר איתנו בFacebook עשוי להיות קהל שונה ברמת הצפיות שלו מקהל שמייצר איתנו תקשורת בTwitter – תייצרו תרבות רב שיכבתית של תוכן שמישתנֶה בין מתחם למתחם – עשו זאת חכם ובכך למעשה תבטיחו הופעה חכמה וקולעת לעניינו של קהל היעד בנראות שלכם ובסיפור אותו אתם מעבירים.

אסטרטגיית תוכן נכונה צריכה להתבסס על מעורבות גדלה ומתמשכת | היעד שלכם הוא להגיע למצב שבו באופן שיטתי הלקוחות שלכם יקבלו מכם תוכן חדש ואיכותי על בסיס קבוע. הכרחי להבטיח שהתוכן שלכם מעניין מספיק על מנת שייצר ויראליות מספיקה ויגיע לקהל המדויק איתו אתם רוצים להישאר במגע ולעודד מעורבות. חשוב להדגיש שלצד ההשקעה בקמפיינים ובמקביל למאמצים שיווקיים יש להקים מבנה ברור של תוכניות תוכן כי הן למעשה ממסדות את הנראות הסיפורית של הארגון כפי שהיא מופיעה ברשת ומחזקות את הנכסים שבבעלותו.

לסיכום | אין ספק שהעולם העסקי שלנו משתנה, פקטורים חדשים של השקעה נכנסים אל מכלול השיקולים. האמת הבסיסית שעומדת מאחורי אסטרטגיה חכמה של ניהול תוכן ברחבי הרשת שיתן תוקף לארגון היא שמידי יום אנחנו מתקרבים למציאות שבה אנו יותר ויותר הופכים למדיה של עצמנו. ממש כשם שאנחנו משקיעים בקו ייצור – בבניית ליין של שירותים, כך הביזנֶס החדש שנוסף לנו הוא לייצר את גוף המדיה הפנים ארגוני – זה שיודע להכיל את הסיפור המלא של החברה – לקצוץ אותו לחתיכות קטנות ולהגיש חכם לאורך השנה כשהוא מחולק לצלחות שונות עם טעמים שונים. בּוֹן אַפֶּטִי….

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.