Facebook Exchange

לפני כשלושה חודשים Facebook הכריזה כי היא מתכננת לבדוק כלי פרסום חדש, שנקרא :  Facebook Exchange ואכן לפני כשבועיים Facebook הודיעה רשמית כי הכלי החדש נמצא בגרסת בטא. Facebook Exchange הוא למעשה מערכת פרסום שמטרגטת מודעות מבוססֵי קוקי שמתייחסת אל היסטוריית החיפושים והפעולות של הגולשים בזמן אמת. המערכת מאפשרת למפרסמים לנהל מודעות שונות, כשהשימוש בדטה משתנה במסגרת חשבון אחד. על ידי כך מייצרת Facebook סוג של דאשבורד שפותח צוהר למפרסמים להגיע אל קהלי היעד שלהם עם הודעות רלוונטיות בזמן אמת. בו בזמן היא למעשה מייצרת חיתוך בין הדטה של הלקוחות בFacebook ומחברת אותו ל”היגיון” של מערכת הפרסום כך שניתן למשווקים להשתמש במידע העדכני וליזום פניה בזמן הנכון אל הלקוח – דהיינו כתוצאה מזיהוי הצורך.

אם אתם רוצים המחשה שמבהירה איך המערכת תעבוד הנה דוגמא שיכולה לתת לכם מושג ברור על הכלי : נניח שאנחנו חברה שמחזיקה אתר איקומרס ואנחנו מתכוונים ורוצים לייצר תנועה לקראת רכישה באתר שלנו. במקרה זה, אנשים שיחפשו באתר שלנו או לחילופין יחפשו דרך האינטרנט מוצרים שאנו מוכרים באתר שלנו, יסומנו כאנשים שיש להם כוונת קנייה גבוהה. כלי הFacebook Exchange יהווה שיטה נהדרת שתיקלע “בול” משום שהוא מאפשר למפרסמים ולאנשי שיווק להשתמש בתנועות הבודדות הללו כדי לאתר את קהל היעד המובחן כל כך, ולהציע לו הצעות מותאמות במיוחד בFacebook – והתיזמון למודעות לו יתרחש בדיוק בזמן הנכון ! עבור הרבה מאוד מפרסמים כגון קמעונאים, עסקי תיירות, רכב ושירותים פיננסים – השירות מספק הזדמנות מצויינת לייצר קונוורטינג מכירתי דרך מידע רווי על הלקוח שיתבטא בהצעה ישירה מותאמת אישית בFacebook.

גם AllFacebook וגם TechCrunch שיתפו בחלק מהתוצאות מותגים שונים שניסו את הכלי ואת התוכנית החדשה. ועושה רושם כללי שהאינדיקציות על FBX הן כי זה כלי שמייצר קונוורז’ן גבוה בחישוב פֶּר קליק על פוסט שעולה בכמותו היחסית אפילו על קונוורז’ן ממודעות בגוגל. מדווח בכתבות הללו כי השירות הפרסומי מייצר ROI – פי 16 מצד לקוחות שמשתמשים בFBX Ads – נתון משמעותי שמראה את יכולתו של הכלי לקשר בין צורך להצעת ערך מדויקת שמובילה לרכישה.

קל להבין איך המודעות הללו מסוגלות להיות הרבה יותר אפקטיביות ממודעות סטנדרטיות בFacebook.  לאיש שיווק ברור מאליו כי היכולת להגיש מודעה עם רלוונטיות גבוהה וסוג של פרסונליזציה בהפקת פרסום יעודי ללקוחות – יוגדר ככלי מוצלח. תוספת הרכיב של זמן אמת בכלי הפרסום FBX גם היא מקנה למודל החדש נחשקות יְתֵרָה. קחו בחשבון כי בשעה שאתם מריצים קמפיין שקשור בסלוט ספציפי של זמן, אין ספק שכלי כזה ישרת אתכם בצורה מיטבית וימקד את ההוצאה שלכם על גולשים ספציפיים ומתאימים מבחינת העיתוי. ויתר על כן, טירגוט של צרכנים בעוד רעיון הרכישה טרי במוחם מהווה הזדמנות מצויינת להגברת המוּדעוּת למותג שלכם ולמוצרים שלכם ב”טופ אוף מיינד” של לקוחות פוטנציאליים בעת שהם משוטטים ומחפשים ברשת.

זו למעשה דרך נהדרת להגדיר מטרות ולפנות אל גולשים הפועלים מחוץ לFacebook ולגלם בצורה אלגנטית את הדטה של גולשים שהגיעו מחוץ לזירה. כאשר מותגים מגדירים יעדים כלליים כמו הגדלת מודעות והעדפה – המודעות הרגילות של Facebook עונות בהחלט למטרה. אבל כשהמטרות שלכם מוגדרות ביתר חדות ואתם רוצים למשוך לקוחות שמחפשים בזמן אמת מוצרים שקשורים אל עולם התוכן של המותג שלכם הרי הכלי החדש של Facebook מזמן לכם רמת דיוק גבוהה בהרבה בכל הנוגע להגעה ספציפית אל הלקוחות המתאימים.

צירפתי לרשומה את המדריך המקורי של Facebook על מנת שתוכלו לחקור בעצמכם את ההזדמנות העדכנית :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.