Mobile Trends | Mobile is Social

כשמדברים על סושייל כולם מסתכלים עלי בחשדנות כי אני הרי באוריינטציה  חזקה ומעט “באייסט” לנושא, ובעיני הכל אבל הכל צריך כיום להיות מחובר לנקודת המבט של הסושייל. אבל כשמסתכלים על המספרים העולמיים המתייחסים לשימושים של המובייל במערך הרגלי הצריכה של הגולשים מתגלה שאני רחוקה מלהיחשב משוגעת כשאני אומרת לכם שמובייל נעשה חופף לסושייל. במידה שאתם כתבים, עיתונאים, בלוגרים וכמובן אם אתם אנשי שיווק של מותג , או חברה שאמונים על המהלכים השיווקיים של החברה ואין לכם נוכחות בסושייל – ממש כדאי שתתחילו לשקול את הדבר מחדש! למען האמת, הסושייל תופס מיום ליום נתח יותר ויותר משמעותי מחיינו השוטפים. לצד האמירה הזו ובאותה נשימה, אתם צריכים לקחת בחשבון שרוב הפעילות בסושייל מדיה כיום מצד הגולשים נעשות על ידי המובייל. לכן – בפארפראזה – הפוסט הזה גורס כי מובייל זה סושייל וסושייל הוא מובייל, ואין מדובר בגימיק אלא בעובדה שרירה וקיימת בשטח שאין להתעלם ממנה כלל וכלל.

איך תעשו זאת על קצה המזלג ?

תעשו אופטימיזציה לאתר שלכם לחבְּרוֹ למובייל ואפשרו לגולשים לשתף, על ידי כך שתשזרו כלי שיתוף באתר.עם או בלי שום קשר לסושייל – אחד העקרונות הבסיסיים שעליכם לקחת בחשבון הוא שההתנהגות הצרכנית שלנו בכל הקשור לגלישה משתנה מיום ליום, והגולשים נוטים יותר ויותר לחפש במובייל . במהלך ההתאמה של האתר שלכם למובייל – דבר אותו אתם חייבים לעשות – קחו בחשבון שהגולשים משתפים כחלק מההרגלים ולכן אם תייצרו כלי שיתוף באתר שלכם למעשה תעזרו להם ותהיו אנאייבלר לשיתוף. ניזכור שזוהי תשתית שאתם בונים לאורך זמן לכן מן הראוי לשלב מן היסוד כלי שיתוף שונים כמו – פינטרסט, Facebook וגוגל פלוס. התשתית הזו משפיעה בסופו של יום על תוצאת החיפוש ועל הצפת התכנים ברשתות החברתית, ובמילים אחרות כך תהפכו את הגולשים הנאמנים שלכם למשווקים האידיאליים של המותג.

חברו בין פעילויות הסושייל שלכם לבין הנוכחות שלכם במובייל במידה ויש לכם אפליקציה תכננו את התשתיות שלכם כך שיהיה ביניהן קשר מובנה למטרת אינטגרציה וזיכרו לתגמל את הגולשים הנאמנים שלכם בתמורה לפעולות שלהם. עצם העובדה שתייצרו קשר בין הנוכחות שלכם במובייל לזירת הסושייל רק תתמוך בִּרְצון הגולשים “לידבוק” לפעילות המתרחשת באתרכם ולחזור אליו שוב ושוב .

עודדו את הגולשים לבוא איתכם באינטראקציה באמצעות קמפיינים שמשלבים שיתופיות דרך כלים כמו אינסטגרם, פורסקאוור, קיו אר קודים ועוד – וזאת בהקשרים ישירים למהלכים שיווקים של המותג. שכנעו את הלקוחות הנאמנים שלכם שאתם על הגל הנכון ונצלו את העובדה שהם אוהבים לשחק ברשת – צרו עבורם קמפיינים דיגיטליים שישתזרו במסר הראשוני שלכם או לחילופין אף ישפיעו עליו בכפוף להלך הרוח האקטואלי, נכון לאותו שלב. במידה שתגרמו להם לבוא איתכם במגע, ולגלות מעורבות גבוהה בעידוד הגורם המשחקי הדבר יחזק את הנאמנות שלהם ואת רצונם לבדוק על בסיס קבוע מה התחדש ומה יש למותג להציע.

תשתמשו בכלי פרסום מתקדמים המצויים בסושייל ומאפשרים לכם לפנות באופן ישיר אל הגולשים במובייל Facebook למשל למשל יצרו באמצעות מערכת הפרסום שלהם הפרדה ברורה ומאפשרים למפרסמים לפרסם בכפוף להגדרה רק באמצעות המובייל.

לסיכום . אלו הן נקודות ספורות, “על קצה המזלג” ועיקר מטרתן היא להטמין לראשכם את הרעיון  – אל תתעלמו מנקודת המבט של הצרכן ומהרגלי הצריכה הדיגיטליים של הלקוחות שלכם. מיום ליום אנחנו משקיעים יותר זמן בסושייל – דרך המובייל – ותיזמון נכון של שניהם יחד יביא לכם את התוצאות הטובות ביותר !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.