Mobile & Video | Apparel Purchases

 

המובייל והוידיאו – שני מפתחות עיקריים להַתְסָסַת תנועה מסחרית בתחום האופנה. מחקר חדש של גוגל מציג מספרים מעניינים על שוק האופנה והלבוש ומגלה את הקשר בין התנהגות צרכנים בשימוש במובייל ובוידיאו לבין הרכישות בפועל. המחקר מראה תוצאות מרשימות שמצביעות על ההשפעה של המובייל והוידאו על הצרכנים (שמתבטאת כאמור בקניות שלהם בפועל), ועל הקשר לצמיחה של הסחר הדיגיטלי בכלים אלה. המחקר, נעשה על ידי גוגל במשולב עם Compete. למי שרוצה לקרוא את הלינק המקורי – צירפתי אותו בסוף הרשומה. ממצאי המחקר גילו כי לקוחות אשר נוטים לרכישת פריטי לבוש  משתמשים בטאבלטים שלהם באופן יומיומי לצורך רכישה –  ביחס של אחד לחמישה. וארבעה מתוך עשרה מבקרים את החנות הפיזית או את האתר של המוצג כתוצאה מצפייה בוידיאו.

המחקר הסתמך על נתונים מחודש מאי 2012 – וחל על אנשים אשר חיפשו או קנו און ליינית בששת החודשים האחרונים. הוא כולל אגריגציה של נתונים אנליסטיים של כמות ההקלקות באתרי סחר. מטרת המחקר היתה להעריך איך המדיה הדיגיטלית משפיעה על רכישות מתחום האופנה * וכללית מתחום הלבוש. יש לקחת בחשבון שתחום האופנה והלבוש אינו תחום טריוויאלי שמייצר באופן טבעי “קינוורט” של מכירות מהדיגיטל, בהתחשב בעובדה שרבים רוצים לנסות את הבגדים לפני שהם רוכשים פריט זה או אחר. עדיין, עושה רושם שהקניות הדיגיטליות של תחום זה עלו בצורה משמעותית, עד כדי כך שניתן לומר שמחציתן של הרכישות מעולם האופנה והלבוש יושפעו משכלול מקורות המידע הדיגיטליים עד סוף 2012 , זאת על פי חברת המחקר פורסטר.

צריך לקחת בחשבון שרוב החיפוש אחר אינפורמציה על תחום הלבוש והאופנה נעשה על ידי מכשירי מובייל – ומחצית מהגולשים עושים זאת בבית. יותר מ69% של הלקוחות רכשו ישירות דרך מכשיר הסלולר שלהם או דרך הטאבלט בהתקשרות מתוך הבית. בעוד ש28 אחוז בצעו את הרכישה שלהם במובייל בזמן שהם מחכים בתור. 27 אחוז עשו זאת כשהם בעבודה, ו31 אחוז בשעת ביקורם בחנות פיזית. כשגולשים משתמשים במכשירי הסלולר שלהם, הם עורכים מספר פעולות במקביל : השוואת מחירים, חיפוש אחר הטבות ומבצעים ייחודים או לחילופין קופונים ובנוסף לכך – קריאת ביקורות, וחיפוש אחר מלאים. כמו כן, לקוחות סורקים קיו אר קודים בתוך החנות ופונים אל שירות הלקוחות של הקמעונאי או היצרן.

המחקרים הללו על התנהגות הצריכה של הלקוחות והשימוש שלהם במובייל חשובים מאוד עבור קמעונאים שעוסקים בתחום ההלבשה, הם מראים כי צרכנים פוקדים את החנות הוירטואלית והפיזית יותר בעקבות השימוש במכשירי הסלולר ובעקבות זאת גם קונים יותר באומדן הממוצע. 25 אחוז מהמחקרים שנערכו בנושא השימוש במובייל לשם רכישות מראים כי צרכנים פוקדים את נקודת המכירה פי שש יותר מאשר בעבר במהלך ששת החודשים האחרונים. נוסף לכך נתון מעניין וחשוב – מהמחקרים הללו התברר כי כמחצית הצרכנים גילו מותג חדש בעקבות השימוש במכשירי הסלולר תוך חיפוש אחר מידע והטבות.

גם הוידיאו נתגלה כמפתח מרכזי להשפעה על עולם הרכישות באון ליין בתחום ההלבשה,  בייחוד לגילאי 16 – 24 . המחקר מצא כי 31 אחוז מהצרכנים משתמשים ביוטיוב לרכישות של דברי הלבשה ו37 אחוז צופים בסרטי וידיאו באתרי הקמעונאים. כמו כן חשוב להדגיש כי ישנה קורלציה ישירה בין הצרכנים שנוהגים להסתכל על וידיאו – ובין הרכישות בפועל. 28 אחוז מקרב אלו שצופים בסרטונים מוציאים כ500 דולר יותר על פרטי לבוש במהלך ששת החודשים האחרונים.

בארה”ב, התבלט טרנד הוידיאו כמפתח מרכזי ויצר תת טרנד חדש הhaul . זהו טרנד של בלוגרי וידיאו אשר מייצרים פוסטים המציגים את הרכישות האחרונות שלהם. חלקם הניכר של הבלוגרים הללו כבר מקבלים צפיות ברמות שאי אפשר להתעלם מהן – בסדרי גודל של מאות אלפי צפיות ועד מיליונים. לטענת גוגל הווליום של הסרטים הללו רק הולך וגדל בערוצי היוטיוב. מתוך 600 אלף סרטוני haul בYouTube למעלה מ-35 אלף הועלו לYouTube בחודש האחרון. צירפתי לכם דוגמא אחת של סרטון מסוג זה להמחשה.

צרכני האון ליין הללו מאופיינים לעיתים כגולשים חדורי מוטיבציה שעשויים לרכוש אימפולסיבית תוצרים שמלכתחילה כלל לא התכוונו לרכוש, כך מראה המחקר. כאשר נישאלו למה ביצעו רכישות אימפולסיביות 73 אחוז מתוכם סיפרו כי הם קיבלו הצעות טובות של דילים, 19 אחוז הושפעו מקבלת משלוחים בחינם, ועוד 19 אחוז ענו כי הם אוהבים להתלבש בבגדי הטרנד האחרון וכך למעשה הם מגלים אותו בזכות התעדכנות שוטפת. באופן כללי 34 אחוז מהצרכנים אומרים כי הם קיבלו עידוד לרכישת מוצר הלבשה לאחר שראו מודעה הכוללת וידיאו און ליין.

כפי שהבטחתי – צירפתי לכאן את המחקר המקורי. מקווה שתוכלו לקבל ממנו תובנות משמעיות לעבודתכם השוטפת.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.