Online Shoppers | Facebook

 

אחד ממקורות המידע המשמעותיים ביותר מבחינתי הינה חברת המחקר nielsen אשר מפיקה חומרים איכותיים על עולם התקשורת – מחקרים, מאמרים, סרטוני וידיאו עם דוברים בעלי מוניטין בתחום ועוד. אני קוראת המון תכנים באתר החברה ובבלוג שלה ולפעמים אני שמחה להציף לכם רעיונות מועילים שיכולים לדעתי להשפיע על קבלת ההחלטות התכנונית שלכם. אחד מהתכנים הללו מובא לכם ברשומה זו. פוסט / מחקר שהתפרסם בבלוג החברה ועוסק בנושא משמעותי – עתיד הריטייל במציאות הדיגיטלית מתוך הפרספקטיבה של Facebook, למי שרוצה לקרוא את המקור – רצ”ב : לינק.

על פי המחקר רבע מהגולשים בFacebook משתמשים בדפי אוהדים כדי לקבל הצעות ערך, או לראות .הצעות מסחריות לפחות פעם בחודש. ויותר ממחצית מתוכם ( 56 % ) גילו בתגובה כי הם מתעניינים בהצעות הערך של עמודי האוהדים של הקמעונאים ורוצים להיות חשופים לחדשות בכל הקשור להצעות, מבצעים וכיוצא באלה .. דפי Facebook גם משפיעים על החלטות לגבי הצריכה והרכישה. יותר מ20 אחוז מהנחקרים ענו כי עמודי אוהדים השפיעו עליהם “השפעה מעמיקה” בשעת קבלת ההחלטות על רכישה – נתון שמרמז כי פרסום פוסטים על מכירות, קידום מוצרים וקריאה אחרת לפעולה הוא מהלך הגיוני ביותר לעסקים: הוא “תופר” תשתית של פעילות חכמה עבור קמעונאים אשר מבקשים לייצר מכירה ובוסט ללקוחות אשר מעורבים במתחם או בכל פעילות אחרת ברשתות חברתיות.

המחקר הנסמך על ממצאים נכבדים מהשטח, מעלה כי Facebook ספציפית כזירה יכול להיות כלי אסטרטגי מצויין ויתר על כן זהו אמצעי שבאופן יחסי אינו כרוך בעלויות עצומות ומאפשר לעסקים לפתח בלב קל מערכות יחסים ומעורבות עם לקוחות פוטנציאלים וקיימים. קמעונאים מתחילים להיווכח לאט לאט כי הם צריכים להכניס את Facebook למינד סט של הכלים בהם הם משתמשים ולייצר נוכחות מסחרית מתוכננת גם בזירה זו. מדובר למעשה על אינטגרציה חכמה לגבי פעילות הסחר של המותג במציאות האון ליינית – והמסקנה של חברת המחקר נילסן אומרת כי הם מצפים לכך שהמודל הזה יתפתח ויגדל באופן משמעותי עד שיגרוף כצונאמי את שאר הפעילויות בחודשים הקרובים.

במחקר למשל מביאים לדוגמא את אפל שבעמוד הFacebook שלה הצליחה ליצור בחודש פברואר יותר תנועה מאשר בדומיין המרכזי שלה.

כמעט חצי מהנשאלים במחקר העידו שהם אוהדים של לפחות חמישה עמודי מותג , קמעונאי – ואפילו יותר. לכן, ההזדמנות עבור הריטייליסטים הרבה יותר מעודכנת ויותר מיידית מאי פעם כי ככל שה”דאטה” הזה יאסוף ברשת אוהדים שייענו  לכל ההטבות, הצעות הערך וכיוצא באלה – כך למעשה יהיה קל יותר לייצר מעורבות עם קהל הגולשים ולכוון למכירה. אנחנו עתידים לראות התגברות ניכרת של אסטרטגיות המאפשרות למותגים לייצר מהלכים יותר אגרסיביים ולהשיג הרבה יותר מההזדמנות. המחקר הראה מעל לכל ספק את תקפותה של השיטה בשינוי הגישה וההתנהגות של צרכנים דיגיטליים, צרכנים המורגלים לצריכה של סחר אלקטרוני.

המחקר סקר 3269 לקוחות בין ה14 לאפריל 2011 – 5 במאי.

 צירפתי לכם סרטון וידיאו שנערכה גם כן על ידי אותה חברת מחקר. מעל במה זאת מדברים תאגידים גדולים על הנושא הנדון – על הצפי לגבי התפתחות הרכישה המקוונת …

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.