Social By Design Projects

 

“לשים את האנשים במרכז”  היא גישה שFacebook “הולידו” כקונספט אסטרטגי. תכליתו היא להוביל למהלכים גדולים שמייצרים שיחה וויראליות. ישנן המון דוגמאות לכך ברשת, חלקן יותר טובות וחלקן פחות וחשוב לי להעמיק אתכם את השיחה על כך. לדעתי  הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתחיל בדוגמאות שימחישו את יתרונות המהלך. אני מביאה לכם לכאן ארבעה פרויקטים מסוג זה שנעשו בשנה האחרונה ובאים לדבר מגרונו של הצרכן ולא מטעם המותג. בכך הם למעשה מעצימים את הפעילות והופכים אותה ללא כל ספק לאנושית יותר. גזרתי לכם מכל פרויקט את הדרך של המהלך ואיך אסטרטגיית האנשים במרכז מתקבלת בכל אחד מהם, כל אחד מכיוון אחר ועם ייחוד משלו. אך לכולם ערך חשוב עבורנו – מכל אחד אנחנו יכולים לקחת רעיון אל ארגז הכלים שלנו ולשלבו בחוכמה עוד במסגרת המתוכננת שלנו לסוף שנת הפעילות הנוכחית ועל אחת כמה וכמה לפעילות בשנה הבאה.

Huggies | לשים את ההורים במרכז | אינסייט : הורים אוהבים להעלות תמונות של ילדים לרשת ובמיוחד לFacebook. האגיס הונגקונג רצו להגדיל את הקהילה שלהם בFacebook הם יצרו טאב המאפשר להורים להעלות תמונות של ילדיהם – וכהבטחה התמונות המנצחות יעלו על שלטי אוטובוס בעיר כשילוט הפרסום של האגיס. אין ספק שהאינסייט הכל כך פשוט וקולע גרם לכך שהפעילות תיצלח, ואכן אלפי הורים העלו תמונות ולא פחות חשוב – גם שיתפו את מעגלי החברים שלהם ובכך הגדילו משמעותית את הקהילה.

Canon | בכוונה בחרתי בפעילות שאינה מתקיימת ב Facebook על מנת שתראו שהאסטרטגיה יכולה להיות גם במתחמי הדיגיטל האחרים – לשים את מה שהאנשים עושים במרכז. אינסייט : אנשים מקבלים אינספרציה מרגעים מיוחדים בחיים ולא מטכנולוגיה. על מנת לשבור את השוק המתפתח ואת התחרות הגדלה Canon פתחו במעין תחרות אשר מזמינה את האנשים לצלם מקור השראה, לבחור אותו להעלות אותו לאתר יחודי ולאפשר לאחרים להתחבר למקור ההשראה ולצלם משהו בעקבותיו. הרשת הזו מחברת בין צילומים ובין אנשים ולמעשה יוצרת מרצף שלם של תמונה הכוללת רשת חברתית של רגעים מיוחדים בחיים.

 

AT&T  | אסטרטגיית האנשים במרכז דרך שירות זריז – “כמה פשוט, ככה חכם”. אינסייט : אנשים אוהבים להרגיש שמתייחסים אליהם. עצם העובדה שהעמוד של החברה מתופעל בצורה ייחודית גורם לאנשים להיות מופתעים מאיכות השירות ומזמני השירות, ההבטחה – עונים תוך 15 דקות. 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. החברה לקחה על עצמה את המחויבות הזו והחליטה כי היא שם כדי להקשיב, לענות ולקחת חלק פעיל בקהילה חיה, נושמת ומלאה באנשים. הדגש על שירות לוקח את הנוכחות של המותג ומלביש אותו מייד בצבעים אנושיים. הם דאגו לייצר מחלקה שלמה שתומכת בהבטחה הזו, מתמקצעת עם הזמן ויודעת איך להשיב על כל שאלה ושאלה.

Levi’s® | ללמוד מהקהילה ולקחת את זה לקו הייצור. בונים את העתיד יחד עם הקהילה, דרך הקהילה, באסטרטגיית ניטור והקשבה. אינסייט : לקוחות .אוהבים לספר מה הם היו מצפים שהחברה תעשה ולאיזה כיוון היו רוצים שהמותג יתפתח – בואו ונבנה איתם יחד את העתיד – קהילה קולבורטיבית שהתגבשה באופן טבעי . עצם ההחלטה הפשוטה להיות שם כדי לקחת את החומה של ההמון ואיתה להקים את הבית, מצביעה על התפנית. המגמה להשקיע אותה אנרגיה של הדדיות גם בהמשך פיתוח המוצר והפיתוח העסקי של החברה – מראה באופן מובהק שליוויס היא חברה חדשנית אשר מוּנעת מלב ליבם של האנשים. הם אלו שיעזרו לה לעשות את ההבדל. בכך היא למעשה מבטיחה המשכיות של פעילות לאורך זמן והצלחה.

מילת סיום וצידנית לדרך … חשוב לקחת לפני בניית תוכנית 2012 אוויר רענן שייטיב לנשימה, לחשוב מחדש על חלוקה תואמת של התקציב – ולהתעמק בשאלה – האם אני צריך להשקיע בעוד קמפיין בטלוויזיה או שאולי , הגיע הזמן להשקיע בנכסים ? בקהילה ? במציאות אשר תייצר עבורי קיימות לאורך זמן עם מספר רב של מחזיקי עניין וביניהם ללא עוררין מחזיק העניין המרכזי – הצרכן. פעילויות כאלו דורשות השקעה, אין לטשטש את הדבר ! אבל , וזה אבל גדול – זו השקעה שתחזיר את עצמה דרך היתרונות המופקים מיצירת הסיפור שלכם ברשת, טיפוח השיחה סביבו, בונדינג לסוג הקהילה שאתם מחפשים והכי חשוב – זו קהילה שתתרחב ואף תכפיל את עצמה כקהל נאמני החברה גם בעתיד.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.