Building Content | Tips

פוסט ראשון בסדרה, המורכבת משלושה פוסטים העוסקים בטיפים ובפתרונות לשאלה : איך נבנה מגדל תוכן ?

הרבה פעמים אני משתמשת במושג מגדל תוכן, ולקחתי בחשבון שלא כולם יודעים על מה אני מדברת. החלטתי להנחות אתכם בשאלה איך אני תופשת את מושג הבנייה של תוכן ומה זה אומר. כמו כן, למה חשוב לבנות אותו ואיך הוא יכול לעזור לנו במהלכים העסקיים שלנו. אלך איתכם צעד צעד, ואדגים לפניכם בשלבים מה עליכם לעשות. שימו לב, לא חובה לבנות מגדל תוכן.. יש בלוגים שקיימים מסיבות לא עסקיות ואין צורך להרוס את הספונטניות והקלילות שבבסיסם. ההמלצות שלי מובנות לבלוגים מוגדרים שמעוניינים לייצר מיתוג תוכן ברשת ולבלוט מול התחרות בצורה שתתבטא בתוצאת חיפוש איכותית. בעיני, מגדל תוכן זו קודם כל עשייה סינרגטית ואסטרטגית. היא בנויה כך שהיא משרתת את החזון, האסטרטגיה, המטרות והיעדים ומשם יורדת אל “רצפת היצור” אל הטקטיקה. לכן אחלק את הפוסט לסעיפים שיעברו דרך כל הצעדים שצריכים להילקח בחשבון בשכלול העשייה, להבנייה נכונה ואיכותית שתייצר עבורכם בסופו של יום את התוצאה האופטימאלית.

חזון המתחם : כמו שאמרנו בעבר למתחם במדיה חברתית שנבנה למטרות עסקיות צריך להציב חזון. הדבר המובהק ביותר שיעזור למיתחם להגיע ליעד העיסקי הוא עולם התוכן. החזון מסמן את המקום אליו אנחנו שואפים להגיע עסקית .. כלומר הוא מראה לנו איך אנחנו רואים את עצמנו בעוד כמה שנים ? לאן המותג שלנו מכוון בטווח הרחוק ?  ברגע שאנחנו יודעים להגדיר נכון את החזון נוכל לבנות סביב ההגדרה את הצעדים האסטרטגים והטקטיים המובילים לכך. הגדרה של חזון מראש מבטיחה שתוך כדי תנועה ועוד הרבה לפני שהגענו למקום המיוחל אנחנו מתחילים לדבר “בשפת היעד” .. לכאן נכנס עולם התוכן ויש לו באופן ברור משמעות גדולה בתחום המדיה החברתית. מתחם של בלוג יכול לשרת אותנו ביכולתו “להביע את חזונה של החברה” ולשרטט בפני קהל הגולשים והשותפים לקריאת המהלך איך החברה שלנו מביאה עצמה לידי ביטוי ומיישמת את כוונותיה הלכה למעשה. שימו לב יש פה אקט מניפולטיבי חכם ומשמעותי מעצם העובדה שנדבר על חזוננו באופן קבוע וגם נחשוב ממקום זה, הדבר יגרום לנו באופן טבעי להישאר בתלם אותו קבענו ולא לסטות ימינה ושמאלה. דרך סיפור הפרויקט אנחנו משביחים את התקשורת הפנים ארגונית ו”מאבטחים” אותה.

משימת בניית עולם תוכן כוללת בתוכה : Streaming קבוע בנושא נבחר המתאים לDNA של הארגון, לשירותים ולמוצרים חשוב לאין שיעור ונובע מהמקום אליו אנחנו נגישים. המשימה הכי קשה בתוך הסיפור היא להעביר את התוכן בצורה מעניינת וכן לעורר עניין בנושא. אנחנו חייבים לחשוב על דרך “לדלוור” את התכנים באופן מעניין ותיכף נדבר על האיך…

Theme Song תחילת העבודה כוללת מחשבה מעמיקה על “שיר הנושא” שלכם. על מה תדברו ואיך העולם שתדברו עליו יכול לעניין את האחרים בתמה של המתחם. בנקודה זו צריך להשקיע ולחשוב מספיק רחב כך שלתוכן תהיה אפשרות “להחזיק זמן” ויהיה על מה לדבר. תחשבו על ציר פעילות ארוך טווח, תחשבו על כך שהבלוג שלכם הוא בעצם יומן רשת בדומה לסיפור בהמשכים. אתם קובעים את רצונכם  לתת טון מיוחד כזה שירתק את הקוראים וייתן להם סיבה ללכת איתכם כברת דרך.

טקטיקה ברמה הטקטית והכי פרקטית הרומן הזה שתבנו לא יכול להסתמך על גיחה פעם ב… כשאנחנו רוצים לייצר מתחם תוכן אנחנו צריכים לקחת בחשבון שמוטלת עלינו חובת ההוכחה ושאנחנו צריכים להיות שם ובאופן קבוע. אתם חייבים לקבוע מינון נכון וקונסטיסננטי של פרסומים ועמידה בו. כך תרגילו את הגולשים ואת הקהל הנאמן שיצרתם בזיעת אפיים לבוא שוב ושוב ולקרוא את משנתכם.

Punch line….

דוגמא לשיר נושא : כל מה שאגיד לכם או אספר לכם ברמה התיאורטית לא “יפיל את האסימון” כמו הדגמה בLive של מגדל תוכן. כך תוכלו להתחבר אל הרעיון ולראות צעד צעד איך אני מיישמת את הנאמר. משם תוכלו לייצר אדפטציה לתכנים שלכם ולצרכים שלכם. שימו לב!  זוהי שיטת עבודה, אבל בכל מקרה יש צורך לייצר התאמה וShifting מצורך לצורך ומעולם תוכן אחד למשנהו.

הדוגמא שאני בוחרת :  חברת נדל”ן שמעוניינת לשווק את המתחמים שלה והיא ממותגת כחברה שעוסקת בתחומי איכות הסביבה, לרבות ייזום בנייה למגורים. בכוונה לקחתי דוגמא של תוכן מאוד מוכר ומדובר בימים אלה. כך שהחיבור יהיה יותר מהיר וברור יותר.

מה אנחנו רוצים ? אנחנו מעוניינים לייצר מתחם שמעביר תחושה חוויתית דהיינו להציג את הנושא באופן “רענן” ו”מעורר” ודרך כך לייצר חיבור אסוציאטיבי בין עולם הנדל”ן לבין העולם המעשי שמתבטא בסיפוק דרישות הצרכן (שיקלטו דרך תחושה ומראה עיניים) חשוב לי להשתמש במדיום כמדיום כמכשיר שמאפשר העברה של מסר רציני. אנחנו לא עוסקים בGreenwash אלא זו ההזדמנות מבחינתנו להוכיח שסיפורי השיווק שלנו מיושמים הלכה למעשה ושאכן הקשר שלנו ביזום מתחם נדל”ני לוקח בחשבון את הסביבה, מתחשב בה ומתאים את עצמו לא’גנדה ירוקה.

תמה מובילה במקרה זה נגזרת ישירות ממיתוג עסק הנדל”ן למגורים שפועל תוך חשיבה על איכות סביבה. צריך להביא בחשבון שדרך המתחם אנחנו רוצים לייצר בידול למסר של נדל”ן וירוק, זהו מסר מעט שחוק והזירה יכולה לשחק תפקיד של רענון ושוני תקשורתי מבחינתנו.

עקרונות מובילים אשר עוזרים  להגיע למקום רחוק מבחינת החוויה ויצירת הערך והתועלת שתצמח מכך עבור הגולש כמו גם נותנים ביטוי לאווירה ולערכים כגון : חיבור טבעי של המותג ושילובו בפעילות של איכות סביבה, מעורבות מצד הגולשים ושימת דגש על פעילות מתמשכת.

אני יוצרת סביבה המכילה טיפים סביב עולם הנדל”ן ואיכות סביבה : יש פה שני נושאים שאמורים “לרקוד ביחד” ולשכנע את קהל המתעניינים וקהל הגולשים בבידול שלנו. המתחם צריך לייצר ערך של חשיפה ושל הענקת טיפים בתחומים שונים. כאלו הנוגעים לאיכות סביבה, לקהילה, למשפחה, לחינוך ובד בבד מחוברים לעולמות ולאקטים אשר “מרטיבים” את המסר. מטרת המתחם לייצר יחסי ציבור עבור החברה. לקשור בין המותג הנדל”ני לבין המסר של איכות סביבה ובדרך זו לאפשר לקהל המתעניינים להיכנס אל מאחורי הקלעים ולקחת חלק פעיל ולהיות מעורבים בפרויקט. אקט שיעזור וישפיע על מפת השיקולים שלהם וישכנע אותם לחשוב ברצינות על המסר ועל אמינות החברה.

מה יהפוך את המתחם שלי למעניין ? ולא פחות חשוב לרציני כזה שמשדר אמינות ושקיפות : טיפים על איכות סביבה, על אדריכלות ירוקה, ראיונות עם אדריכלי הפרויקט, ריבוי ראיונות וידאו וצילומים. המחשה ויזואלית של בניית הפרויקט תוך כדי תנועה אשר מספקת את יצר המציצנות הכל כך ידוע שלנו. שיחות עם רוכשים ועוד … כמו כן ה Look & Feel של המתחם הכולל צבעוניות, תמונות, ותוכן רב גווני צריך להתבסס ולהבנות על “צבעי התוכן”. חשוב לציין שמוטב לדבר על התחום כולו ולא רק על עצמנו, להמשיק את הידע הנצבר בעולם לפעילות שלנו ולפתוח צוהר להבנה ולחינוך מעולם התוכן הנבחר.

מה יגרום למתחם שלי להיות דינאמי ושונה ? אירוחים בבלוג : אירוח של מומחים בתחום איכות סביבה המקיימים פעילות בעולם המדיה החברתית. מומחים שביצעו פרויקטים מסוג זה בעולם ועדויות מטעם לקוחות שרכשו כטסטמוניאלס של המיזם. כמו כן, לקיים שיתופי פעולה עם עסקים המשלימים את הפרויקט שלנו ושילובם בחשיפה במתחם התוכן. בשלב שני,  במידה שנוצרה לנו תנופה והמקום “תופס” כמתחם תוכן איכותי נוכל להעז ולייצר אירוח של עיתונאים העוסקים בתחום ובכך לבצע טריק של הפוך על הפוך.

הפלפל המלח והתבלינים, כל אלו בלבוש של רעיונות שיווקים מדליקים בבלוג : במתחם הנדל”ני הירוק שלי אני מוסיפה מספר התרחשויות שמתבלנות את התוכן כגון: הרצאות ללקוחות על התחום הירוק אשר משווקות באון ליין Webinar, כנס וירטואלי על התחום שמארח מומחים מתחום הבניה ומתחום איכות הסביבה ומייצר שיח על אג’ננדת הבניה הירוקה. שיתוף עם אתרים אחרים מהתחום כאשר אתר אחד מתארח אצל השני כדרך להשגת טרפיק דואלי.

נקודת מבט מעט פילוסופית אך הכרחית בניית מותג תוכן הינו תהליך עסקי מתוכנן כדבעי, בעל מיקוד אסטרטגי העובר כחוט השני ונבנה באופן אינטגרטיבי בכל מישורי פעילותה של החברה.יתרונו של מותג תוכן תקשורתי, בכך שהוא מצביע בבהירות על חזון החברה ומטרותיה. הוא מעניק בו זמנית השראה, אנרגיה ובטחון ללקוחות, לספקים ולעובדים. עוצמת המיתוג צריכה ויכולה להשפיע על כל אחד בארגון. מותג הופך למותג חזק רק כאשר הוא מוגדר ומכוון מראש ועקרונית מובן לכל !
החיים זו קופסא מדהימה מלאה בהפתעות וברעיונות. בכדי שאחרים יוכלו להכיר לדעת ולחוות אנחנו צריכים לייצר במת שיתוף, ערבוב תכנים, הומור ונגישות.

בפוסט הבא שלב שני בבניית מגדל תוכן, אכנס לפרטים ולרזולוציה איך בונים פינות של תוכן, איך מייצרים טרפיק ומה כדאי לנו לעשות במתחם ומחוצה לו. כמו כן אדבר על בניית תוכנית עבודה ואיך תורמת לנו הפעילות מבחינה אסטרטגית. הפוסט השלישי יעסוק בבנית גאנט ותוכנית עבודה הלכה למעשה .

צירפתי לכם סרט קצר ומקסים שמתאר את עולם הבלוגינג, תוכן ואינטראקציה נכונה. לאמריקאים “יש את זה” וכדאי שנלמד מהם :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

52 comments

 • המגדל הזה נראה יציב מאד ועושה הרבה שכל. את מצליחה לקחת נושא “כבד” ולהציג אותו בצורה זורמת וקולחת. אתה מתחיל לקרוא ולא מפסיק עד הסוף. הפוסט הזה יכול להוות מקור להתחלה לכל פרט /ארגון בבניית בלוג נכון. כרגיל להיט נוסף מאמתחתך. אין כמוך

 • biran eyal says:

  http://bit.ly/181o4C חורף עושה לזהר אוריין חשק להכין פוסט ענק. הגיע הזמן להבין מהו "מגדל תוכן" . קריאה נעימה

 • זהר
  כמו תמיד, עבודה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר.
  שאפו

 • urianzoharNo Gravatar says:

  תודה רבה אייל , מקווה שהפוסטים שימשיכו את הסדרה גם יהוו המשכיות לחברות שכבר נמצאות בתהליך ופיקחון לגבי הדרך הנכונה .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  בועז , כייף לקבל מחמאה כזו בשבת בבוקר 🙂 תודה רבה !

 • מוריתNo Gravatar says:

  זהר, מרתק כתמיד, ונותן לי רעיונות לגבי החיבור בין הבלוג שלי לתוכן שלנו. אפילו בהשכמת הג’ט לג שלי כאן בשיקגו הצלחת לשמח אותי על זה שפתחתי מחשב. ד”ש חם ותודה! מורית

 • moritrozen says:

  טיפים לבנית מגדל תוכן http://bit.ly/yzLQd via @AddToAny RT @zoharu מומלץ בחום – פוסט ראשון בסדרה.

 • עודדNo Gravatar says:

  כרגיל – מעניין ומעורר מחשבה.
  תודה

 • urianzoharNo Gravatar says:

  מורית זו ראייה לכך שהעולם אכן שטוח. את ואני נפגשות בשני קצוות של העולם … תהני בחו”ל ולשמחתי אראה אותך על בסיס קבוע בטוויטר כך שמבחינתי לא ממש נסעת 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי עודד אשמח מאוד לשמוע אילו מחשבות זה מעורר … שמחה שאהבת. שבת שלום.

 • Oso BayoNo Gravatar says:

  זהר תודה!
  פוסט מרתק ומחכים, מחכה לקרוא את הבאים אחריו.
  פוגש אותי בצומת חשובה ובדיוק ברגע הנכון.
  במיוחד אהבתי את הרעיון לחשוב מתוך החזון, במעט הדרך שהלכתי לעבר החזון שלי כבר ראיתי כמה זה נכון ואיזו מחוייבות-חיובית הגישה הזו מייצרת.
  יישר כוח!
  אוסו

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אוסו שמחה מאוד שהתחברת הפוסטים הבאים יעלו לאוויר בשבוע וחצי הקרובים . פוסט שני ביום רביעי ופוסט שלישי כפי הנראה בשבת . אתה מוזמן להתחבר ל rss של הבלוג ולקבל עדכונים חמים.

 • noam safraNo Gravatar says:

  זהר ,מעניין מאוד נתן לי חומר למחשבה ולעבודה
  העניין של החזון ולעבוד ברשת מתוכו נראה לי חשוב ביותר
  תודה

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אני גם מאמינה שנושא החזון חשוב ביותר . בעיני לא רק למדיה חברתית כי אם לחיים בכלל . המסקנות שאני מייצרת במדיום הזה מגיעות משנים של עבודה בעולם השיווק, נקודת המבט שבאה ממקום של בנית אסטרטגיה מטרות ויעדים תמיד מולידה תוצאות איכותיות המדיום החברתי הוא רק מקום נוסף בו ניתן לייצר את הראציונאל.

 • saar siklaiNo Gravatar says:

  היי זהר,

  פוסט מצוין תודה.

  בקשר ל Theme Song, את כותבת: ” תחילת העבודה כוללת מחשבה מעמיקה על “שיר הנושא” שלכם. על מה תדברו ואיך העולם שתדברו עליו יכול לעניין את האחרים בתמה של המתחם”.

  רציתי לשאול, עד כמה לשיטתך צריך להיות יצירתי ורחוק שיר הנושא מעולם התוכן המתבקש של מוצר/ארגון?

  למשל במקרה של עו”ד העוסק בדיני חברות, התוכן המתבקש לכאורה באצר הוא תכנים משפטיים ועדכונים בדיני חברות, האם רצוי לשבור את המסורת (אשר גם הלקוח מזדהה איתה ומורגל לזהות עולם תוכן כזה עם רצינות ומקצוענות).

 • רותםNo Gravatar says:

  זהר, כרגיל כל פוסט שלך הוא שיעור חשוב בשבילי.
  תודה!

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי סער , לגבי השאלה ..אני חושבת שקשה לענות כחוק אצבע.
  לדעתי המקרה של החברה שאתה מציג יכול להיות מקרה מעניין.
  עורכי דין שעוסקים בדיני חברות אכן צריכים לשמור על פאסון ועל מקצועיות אבל , זה לא סותר את נושא “הרטבת התוכן” הם יכולים להמשיק את עולם התוכן שלהם לתכנים בהם הם נפגשים בחיים ובכך להכניס אלמנט של אישיות .
  אם התכנים ישארו ברמה מאוד מקצועית הם פשוט לא יעניינו . צריך למצוא דרך להנגשת התכנים על מגש מעניין וייחודי .

  אני מאמינה שהנושא צריך להיות רחב עם יכולת תפיסה מרחיקת לכת וחדשנית של עולמות נוספים שיכולים להתערבב בו .

  לקוח שימצא מתחם מעניין . עם קורטוב של הומור וראיה חדשנית יתחבר הרבה יותר מתכנים יבשים שלא מדברים אליו ולא קשורים למעגלי התוכן שלו .

  בבנית מגדל תוכן יש כמה אלמנטים משמעותיים
  הלקוח והנושא שלו
  הלקוח כאישיות ואנשים שעובדים עבורו
  הלקוחות שלו .
  כל אלו יקבעו בסופו של דבר מה תהיה התמה ולאיזו דרך ניתן לצאת לטיול

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי רותם כייף שקפצת לביקור … שבוע טוב מראש .

 • JUDITHNo Gravatar says:

  יפה ומחכים. החזון כפי שאת מציגה אותו הוא ממשי ולא בגדר “חלומות באספמיה” אישית הבנתי שמדובר על מבט בו-זמני על ההתחלה ועל התכלית כאחד. כמו שאומרים:סוף מעשה במחשבה תחילה

 • biran eyal says:

  http://bit.ly/181o4C והנה הקישור RT @zoharu

  שיא חדש בבלוג החדש שלי . 500 אנשים ביקרו אותי היום… מתרומם … לאט לאט ובטוח 🙂

 • תודה רבה על הפוסט המעניין והעשיר.

  מגדל תוכן = אסטרטגיית תוכן?

 • miss jaffa says:

  טיפים למגדלי תוכן http://bit.ly/yzLQd via @AddToAny פוסט מבריק @zoharu

 • urianzoharNo Gravatar says:

  כן בהחלט מגדל תוכן שווה לחלוטין אסטרטגיית תוכן , אני פשוט אוהבת את הדיומי של אדריכלות ובניה זה מחדד צעד צעד את המהלכים כמו בניה של מגדל אמיתי .

 • Hanan Harel says:

  טיפים לבנית מגדל תוכן http://bit.ly/yzLQd via @AddToAny הילדה שלי נתנה לי כמה דקות לקרוא. תודה לה על ההתחשבות

 • טוב אז פה אין כוכבים בשביל להגיד שהיתי. אז אני נדרש למקלדת.
  תודה ל הסדר שאת עושה בג’ונגל של המדיה הזו

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אני שמחה שאין את אופצית הכוכבים . תשובה בעיני שווה 10 כוכבים … אכן גונגל …

 • urianzoharNo Gravatar says:

  יפה ומחכים. החזון כפי שאת מציגה אותו הוא ממשי ולא בגדר “חלומות באספמיה” אישית הבנתי שמדובר על מבט בו-זמני על ההתחלה ועל התכלית כאחד. כמו שאומרים:סוף מעשה במחשבה תחילה

  ———————
  לכולם . זו אימא שלי 🙂 אמא יהודית הלוואי שלכל בלוגר היתה אימא כמוך . אין להם מושג איזה כייף זה שיש אימא דוקטור בספרות … 🙂

 • פוסט נפלא ומעשיר, ובעיקר יפה לראות את הישום באתר שלך עצמך. אהבתי גם את ההקבלה בין ארכיטקטורת תוכן לארכיטקטורה פיזית בדוגמא. נתת לי רעיונות, ומחכה לפוסט הבא.
  חמוטל

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי חמוטל שמחה מאוד שאהבת . הפוטס הבא יתפרסם ביום רביעי מוזמנת שוב לקפוץ לביקור . חשוב לי להדגיש שהפוסט הבא יהיה הרבה יותר טקטי וידגים הלכה למעשה מה צריך לעשות כדי שהטיפים ייושמו וישתלו באדמה .

 • יופי של סרטון.מאמר מעניין לכל מי שמחזיק בלוג עסקי.
  שרון

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אני גם מאוד התחברתי לסרטון , הם מאוד פשוטים במסרים שלהם האמריקאים אבל בד בבד גם ממש חכמים .

 • הי זוהר,
  פוסט מעניין ומעורר מחשבה,
  תודה,
  יותם

 • אהרוןNo Gravatar says:

  פוסט מעניין ומאלף.

  תודה, זהר.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  יותם ואהרון שמחה מאוד שהפוסט תרם לכם, אשמח מאוד אם תבואו לקרוא את הפוסטים ההמשכים … זהר

 • הי זהר,
  הפוסט מביא הרבה רעיונות גאניים וחדשניים, כגון ארוח בבלוג, שיכול לפתור לי כמה בעיות עם עובדים בעסק שלי שמתעצלים ליפתוח בלוג.
  כמו כן,אני חושב שבניית יעדים ומטרות לעסק,מיתוג ומיצוב לעסק: הם הבסיס לבניית כל עסק, בלי קשר למדיה החברתית.
  עסק חייב להיות ממוקד מטרות וממוצב על תחום מוגדר.

  לאחר שבנינו את היעדים שלנו ,שדרך אגב יכולים להשתנות בהתאם לדינמיקה של השוק שמשתנה תכופות,אנו ממתגים את העסק שלנו, וממצבים אותו, באינטרנט : באתרים , במדיה החברתית ובשיווק של העסק, בעיצוב מסמכי העסק וכו’…

  על כל חלק וחלק בניפרד בעסק כגון: מיתוג ,מיצוב, שיווק באתר אינטרנט, שיווק במדיה חברתית וכו’…אפשר לכתוב ונכתבים ספרים על גבי ספרים.

 • היי זהר
  נראה לי שהפעם אני הולכת להשתמש בפוסט שלך
  לגיוס לקוח מאוד ספציפי למשרד שלי…. ברשותך.
  קלעת לטעמי באופן אישי 🙂

 • urianzoharNo Gravatar says:

  שמוליק אני מאוד מסכימה איתך , הפוסט מבחינת הבניית תוגנית עבודה חזון אסטרטגיה יעדים ומטרות מדבר אל ועל כל תהליך אותו נעבור ברמה העסקית . אלו הכלים האבעיים לי ולכן אני משתמשת בהם בעולם המדיה החברתית .

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי חיה, אשמח מאוד שתשתמשי כמו כן אם תוכלי שתחזרי ותספרי לנו על התוצאות ועל הדרך אותה עברת כדי שנוכל ללמוד . זהר

 • הי זהר, רק 7:00 בבוקר וכבר למדתי המון להיום. בזכות יכולת הידע שלך, בזכות העובדה שאת משתפת בידע הזה ובזכות היכולת שלך לדייק. תודה. כפיר

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי כפיר שמחה מאוד שקפצת לביקור . שבע בבוקר זו שעה טובה מאוד לקריאה ולימוד … לפחות לקיבצניקית כמוני .

 • ממש כיף להתארח אצלך בבלוג ולהתפעל כל פעם מחדש מהרעיונות המקוריים, מהכשרון המיוחד שלך לכתיבה בסגנון זורם, מובן ומפתה להתחיל במלאכה 
  תרשמי אותי בתור מעריץ

 • אני ממש נהנה ומתחיל מאד בזהירות לבהות בחלל ולנסות לפתח איזה שהוא חזון בתוך כל המבוכים שבדרך

 • john klein says:

  טיפים לבנית מגדל תוכן | Active & Marketing http://bit.ly/181o4C

 • עושה שכל.
  הטיפים מעניינים ומלמדים הרבה. גם הבחור האמריקני חביב..

 • זהר את פשוט מקצועית ונהדרת. מהיכן הכוח לכתוב?..תודה לך.

Leave a Reply

Your email address will not be published.